Як реагувати на критику?

Як реагувати на критику?

Рано чи пізно у житті нам всім доводиться стикатись з критикою. Вона буває професійна або особиста. І, звісно ж, не завжди приємна. Іноді після фідбеку нам хочеться сховатись під ковдрою і більше ніколи нічого не робити. Якщо ти впізнав у цьому себе, скоріш за все, це свідчить про неадекватне сприйняття зворотного зв’язку. Але як навчитись сприймати критику собі на користь? Поговорімо про це сьогодні! 

Вміння адекватно сприймати критику є важливою навичкою не тільки у кар’єрі, але і в особистому житті. Критика може вказати тобі на слабкі місця та помилки, які можна навчитись уникати. Це допоможе тобі якісно поліпшити свої результати, почати зростати та розвиватись. До того ж адекватне сприйняття критики говорить про тебе як про дорослу, зрілу особистість. Ці якості приваблюють та формують про тебе приємне враження. 

Як сприймати критику адекватно?

Залишайся спокійним. Замість того, аби захищатись або ображатись, спробуй абстрагуватись. Це допоможе тобі побачити ті моменти, які ти раніше не помічав. Зосередься на засвоєнні інформації та залишайся врівноваженим. Спокійний розум завжди краще сприймає інформацію. 

Не персоналізуй критику. Якщо ти отримуєш якісний фідбек, то буде легше зрозуміти, що критика стосується лише твоїх результатів роботи та аж ніяк тебе як особистості. Відокремлюй свою діяльність від себе і тоді стане простіше реагувати на зауваження.

Користуйся порадами. Адекватно сприймати критику – це також і про те, щоб дослуховуватись до неї. Спробуй слідувати рекомендаціям та перевір чи справді це працює. Спойлер: у 99,9% випадків – так, це справді працює.

Подякуй. Висловлення вдячності за отриману критику є ознакою відкритості до зростання і вдосконалення. Подякуй людині за те, що вона витратила свій час і надала тобі зворотний зв’язок.

Яку критику враховувати не варто?

Для особистої критики існує два головних ред флеги. Краще не звертати на неї увагу, якщо ти про неї не просив, або якщо ти не можеш виправити це протягом хвилини. До прикладу, якщо ти чимось замастився і тобі про це повідомили – це критика доречна. Адже вона провокує тебе до швидкої дії й, скоріш за все, ти зможеш це виправити протягом хвилини. Якщо ж ти чуєш критику щодо своєї ваги, одягу або будь-чого, що ти не можеш змінити прямо зараз – просто не зважай. 

Професійну ж критику необхідно ігнорувати, якщо вона надається у токсичній формі. Уявімо, що зауваження переходять межу і ти помічаєш, що це стосується більше твоєї особистості, аніж роботи. У такому разі важливо попросити, щоб тобі надали зворотний зв’язок, який буде стосуватись саме виконаних завдань. Не факт, що до твого прохання дослухаються. Але спробувати варто. 

У сучасному світі від критики не втічеш. Саме тому дуже важливо навчитись сприймати зворотний зв’язок адекватно. Адже він може бути не тільки неприємним, але і корисним! Слушні зауваження вказують нам на наші “білі плями” і дають можливість зростати.

До того ж критика економить наш дорогоцінний час. Замість того, аби набивати шишки на практиці, є чудові наставники, які завжди знають, що та як можна виправити на краще. 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email