Чому волонтерство це корисно для твоєї кар’єри?

Чому волонтерство це корисно для твоєї кар’єри?

Перший ідеальний досвід роботи? Звучить як мрія для кожного студента та студентки. І ми точно знаємо, як важко буває з пошуками. Але як з цим бути, коли більшість роботодавців вимагають досвід? Відповідь цьому – волонтерство! Воно справді може бути корисним для твого резюме. А чому – поговорімо сьогодні.

Волонтерство – це не лише альтруїстична праця з метою допомогти іншим. Це ще й чудова нагода для особистісного та професійного розвитку. Волонтерська робота не тільки дає нові можливості для розвитку, але й дарує цінний досвід, який може допомогти тобі у здійсненні кар’єрної мрії. Розберімо причини, чому тобі все ж таки варто волонтерити.

Навички

Перше та найочевидніше – волонтерство вдосконалює твої вміння. І софт, і хард скіли приходять до тебе з практикою. І волонтерство – це саме та практика, яку ти можеш отримати, якщо просто маєш бажання розвиватись. Ти матимеш середовище, у якому систематично працюватимеш над своєю справою. Якщо пощастить, то на волонтерстві ти зможеш отримати різного роду заохочення та менторство від більш досвідчених членів команди. 

До того ж досвід волонтерства очима рекрутера каже про тебе як про людину, яка горить цією справою. Це дуже важлива риса професіонала. Саме тому вона зіграє тобі на користь, коли відправлятимеш своє резюме.

Нетворкінг

Волонтерство буває різним. Це можуть бути якісь одноразові заходи на кшталт фестивалів та акцій. Або ж це систематичне волонтерство, коли ти повноцінно доєднуєшся до команди. Будь-який з цих форматів дозволяє тобі взаємодіяти з різними та цікавими людьми, заводити корисні знайомства. 

Додаткова перевага волонтерства полягає у тому, що воно, як правило, об’єднує ідейних людей. Це люди, які скоріш за все поділяють твої погляди та розуміють тебе. Тому ти матимеш можливість познайомитись з однодумцями. 

Соціальна відповідальність

Звісно, волонтерство – це і показник соціальної відповідальності. Наявність такого пунктика у тебе в резюме каже про тебе як про людину, яка хоче змінювати світ на краще. У багатьох компаніях ця якість високо цінується у співробітників. Адже соціально-відповідальні робітники позитивно впливають на імідж компанії.

Розуміння себе 

За допомогою досвіду у волонтерстві легше буде зрозуміти себе. Що тобі подобається робити? Що не подобається? Ми всі можемо відповісти на це запитання теоретично, але за допомогою волонтерства це можна перевірити на практиці.

Погодьтесь: щоб перепробувати усі варіанти, які потенційно можуть вас зацікавити в роботі, знадобиться пройти занадто багато співбесід. Так? А водночас волонтерство дає таку можливість без зайвих витрачених зусиль. 

У волонтерській діяльності, якщо хочеш краще зрозуміти себе, радимо звертати увагу на свою мотивованість. Наскільки тобі подобається цим займатись? Так буде набагато легше обрати вектор своєї професійної діяльності. 

Насправді волонтерство має величезний потенціал для розвитку твоєї кар’єри. Воно допоможе тобі вдосконалити твої уміння, добути новий досвід, розширити коло корисних знайомства, а також зрозуміти себе! 

З усіх боків стає зрозуміло, що волонтерство – це цінний досвід як для професійного, так і для особистісного зростання. Не варто нехтувати цим. Бігом волонтерити! 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email