ТОП вправ для розвитку пам’яті! Корисні поради напередодні сесії

ТОП вправ для розвитку пам’яті! Корисні поради напередодні сесії

Що робити, коли до іспиту залишилось 2 дні, а я нічогісінько не пам’ятаю? Приблизно такі думки лунають в голові у більшості студентів перед сесією. Звісно, для світу назавжди залишиться загадкою, чому студенти не починають готуватись до іспитів заздалегідь. Але маємо, що маємо! STUD-POINT вже спішить тобі на допомогу. Сьогодні ми підготували кілька порад, які допоможуть запам’ятати величезний матеріал у короткі терміни. Читай швидше, адже час спливає! 

Для того, щоб почати запам’ятовувати потрібний матеріал, перш за все ти маєш розуміти свій тип сприйняття інформації. Їх виділяють декілька:

  • Візуальний означає, що людині легше сприймати інформацію через візуальні образи, уявлення та яскраві зображення.
  • Аудіальний характеризується тим, що інформація найкраще сприйматиметься на слух; аудіокниги та аудіоподкасти – ідеальний формат навчання для таких людей.
  • Кінестетичний (тактильний) – це такий тип сприйняття, для якого найважливіший фізичний контакт: писати, малювати, ліпити, будувати й т.д. 

Асоціації

Цією технікою користуються напевно ще з давніх-давен. А все тому, що вона дуже проста у виконанні. Вона ідеально підійде тим, хто має розвинену фантазію. Перевага цієї техніки в тому, що вона вас ні в чому не обмежує. Ви можете асоціювати потрібну вам інформацію з візуальними образами або звуками, або ж своїми емоційними враженнями. 

Процес вибудовування асоціацій – це чудова можливість персоналізувати матеріал під себе. За допомогою цього легко вдасться запам’ятати будь-що!

10/60/6/24

Ця техніка потребує від тебе лише двох речей – дисципліни та уважності. Ця дивна комбінація цифр – це часові інтервали, які допоможуть тобі назавжди вивчити той матеріал. Спочатку ознайомся з матеріалом, не обов’язково навіть детально, просто проглянь очима. Через 10 хвилин повернись до нього та прочитай повністю і вдумливо. За годину (60 хвилин) спробуй пригадати, про що мовилось у тому матеріалі. Якщо не виходить згадати одразу – це не біда, бо ти можеш підглядати. Через 6 годин спробуй відтворити вивчене та прочитане, а за добу (24 години) – закріпити повторенням. І вуаля! Тепер ти знаєш матеріал.

Головне у цій техніці – не перевантажувати себе великою кількістю матеріалу, особливо з різних галузей. Дай собі трохи часу і ти все вивчиш. 

Техніка нагадувань

Її можна використовувати у тих формах, що видаються вам більш привабливими. Наприклад, ти можеш розклеїти кольорові наліпки по всій квартирі й так мимоволі запам’ятовувати інформацію навіть коли просто чистиш зуби. Ще один варіант – це ставити будильники на рандомний час і коли він продзвенить – повторювати потрібну інформацію. 

Нотування

Ця техніка займає багато часу і не всім вона підходить. Але часто вона виправдовує всі зусилля та показує ефективність. Суть її проста – нотувати найважливіші тези. Бажано, від руки. Це найкраще підійде людям з кінестетичним сприйняттям інформації. Нотування допомагає синхронізувати наші знання з нашими рухами, а крім цього – ще й більш сконцентровано сприймати інформацію, яку ми пишемо. 

У цій вправі важливо не використовувати відволікаючі фактори. Наприклад, якщо ти вирішив писати конспект з метою його запам’ятати, не використовуй музику. Вона збиває концентрацію й ефективність від цієї техніки виявиться точно нижчою. 

Швидке запам’ятовування – це надважлива навичка, яка знадобиться тобі не тільки у навчанні, але і в кар’єрному розвитку. Вона визначає твою здатність засвоювати нову інформацію та швидко вчитись. Роботодавці це ой як цінують! Тому не радимо нехтувати нашими порадами. Скористайся – і буде тобі щастя!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email