5 порад, щоб стати майстром комунікації

Любиш ти спілкуватись чи ні, але це є умовою існування в цьому світі. Робоча сфера – не виняток! Нам доводиться слухати, домовлятись, пропонувати ідеї, відстоювати свою думку та дискутувати. Але як це зробити так, щоб усім було комфортно? На жаль, в школі нас не вчать доносити свою думку іншим. Тому ми і тут! Щоб тобі підказати, допомогти та скерувати у потрібному напрямку. Читай наші поради і прокачуй свої навички комунікації прямо зараз 👇

№1. Слухай співрозмовника 

Справа в тому, що процес комунікації двосторонній і перш за все тобі варто навчитись слухати свого співрозмовника. Адже якщо ти вмієш слухати, ти навчишся і розповідати так, щоб тебе почули. 

Але тобі не потрібно нічого вигадувати. Є спеціальні техніки, що дозволяють людині зрозуміти, що її чують. Перефразування, уточнюючі запитання та зоровий контакт – дуже прості прийоми. Але як же вони чудово працюють! Ти тільки спробуй 😉 

№2. Прокачай себе

Комунікація буває різною, і для тебе це не секрет. вона може проходити в усній або письмовій формі. А також спілкуватись можна по телефону, відеодзвінку, електронною поштою та врешті-решт особисто. Ситуації бувають різними і певні обставини вимагають, щоб ми швидко та них реагували. А тому тобі точно не будуть зайвими навички ділової комунікації, особливо якщо випаде нагода спілкування з іноземцями. Різниця менталітетів може сильно вплинути на сприйняття одних і тих самих речей, а тому уніфікованість в цьому випадку – ключ до успіху. 

Тобі також можуть доручити провести захід або презентувати результати своєї роботи. Монологічний тип спілкування також має свої особливості. Тут будуть корисні ораторські здібності та знання як взаємодіяти з аудиторією. 

№3. Щирість – нова політика

У будь-якому спілкуванні важливо відчувати конект зі своїм співрозмовником. Встановити цей зв’язок зазвичай допомагає відвертість та щирість. Не бійся бути собою і “сказати щось не те”. Перший крок для відвертої розмови – це розуміння, що всі ми люди, всі ми хвилюємось і тривожимось. А визнати це – значить заручитись підтримкою інших, захопити їхню довіру. 

Крім цього, щирість та відвертість у конфліктах, як правило, допомагає знизити градус напруги. Адже важко вважати співрозмовника дурнем, коли ти знаєш, що насправді він просто боїться бути неприйнятим у компанії. 

№4. Використовуй мову тіла

Адже слова – це не єдиний інструмент! Багато інформації ми отримуємо візуально та кінестетично. А тому не варто нехтувати мімікою, доторками, жестикулюванням. Мова тіла може додати багато інформації про співрозмовника. З його допомогою ми краще розуміємо почуття та емоції один одного.

Ми також можемо не тільки інтерпретувати жести інших, але і свідомо використовувати самі для того, щоб справити певне враження. Наприклад при монологічному виступі перед публікою ми можемо використовувати плавні, неконтрольовані рухи, переважно на лінії талії. Долоні мають бути відкритими, а корпус вільним. Так ми проявляємо свою лідерську позицію. 

№5. Практика, практика і ще раз практика!

Практикуй свої комунікативні навички, спілкуючись з людьми як віч-на-віч, так і онлайн. Що більше ви спілкуєтеся з іншими, то більше навичок ви можете отримати. Використовуй спікінг клаби, якщо не впевнений у своїй англійській. Або читацькі клуби, щоб потренуватись у вираженні думок і здобути нові знання!

Комунікація – це важлива та невід’ємна частина нашого життя. А тому прокачувати свої комунікативні навички не просто бажано, а необхідно! Це допоможе тобі легко в адаптуватись у будь-якій компанії і завоювати довіру з першого погляду. Віримо, що у тебе все вийде, а ми обіцяємо завжди бути поруч 😉

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email