Встигнеш усе! 7 порад з тайм-менеджменту | STUD-POINT

Blog

Встигнеш усе! 7 порад з тайм-менеджменту

«Працюй в молодості так багато, як тільки можеш» – таку пораду дає Ілон Маск майже у кожному своєму інтерв’ю чи під час виступів.

Та часто життя українських студентів наповнене лише двома елементами: навчанням і роботою. Вже після першого курсу хочеться відчувати себе дорослим і незалежним від батьків, тому багато молодих хлопців і дівчат шукають підробіток. В результаті графік складається таким чином – вранці пари, тоді робота, ввечері зустріч з друзями, якщо пощастить, звісно, і вночі підготовка до модулів, іспитів та заліків.

Де тут знайти час на саморозвиток, реалізацію власних задумів та пошук нових ідей – незрозуміло. Навіть 10 сторінок улюбленого роману не встигаєш прочитати 🙁

Якщо така картина для тебе є звичною – не впадай у відчай. Як мінімум – нас багато таких:) Як максимум – ми готові шукати вихід з цієї ситуації. Хоча шукати нічого і не треба – цей ровер давно винайшли розумні люди і назвали його ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТОМ!

На сьогодні існує багацько теорій, як найкраще спланувати свій час і розписати графік. У цій статті я розповім про 7 речей, які безумовно допоможуть тобі встигати більше.

 1. Делегування. Якщо кілька справ звалились на голову одночасно – найкращим рішенням буде розділити обов’язки і звернутись за допомогою. Компанії, в яких керівники надто бояться передавати важливі справи своїм підлеглим, рідко стають успішними. Якщо мова йде про завдання в університет, його завжди можна поділити у групі і робити набагато менше самому. Це справедливо і сприяє загальній соціалізації колективу.
 2. Мені на сніданок одну жабу, будь ласка! Починаємо виконання справ завжди із найважчої і найменш приємної. Тоді найбільша ймовірність, що геть усе заплановане втілиться. Починаючи з простих і приємних справ, є шанс так і не дійти до найважчої.
 3. Медитація. Навіть найбільш зайняті люди на планеті знаходять поміж справами кілька хвилин, щоб безцільно поскролити стрічки в соцмережах. Але якщо цей же час провести у цілковитій тиші без жодних думок – є шанс зловити цікаву ідею або зрозуміти, яке рішення слід прийняти у важкій ситуації. Таке відсторонення від життєвого хаосу і шуму позитивно впливає на розум і здоров’я, навіть якщо триває лише 5 хвилин. Вирішувати логічні задачки, щоб тримати мозок у тонусі, зазвичай немає часу, однак зосередження на одній точці і постійне відкидання зайвих думок тренує мозок не гірше.
 4. Мультизадачність не існує! Вчені давно довели, що виконання кількох справ одночасно позбавлене ефективності. Ми вдаємось до цього, коли панікуємо і розуміємо, що ніяк не встигнемо зробити все вчасно. Однак потім такі роботи, здаті чітко в дедлайн, найчастіше повертають назад і просять доопрацювати. То чи є сенс? Заздалегідь виріши, скільки часу у тебе піде на ту чи іншу роботу, і домовся про зручний дедлайн, який не доведеться порушувати.
 5. Завжди говори «ТАК!», але часом і «НІ!» 🙂 Скільки всього ми робимо просто тому, що про це попросив близький друг або родич, якому ми не змогли відмовити. Якщо своїх справ по горло, і вільного часу ЗОВСІМ немає, то його немає на будь-що і будь-кого. Ввічливо поясни дорогій людині і пообіцяй допомогти, як тільки часу з’явиться більше.
 6. Перфекціоністів бояться роботодавці. Чому? Бо ті постійно порушують терміни! Такі люди переконані, що будь-яку роботу завжди можна якось покращити. Вони мають страх помилитись чи почути від керівництва, що «могло бути і краще». Між здоровою самокритичністю і затятим перфекціонізмом – глибока прірва без дерев’яного місточка. І краще бути на безпечному берегу.
 7. Пріоритети. Інколи ми витрачаємо купу годин на те, що в результаті не має жодного значення для нас. Тож перед тим, як вписувати справу у свій графік, її треба перевірити за такими 4 критеріями і віднести до якогось одного:
 • Важливі і термінові. Завдання, які повинні бути виконані обов’язково та якомога швидше.
 • Важливі, але не термінові. Завдання, які на перший погляд можуть здатися важливими, проте при детальному розгляді такими не стають. Можна поставити їх на друге місце.
 • Термінові, але не критичні. Найчастіше саме вони забирають найбільше часу, при цьому майже не впливаючи на кінцевий результат. Якщо є можливість, делегуйте їх.
 • Не термінові та не важливі. Справи, яким можна присвоїти низький пріоритет, і зайнятися ними в останню чергу, коли все інше вже буде зроблено.

І наостанок. Самоорганізація і дисципліна з використанням тайм-менеджменту не лише дозволить встигати більше, а й дасть можливість більше відпочивати і насолоджуватись життям, щоб не померти від нудоти кар’єрних підйомів. Тому користуйтесь на здоров’я 🙂

 

Автор статті – Ярина Паславська