Суперпоради з тайм-менеджменту

Зараз 21 століття, і тайм-менеджмент – це не просто модне слово, а неабияка навичка, яка зробить вас просто переможцем. “Тайм-менеджмент — не якийсь там просто скіл. Це скелет, на якому тримається все в нашому житті” — зазначає Браян Трейсі. 

Час — то є час. Він — обмежений. В нас всіх його однакова кількість. Час не можна ні купити, ні позичити, ні приберегти на потім. Можна тільки вирішувати, як розпорядитися ним так, щоб отримати максимум користі і задоволення. На то і тайм-менеджмент видуманий. Щоб ви розуміли, прийоми тайм-менеджменту не для того треба освоювати, щоб впихнути в свій день якнайбільше завдань. Вони, навпаки, допомагають спростити роботу, робити справи швидше і краще. А в результаті — більше часу для фану, відпочинку, релаксу.

До вашої уваги декілька класних порад з тайм-менеджменту:

Перед тим, як йти спати, знайди 5 хвилин і запиши список справ на наступний день. Цей трюк помагає морально підготуватись до роботи, щоб зранку в тебе не було сумнівів і не хотілося півдня прикидати, що б то краще зробити. І використовуй при плануванн ці дуже помічні нюанси:

  • Старайся записувати справи в тому порядку, в якому ти б хотів їх виконувати;
  • Найважчу та найважливішу роботу краще робити першою;
  • В деяких пунктах давай собі вибір;
  • Придумай і запиши винагороду собі за викреслення всіх справ зі списку;
  • Перетвори процес планування в ритуал: записуй на якісному папері, своїм найкращим почерком і під мотивуючу музику.

Не витрачай свій дорогоцінний час на обдумування чогось по 3 роки. Існує реально класна “10-10-10” техніка*, яка допомагає швидко приймати рішення. Коли тобі потрібно щось вирішити, постав собі ці 3 питання:

  • Що я подумаю про це рішення через 10 хвилин?
  • Що я подумаю про це рішення через 10 місяців?
  • Що я подумаю про це рішення через 10 років?

Також у тайм-менеджменті існує цікаве правило 2 хвилин. Воно просто безжалісно бореться з прокрастинацією і помагає впорядкувати своє життя різко, чітко і швидко.

  • Частина 1: якщо це можна зробити за 2 хвилини, то просто зроби це. Це прості справи (відповісти на email по роботі, помити за собою посуд зразу після їжі, скласти план на день за горнятком кави, прибрати на робочому столі). Не додавай це в список справ (бо воно не тягне на реальну справу), не відкладай на потім (бо поки не зробиш, воно буде лоскотати тобі нерви), не доручай нікому ( бо соромно навіть когось про таку дрібницю просити).
  • Частина 2: якщо це робиться довше, ніж 2 хвилини, то просто почни це. Всім ж відомо, що це — найважче і, як правило, ми прокрастинуємо, бо боїмось почати. Але вже як стартуєш, то вважай, що процес успішно пішов. Наприклад, якщо ти хочеш займатись спортом по годині в день, то негайно поприсідай 2 хвилини; якщо тобі треба написати 1000 слів за день — напиши перші 50 за наступні 2 хвилини. Ти можеш і не продовжувати далі, а відкласти решту роботи на потім, але фішка в тому, що в більшості випадків ти не захочеш зупинитись після 2 хвилин.

Сподіваємося, ці поради з організацією вашого часу вам сподобалися, або ж хоча б зацікавили. Спробуйте іх на практиці – результат буде просто ВАУ! Бо, насправді, якщо правильно організувати свій час, з’являється більше вільних хвилин.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю