Академічна (не) доброчесність: що треба знати

Одвічна дилема студентів — виконати завдання самому або… Не самому. Скільки разів протягом навчання в школі та в університеті ми стикалися з ситуацією, коли були готові вдатися до будь-якого методу, аби лише не писати, не розв’язувати, не думати самому, не напружуватися. Іноді бажання списати або попросити чиєїсь допомоги при виконанні завдання пов’язане з браком часу, іноді — з нерозумінням самого завдання або нелюбов’ю до предмета. Але, погодьтеся, у більшості випадків ми подумуємо про списування або замовлення роботи суто через лінь. Які труднощі та неприємності можуть виникнути у ситуації, коли студент вирішує замовити послугу написання академічної роботи? Зібрали для вас історії людей, які мали відповідний досвід.
Академічна доброчесність — про що і для чого?

Поняття “академічної доброчесності” стосується моральних принципів, що є обов’язковими для дотримання усіма представниками освітнього та наукового середовища. Основними складовими академічної доброчесності є: чесність, справедивість, відповідальність, повага та довіра.  

Тобто, відповідно до принципів поняття, будь-яка наукова робота має бути виконана чесно та самостійно.

Починаючи з першого класу вчителі просять не списувати та виконувати завдання, покладаючись лише на власний розум та знання. Незважаючи на те, що приблизно в середній школі в учнів виробляється стійкий імунітет до попереджень щодо неприємних наслідків списування, іноді нам здається, що вчителі вимагають забагато. 

Бо ж деколи обсяги завдань настільки великі, що й думати страшно. Деколи не вистачає часу на сумлінне виконання роботи, оскільки треба завершити декілька завдань в один день. А інколи необхідно паралельно готуватися до іспиту або писати дипломну або курсову… Ну як тут не піддатися спокусі. 

Перш ніж робити висновки, що STUD-POINT намагається читати вам нотації, давайте ознайомимося з досвідом людей, які за певних причин вирішили скористатися послугами сторонніх осіб, що надають допомогу у написанні робіт. 

Реальні історії
1.

Перша історія належить дівчині на ім’я Ніка. Колись вона вирішила замовити дипломну роботу з програмування. (Чесно кажучи, ми б мабуть теж замовили..) Зверталася Ніка навіть не до сайтів, що готові написати будь-що будь-якої скаладності на будь-яку тему — та ще й за короткий термін. Дівчина домовилася з викладачем іншого університету. Процес начебто відбувався без форс-мажорів, робота писалася, дедлайни дотримувалися. Науковий керівник зауважень не мала. Перед захистом дала позитивний відгук, підсумувавши, що “робота нормальна, і вона все перевірила”

Як зазвичай буває в таких випадках, студент трохи розслабляється, думаючи, що найважче вже позаду. За словами Ніки, перед захистом горіли дедлайни з інших предметів — “треба було написати величезний розділ з формулами із непотрібної дисципліни”. 

Ніка не передивилася уважно дипломну перед захистом. Внаслідок, вийшло так, що під час презентування прикладів дослідження комісї, на одному зі скріншотів була дата — 2007 рік…. Звичайно, члени комісії сказали, що інформація неактуальна, і поставили за захист 3. Робота коштувала 10 тисяч.

2.

Наступний коментар ми взяли у дівчини, що в минулому допомагала реалізовувати роботи на замовлення. Зі зрозумілих причин її ім’я ми не називаємо.  Вона працювала онлайн-консультантом сервісу, що брав замовлення у студентів. Описує цей досвід так: 

“Іноді якість послуг залишала бажати кращого. Роботи могли бути не дуже. Загалом клієнти часто скаржилися — то оцінка за роботу погана, то оформлено недбало. В більшості випадків просили повернути гроші. Іноді автори перероблювали роботу безкоштовно. Зазвичай у автора, що займається написанням роботи, є рейтинг. Ті, в яких рейтинг був високим, завжди давали якісну роботу. Однак час від часу замовлення давали і новачкам. Тоді, зрозуміло, в роботі могли бути недоліки. 

Труднощі виникали в ситуаціях, коли викладачі ставили додаткові питання з теми, а студенти, які ці роботи замовляли, не знали взагалі нічого. Як наслідок, бігли з питаннями до авторів, деякі з яких відповідати на питання безкоштовно не хотіли. Бо це не входило до їх обов’язків”. 

3.

Третя історія є менш неприємною. Ми мали за мету висвітлити питання чесно, тому спеціально не обирали для матеріалу лише “треш”. 

Віка замовляла роботу в компанії з гарною репутацією. Дівчина каже, що в цілому нарікань не було. 

“Мені все сподобалося, бо сама б роботу я написала навряд 🙂 Нарікань на захисті не було, комісія похвалила, зазначивши, що тема дуже гарно розкрита. Замовляла дипломну ще у вересні (захист кваліфікаційних робіт відбувається у травні-червні). І переробляли ми її відповідно до зауважень керівника. 

До того ж коригування стосувалися не змісту роботи як такого — із цим проблем майже не було. Іноді треба було поміняти місцями абзаци, змінити форматування, додати/прибрати інформацію. Переважно зауваження стосувалися джерел — із їх оформленням дійсно довелося попітніти. 

З дедлайнами теж все було ок. Замовяла дипломну в середині вересня, а під кінець місяця мені вже зробили зміст, і ми просто чекали його схвалення керівником. 

В повному обсязі робота була готова вже наприкінці січня, потім лише правили. Якщо виникали проблеми, я їх адресувала посереднику. Напряму з виконавцем ми не спілкувалися. 

Та все ж був момент, який мене вибісив — автор не витримав структуру роботи, не вистачало потрібної кількості сторінок. Крім того, в певний момент виконавець забув внести виправлення наукового керівника. Однак роботу шкидко переробили. 

Чесно кажучи, дипломну я навіть не вичитувала. Одразу пересилала керівникові. І писала мій диплом не одна людина”.

Ми не ділимо історії наших сьогоднішніх героїв на “чорне” та “біле” або на “добро” та “зло”. Життя сповнене різних відтінків, та обставини, в яких ми опиняємося, можуть бути всякими. Однак у будь-яких випадках краще покладатися на себе, до чого ми й закликаємо. Робіть помилки, пробуйте знов, вносьте корективи. Бо зрештою, досягнувши мети, ви точно знатимете, що зробили це самі. І ми не лише про наукові роботи… Будьте чесними. З ким, як не з собою.

Читайте також: НАВЧИТИСЯ ВЧИТИСЯ: МИСТЕЦТВО ОПАНОВУВАТИ НОВЕ

Текст: Анна Рось

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email
Ми почали прямий етер!
Приєднуйся до нас

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з актуальними вакансіями та корисними матеріалами