80/20: як не марнувати свої зусилля?

80/20: як не марнувати свої зусилля?

Правило Парето також відоме як принцип 80/20. Вперше воно було винайдене італійським економістом Вільфредо Парето. Він помітив, що приблизно 80% багатства в Італії належить всього лише 20% людей. Це привело дослідника до універсальної думки: невелика частка причин (20%) призводить до більшої частки наслідків (80%). 

Цей закон можна поширити на будь-яку сферу. І саме на його прикладі ми розкажемо тобі, як не марнувати свої зусилля та правильно розподіляти свій час.

Як бізнеси використовують 80/20?

Правило Парето здобуло популярності у різних сферах. Наприклад, у бізнесі воно пояснює та допомагає багатьом підприємцям. Бізнесмени знають, що 80% прибутків компанії генерується лише 20% її продуктів чи послуг. Вони тримають це у голові, коли потрібно розставити пріоритети та розподілити задачі в команді. 

Це означає, що необхідно зосередитись на тих діях та завданнях, які приносять більше користі, і зменшити час та зусилля, що витрачаються на менш важливі завдання. Для збільшення прибутку та розвитку компанії важливо зосередитись на тих важливих 20% продуктів, а не розподіляти сили рівномірно на всі послуги. 

Також згідно з правилом Парето, 20% клієнтів приносять 80% прибутку. Це дозволяє керівникам побудувати правильну стратегію просування та підвищити рівень задоволеності клієнтів. 

Як 80/20 можеш використовувати ти?

Якщо ти досі не розумієш, як це стосується твого життя, зараз розберемось ще детальніше. Перш за все, потрібно зрозуміти, що означають ці 80 та 20 відсотків зусиль. 

Якщо узагальнити, то 80% справ, які приносять лише 20% результату – це зазвичай дрібна, механічна робота. Наведемо приклад з приготуванням овочевого супу. Для того, аби почати варити суп, овочі потрібно почистити та нарізати. У приготуванні супу це справді займає 80% часу, але оскільки сирі нарізані овочі важко назвати супом – це приносить лише 20% результату. 

Так і в будь-якій роботі. Існують задачі, які можуть займати справді багато зусиль, але не приносити бажаного результату. Для того, щоб зробити свою роботу та навчання продуктивніше, необхідно навчитись правильно розподіляти свій час та розставляти пріоритети. 

20% справ, які приносять 80% результату – це творча та інколи інтелектуальна робота. Те, які спеції ти додаси до супу та у якому порядку кинеш варити овочі – саме це визначає 80% від смаку твого супу. 

Правило 80/20 може допомогти тобі не тільки у приготуванні смачного обіду, але і тоді, коли ти приймаєш рішення. Які завдання делегувати? За що братись в першу чергу? Яка задача пріоритетніша? 

Крім цього, закон Парето дозволяє тобі проаналізувати свою продуктивність та визначити чому ті дії, які забирають так багато часу не приносять бажаних результатів. 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email