Як Стати Аудитором в Україні - Що Повинен Знати Аудитор - Інструкція Від STUD-POINT

Де може працювати аудитор і як стати ним в Україні. 3 аргументи почати вчитися цієї професії

З кожним роком не втрачає своєї актуальності одвічне питання серед молоді: «На кого слід вчитися, аби мати цікаву та престижну роботу?» Чудовою спробою знайти своє покликання може стати навчання у сфері аудиту.

Хто такий аудитор та як ним стати в Україні?

Аудитор займається перевіркою бухгалтерської та податкової звітності різноманітних фірм. Спеціаліст у цій сфері чітко та прискіпливо вивчає усю документацію щодо доходів та витрат, перевіряє угоди та договори на відповідність чинному законодавству. Іноді аудиторів називають ще “ревізорами” у сфері фінансів. І не дарма, адже до обов’язків аудитора входить:

  • контроль ведення фінансової, податкової та бухгалтерської документації
  • оцінка роботи систем внутрішнього економічного контролю
  • перевірка ефективності роботи компанії та окремих її працівників
  • прогнозування результату та ризиків проведення фінансових операцій
  • підготовка звітів та рекомендацій

Що повинен знати та вміти аудитор: 

  • Володіти нормативною і законодавчою базою
  • Вміти застосовувати різноманітні методи та способи проведення перевірок
  • Бути стресостійким і тактовним
  • Мати добре розвинене аналітичне мислення та пам’ять
  • Вміти концентруватись та опрацьовувати великі обсяги інформації

Щоб вести повноцінну діяльність у сфері аудиту тобі обов‘язково потрібно здобути атестат Міністерства фінансів України. До нього допускають лише людей з вищою освітою, які успішно пройшли сертифіковані курси з аудиту. Тобто цей процес є далеко не простим, він вимагає багато зусиль та терпіння ще на етапі здобуття освіти. Але, запевняємо, що докладені зусилля точно виправдають себе одразу після старту кар’єри!

Де може працювати аудитор?

З тим, що робить аудитор та як ним стати ми розібралися. Як щодо працевлаштування?

Тут є два шляхи: можна почати кар‘єру в аудиторській компанії або отримати спеціальну ліцензію та почати працювати самостійно. Будь-який з них гарантує майбутньому спеціалісту можливості для професійного росту, постійний розвиток та високий попит навіть попри конкурентність сфери. 

Річ у тому, що кожна компанія чи організація рано чи пізно потребує послуг аудитора. Такі вимоги диктують щорічні податкові звіти. Тому аудитор ніколи не сидить без роботи. Більш того, іноді деякі компанії запрошують спеціалістів з аудиту у штат, аби одна людина постійно вела фінансову документацію підприємства. Це гарантує прозорість роботи та зменшує ризики прорахунків чи помилок, адже тут керівникам вони обходяться дуже дорого. 

Професію аудитора можна назвати не лише такою, що має попит. Вона належить до категорії добре оплачуваних робіт. Але май на увазі, що зарплата аудитора, що не працює в штаті, прямопропорційно залежить від обсягів роботи. Спеціаліст самостійно планує місячне навантаження, а відповідно й — отримані гроші. 

Чи актуальною буде професія аудитора у майбутньому?

Однозначно так! Існує міф, що будь-якого аудитора найближчим часом зможе замінити якесь програмне забезпечення, спеціальні програми або ж штучні інтелекти. Але це далеко не так. 

Аудитор працює з компаніями, фінансові історії яких є повністю унікальними та неповторними. Тому спеціалісту у цій сфері потрібно вміти якісно досліджувати вихідну ситуацію та шукати найкращі шляхи оптимізації фінансової діяльності. Пам’ятай, що аудит — це не забаганка керівництва. Це один з обов‘язкових процесів, які забезпечують успішну роботу компаній, підприємств чи організацій. 

Отже, спеціалістам у сфері фінансів та аудиту точно є місце на ринку праці як сьогодні, так і у майбутньому. Це неймовірно складний, але цікавий світ. Таку ж роботу ти можеш отримати, якщо вирішиш поєднати своє життя з фінансами! 

Проте, як ми сказали раніше, стати аудитором непросто. Потрібно пройти кілька рівнів підготовки, скласти купу іспитів та постійно удосконалювати свої навички. Не кожен готовий ступити на такий кар’єрний шлях. 

Але, якщо ти все ж таки наважився або наважилася, тоді тобі точно буде цікаво вдосконалити свої знання завдяки курсу з аудиту та фінансів від STUD-POINT. Адже тут на тебе чекає 18 цікавих інтенсивів від найкращих фінансових директорів, аудиторів, економістів та професіоналів банківської справи. Ти зможеш познайомитись з провідними експертами особисто, поставити їм будь-які питання та, можливо, навіть пройти у них стажування! 

Команда STUD-POINT гарантує, що за максимально короткий час ти навчишся: керувати бізнесом через фінансові системи, керувати ризиками, аби не втратити усі гроші, аналізувати фінансовий стан та якість прибутку компаній, складати фінансову стратегію та проводити фінансове планування. 

Кілька тижнів навчання допоможуть тобі почати кар‘єру у сфері фінансів ще під час студентських років в університеті. Адже з нами ти здобудеш практичні навички та навчишся шукати можливості для професійної  самореалізації.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю

PM & Leader School