Страх перед іспитом: як собі допомогти?

Страх перед іспитом: як собі допомогти?

Підготовка

На жаль, чарівних пігулок від нервів не існує. Але є один інструмент, який ми можемо використовувати замість страху. Це впевненість. Як правило що більше ми впевнені у своїх знаннях та якісній підготовці, то менше ми нервуємось за те, що не зможемо виконати завдання достойно. 

У такі важкі моменти нас може охоплювати думка про те, що “Я нічого не знаю!”. Однак спробуй оцінити свої знання об’єктивно. Якщо ти витратиш на підготовку принаймні декілька днів, у тебе буде набагато більше шансів “перемогти” з собою в цій суперечці. 

Якісний сон та поживне харчування

Енергія буде просто необхідна тобі при підготовці та складанні іспиту! А хороший сон та здорове харчування – це одні з основних джерел наших ресурсів. Не нехтуй своїми біологічними потреба на користь того, “щоб більше вивчити”. Ймовірно, таке рішення навпаки зіграє з тобою злий жарт. Адже, не важливо, як багато ти знаєш, бо це легко нівелювати низьким рівнем енергії. 

Study-life balance

Не витрачай увесь вільний час на навчання. Обов’язково розбавляй свій графік дня розвагами або посиденьками з друзями за чашечкою кави. Так ти даси собі можливість відірватися і не дозволиш іспиту заполонити всю твою увагу. 

Це важливо і ще з однієї причини. Якщо ти будеш зосереджуватись лише на навчанні, є ризик того, що це призведе тебе до швидкого виснаження, стресу та зниження продуктивності. Тобто нам часто здається: що більше ми вкладаємо зусиль на завдання, тим крутіше і класніше воно вийде. Однак пам’ятай про правило Парето і дотримуйся балансу в усьому!

Техніки релаксації

Багатьом стають корисними такі методи релаксації як медитація, його або глибоке дихання. наприклад, за допомогою медитації ти зможеш посилити свою концентрацію та знизити стрес. Йога допоможе тобі налагодити контакт зі своїм тілом та прибрати фізичне напруження. Головне – це обрати той метод, що буде підходити саме тобі.  

Крім страху перед іспитом, нас часто переслідує страх після його складання. “Чи все я виконав? Чи достатньо уважним був? Я точно міг зробити краще!” – такі думки можуть лунати у тебе в голові. Але щодо цього існує лише одна, але така дієва порада: відпусти. Ти зробив чи зробила все, що було можливо у той момент. Повернути час – неможливо. А отже, нам лишається лише дочекатись результатів. 

Ми закликаємо тебе менше вкладати свою енергію в переживання, тривоги та страхи, адже це справді виснажує. Найкраще – це спрямувати цю енергію у свою якісну підготовку, зосередитись на здоровому харчуванні, слідкувати за режимом сну, проводити час з друзями та не забувати більше релаксувати.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email