FOMO: як боротися з ефектом втрачених можливостей?

FOMO: як боротися з ефектом втрачених можливостей? - Фото 1
FOMO: як боротися з ефектом втрачених можливостей? - Фото 2
Любов Шинкарьова – старший фахівець з розвитку бренду роботодавця ОККО, кар’єрна консультантка

Все частіше можна почути термін FOMO (Fear of Missing Out — страх втраченої можливості та вигоди). Це стан емоційного і розумового напруження, який пов’язаний зі страхом щось втратити.

Особливо яскраво він може проявлятися, коли ми заходимо у Facebook бачимо велику кількість різноманітних курсів, вебінарів. Все цікаве і хочеться відвідати. Але в добі лише 24 години. Виникає напруження, що вибрати, як відвідати події, які заплановані одночасно? Як розставити пріоритет у виборі курсів?

Відчувати FOMO ми можемо і в процесі роботи. Наприклад, коли дочекалися відпустки, але не можемо розслабитись. Адже у цей момент думаємо скільки задач могли б ще встигнути зробити, які перспективи втрачаємо перебуваючи не в офісі на діловій зустрічі.

Основними ознаками FOMO можуть бути:

  • страх пропустити якусь подію, захід, новину, бо тоді ти втратиш важливі знання, емоції чи знайомства;
  • відчуття відсутності інтересу і вражень, а за вікном всі живуть активним, яскравим життям;
  • надмірне прагнення вподобань, коментарів та інтересу до себе в соціальних мережах.

Щоб керувати власним життям, а не засмучуватись через споглядання життя інших потрібно працювати з цим страхом.

Як працювати зі страхом втрачених можливостей?

Розставити пріоритети та, коли приходить імпульсивна думка, спочатку обдумати ідею.

Можна виконати таку вправу: уявити свою старість та подумати, що є цінним для тебе, якими б моментами хотілось би наповнити життя, на які пріоритети, цінності ти орієнтуєшся. Розуміючи свої життєві цінності на даному етапі, буде простіше розставити пріоритети та визначити, яка діяльність, активність наповнюють тебе та допомагають відновлюватися.

Можна спробувати вести щоденник, де фіксувати свої емоції та важливі події. Ми живемо в динамічному світі й дуже часто радісний момент, що відчували в понеділок до середи вже встигли забути. Перегляд щоденника допоможе нагадати, які події ти прожив/-ла та що для тебе є цінним.

Також не менш важливо визнавати свої емоції та приймати їх. Якщо ми відчуваємо сум, коли бачимо фото друзів з яскравої вечірки, подумай чого б тобі хотілося, про що цей сум: ти давно не бачив/-ла друзів і хочеться з ними зустрітися, або ж хочеться відвідати вечірку чи спробувати якийсь новий для себе досвід. Так ти зможеш відчути не лише сум, але й прислухатись до своїх бажань.

Іноді ми можемо втрачати можливість, проте не варто картати себе.

Прислуховуйся до своїх потреб та істинних бажань. З турботою про себе буде простіше віднайти актуальні можливості саме для тебе.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email