Вступні іспити вже на носі й голови всіх випускників зайняті екзистенційними питаннями. Хто я? Як складеться моє майбутнє? Куди мені рухатись? Ці переживання, звісно, знайомі усім нам. І більшість все ж обирають стратегію вступу до університету. Але тут з’являються вже зовсім іншого роду запитання. Ким я хочу бути? Як не помилитись зі спеціальністю та обрати правильний університет? Саме про це ми сьогодні й поговоримо!
Багато факторів можуть впливати на твій вибір університету. Для того, аби почати порівнювати ВНЗ, необхідно визначити ті критерії, які індивідуально для тебе є важливими.
Репутація
Це важливо, адже визначає, скільки твій диплом значитиме на ринку праці. Для цього можна переглянути рейтинги університетів, а також попитати своїх знайомих, які вчаться або випустились з того чи іншого ВНЗ.
Спеціалізація та освітня програма
Нам мало про це розказують у школі, але це багато чого вирішує при вступі до університету. Спеціальність – універсальна для всіх навчальних закладів, освітню ж програму визначає специфічно кожен університет. Обов’язково зверни увагу на освітню увагу при обранні спеціальності, адже саме це визначає сферу твоєї компетентності у майбутньому.
Місце розташування
Це фактор, який значним чином впливає не просто на твою кар’єру, але і загалом – на життя. Чи хочеш ти залишатись у своєму місці? Чи хочеш переїхати в інше? Або ж взагалі – за кордон?
Фінансові можливості
Ще перед складанням іспитів варто визначити всі привабливі варіанти для себе. І не тільки за умови, що вдасться вступити на бюджет. Розглянь і ті університети, де ти хочеш та зможеш навчатись на контракті. Важливо врахувати запасні варіанти, адже так ти зможеш менше перейматись і тривожитись.
Дозвілля
Досліди студентську спільноту омріяних університетів. Які заходи проводять, чи цікаві ці заходи тобі, чи є в них простори для відпочинку студентів? Можливо, це не першочергове, що потрібно враховувати. Але організація дозвілля та забезпечення відповідного простору для студентів багато чого може сказати про культуру та політику університету.
Як не помилитись при поданні документів?
Для цього необхідно обов’язково звернути увагу на декілька надважливих моментів. У 2023 році ти зможеш подати всього 20 заявок до університетів, лише 5 з них – на місця державного та регіонального замовлення (бюджет).
При складанні пріоритетності, подавай заявки у такому порядку: від найбільш бажаного університету до найменш бажаного. Особливо це стосується “бюджетних” заявок. Це дуже важливо, адже алгоритм розгляду працює таким чином, що твоя заявка починає свій шлях з першого пріоритету. Якщо ти не проходиш за балами, тоді вона передається у наступний ВНЗ за пріоритетом. І так відбувається допоки ти не отримуєш омріяне запрошення на навчання.
З заявками на контракт значно простіше. Твою пропозицію одночасно розглядають всі університету і за результатами відбору ти можеш приймати рішення, де хочеш навчатись.
Вступ до університету – це дуже стресовий період для кожного. Але тепер ти озброєний порадами й знаєш, як обрати для себе ідеальний варіант. Боятись тепер нема чого!
Також обов’язково пам’ятай, що 4 роки університету – це не тільки про навчання, це про твою молодість. Саме тому так важливо обрати місце, у якому ти зможеш не тільки професійно розвиватись, але і зростати як особистість. Віримо, що тобі вдасться обрати ідеальний університет. Ну, а STUD-POINT, в разі чого – завжди поруч!