Кібербезпека і когнітивна психологія: тренди 2022, які потрібно знати кожному

«Якщо ти навчаєшся чи працюєш віддалено і страждаєш від перенавантаження, то варто сповільнити темп». Цією фразою можна цілком описати тренди 2022 у віддаленій роботі, інтелектуальній праці та підтриманні ментального здоров’я. У цій статті ти дізнаєшся, які ще тренди очікують нас у новому році і до яких викликів потрібно бути готовим уже зараз

Віддалена робота: чого чекати?

У першу чергу, збільшення кількості тих, хто працює віддалено і абсолютно нових трендів на ринку праці. Яких саме?

  1. Зникнення географічних бар’єрів. Це стається через можливість віддаленої роботи і призведе до зміни рівня конкуренції серед працівників. Тепер локальні фахівці змагаються не тільки один з одним, а й із спеціалістами з інших країн.
  2. Робота з будь-якого куточка світу. Вона призведе до змін не тільки на ринку праці, а й на ринках нерухомості. Наприклад, Сінгапур може надати людині, яка працює у США дешеве житло і комфортні умови життя. При цьому, вона буде підтримувати економіку Сінгапуру, бо у саме тут живе і витрачає свої гроші.
  3. Збільшення кількості інструментів для моніторингу продуктивності віддаленої роботи. Дослідження показують, що продуктивність дистанційних команд збільшується. Але це не означає, що у всіх організаціях така ж ситуація. Тому необхідні інструменти, які допоможуть керівникам різних рівнів не тільки моніторити, а й підвищувати продуктивність працівників.
  4. Ставка на кібербезпеку. Тут мається на увазі безпека обміну даних на віддаленій роботі. Тому компанії уже зараз роблять акцент на працівниках, які відповідають за цей напрямок.
  5. Підтримання рівня залученості працівників у роботу. Коли людина працює з дому, її відволікають безліч факторів – від кота до маленької дитини. Тому наразі мова йде про створення інструментів, які допоможуть ефективно працювати з будь-якого місця.

Інтелектуальна праця: що робити, щоб не вигорати?

Зараз кожен із нас відчуває шалений інформаційний тиск. Тому головне завдання – навчитися обирати, у яке русло витрачати свої ресурси. Це допоможе досягати максимуму при мінімальних зусиллях.

Тому серед трендів 2022 можна назвати такі:

  1. Робити акцент на інтелектуальній праці, а не на технологіях. Тобто здатність створювати нове і втілювати його у життя цінуватиметься найбільше.
  2. Розуміти природу свого мозку і ефективно його використовувати. Працювати над пам’яттю та автоматизувати рутинні процеси. Раніше ми писали про те, якими способами можна розвинути мозок, а також давали 9 лайфхаків для швидкого запам’ятовування.

Ментальне здоров’я: акцент на самопізнанні та медитації

У 2022 році в Україні прогнозують бум медитації усвідомленості (mindfulness). Хоча у світі він тримає позиції більше 5 років і став трендом у 2021. До речі, ось тут ти можеш прочитати про нього більше. Це один із найкращих засобів для зниження рівня стресу і тривоги. Тому не дивно, що глобальний тренд на такий тип релаксації пошириться і у нашій країні.

Також до трендів у самопізнанні та медитації можна віднести різні методи звільнення від непотрібних емоцій, такі, як дихальні практики, йога, цигун, ведення щоденника подяки, робота із психотерапевтом та інші.

Але самоусвідомленість не обов’язково означає зацикленість на собі. Очікується, що у 2022 люди стануть більш свідомо використовувати природні ресурси, звертати більше уваги на ефективне спілкування між собою адже цей навик частково втратився у період карантину.

Як бачимо, усі тренди 2022 спрямовані на те, щоб люди менше зациклювалися на роботі і більше дбали про своє психічне та ментальне здоров’я. Сподіваємося, що у новому році і у тебе вдасться краще зрозуміти себе, свої потреби, щоб ефективніше працювати і навчатися.

Текст: Макуха Катерина

Поділитися:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на email
Email

Вкажіть платника