Успішний успіх: де шукати та як знайти?

Успішний успіх: де шукати та як знайти?

Концепція успішного успіху знайома кожному та кожній, хто принаймні раз цікавився питанням “Як побудувати свою кар’єру?”. В епоху медіа та соціальних мереж нас почали на кожному кроці спіткати історії успіху, які мотивують рухатись та розвиватись. І разом з цим ми все частіше ставимось запитанням “Де моє місце в цьому світі?”. Здається, що весь успіх у світі вже кимось “зайнятий”, а нам не залишається нічого, окрім того, як жити своїм нудним життям. Чи насправді це так? І чи тотожні поняття успіху та щастя? Сьогодні пропонуємо подумати над цим!

Що ж таке успішний успіх?

Спрощено кажучи, це конкретні історії окремих людей, яким вдалось досягти своїй мрії. Це такі собі мотивашки, які змушують тебе повірити, що ти можеш отримати будь-що, чого захочеш. 

Ця традиція дійшла до нас з заходу, та розвивалась ще з часів “американської мрії”. Це уявлення та віра в те, що будь-якому американцю відкриті всі можливості для досягнення успіху. Це нівелювання та невизнання нерівності на ментальному рівні. Згідно з цією логікою, у тебе є всі можливості, а отже якщо ти не досягаєш успіху, то причина цьому лише твоє небажання користуватись тими благами, що надає тобі держава. 

Чому він шкідливий?

Бо реальність не завжди буває такою солодкою. У таких історіях ми стикаємось з “ефектом того, хто вижив”. Тобто ми бачимо кількість тих людей, які спробувати й у них все вийшло. Але ми не знаємо скільки існує тих, хто так само намагався, але в кого не вдалось здійснити свою мрію. 

Завдяки успішному успіху ми бачимо мільйони щасливих людей, у яких вийшло реалізувати свої цілі. А коли в нас нічого не виходить, то здається, що це лише ми такі невдахи. Соціальні мережі та медіа підкріплюють цей ефект все сильніше та сильніше. І ми вже майже не бачимо звичайних людей, які живуть своє звичайне життя. 

Крім цього, успішний успіх культивує гіперпродуктивність та перепрацювання. Наприклад, в американській культурі надмірна зайнятість свідчить про успішність. Адже це означає, що людина має попит на ринку праці, а отже – цінна. Успішний успіх ігнорує зовнішні обставини та впевнює тебе в тому, що багато роботи неодмінно призведе тебе до великого результату. Перебуваючи у цій системі, неможливо зберігати баланс між життям та роботою.

Концепція успішного успіху підтримує конкуренцію на ринку. Коли ми бачимо історії людей, які досягли свого, нам хочеться зробити те саме. Ми починаємо змагатись з тими, кого навіть не знаємо. Це нескінчені перегони, які спрямовані лише на досягнення мети. Досягнених результатів нам завжди мало, хочеться ще і ще. Підтримка своєї конкурентоспроможності перетворюється на залежність. А це точно не сприяє твоєму добробуту та щастю. 

Що робити?

Перш за все варто запам’ятати, що люди різні. Наші сили, обставини, ресурси неоднакові, а отже ми потребуємо різного часу для того, щоб досягти мети. Якби цього не хотів спростувати успішний успіх. 

Орієнтуватись на історії з соцмереж – це найгірше, що ти можеш зробити для своєї кар’єри. Ми можемо брати когось за приклад. Наприклад, ми можемо вчитись в експертів та йти до своєї цілі. Але це не значить, що твій шлях до успіху буде таким самим, як у твого кумира. 

Замість конкуренції обирай співпрацю. Подумай над тим, що разом зі своїм умовним конкурентом ти можеш зробити щось набагато крутіше, аніж наодинці. Колаборації та співпраця – це наше майбутнє. 

У своєму житті ти зустрінеш ще безліч прикладів успішного успіху. Але тепер ти озброєний та знаєш як цьому протистояти. Вір в себе, дій у межах своїх можливостей і все обов’язково вийде. Ну а ми завжди будемо поруч! 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email