Створення Стартапу - Як Розробити Стартап - Інструкція Від STUD-POINT

Як почати та реалізувати свій стартап? 10 секретів, які повинні знати усі бізнес-початківці

Час від часу в різних медіа чи блогах можна побачити статті про історії успіху молодих стартаперів. Чи замислювався ти колись над тим, а що таке стартап? Які існують алгоритми його створення? І взагалі як створити успішний стартап, що завоює серця мільйонів? Сьогодні ми допоможемо тобі розібратися з цими питаннями. Але перед тим, як дізнаватись усі секрети створення успішного бізнесу, розберемося з тим, що таке ж стартап.

Під словом «стартап» зазвичай розуміють молоду компанію, яка лише починає розвиватись та досліджувати ринок. Але це не найголовніша її відмінність. Стартап завжди має інноваційну основу, тобто команда такого бізнесу застосовує нові технології або створює унікальний продукт, що не має жодних аналогів у світі. Такий підхід до роботи вимагає великих інвестицій. Але на противагу великим внескам стартапи мають і високу рентабельність.

Як з’явилось поняття «стартап»?  

Усе почалося зі Стенфордського університету в 1939 році. Саме в цих стінах двоє студентів, Девід Паккард і Вільям Х’юлетт створили маленький проєкт і назвали його стартапом. Згодом ця ініціатива перетворилась у відому компанію Хьюлетт-Паккард. 

Проте деякі спеціалісти переконують, що вперше цей термін застосували команди Forbes і Business Week у 1976-1977-тих роках. Саме так вони називали молоді компанії, що мали коротку історію діяльності. Остаточно це поняття закріпилося та стало популярним у 1990-тих роках.

Про відомі та успішні стартапи

Можливо, ти здивуєшся, але більшість відомих тобі компаній розпочинали свою діяльність як стартапи. До цього переліку можна віднести:

  • YouTube
  • Uber
  • Airbnb
  • LinkedIn
  • Glovo

Усі вони починали та продовжують працювати у докорінно різних сферах, але ці успішні компанії об’єднувала одна річ на початковому етапі створення. Вони запропонували оригінальні, новітні ідеї, яких до цього не було на ринку. Тоді інвестори й осягнули усі їхні перспективи та вклали в ці стартапи свої гроші. І не прогадали, адже сьогодні кожна з цих компаній є лідером на тому чи іншому ринку послуг та диктує тепер свої правила гри. 

Створювати успішні стартапи вміють і українці. Свідченням того є відомий усьому світу сервіс Grammarly. Його у 2007 році заснували кияни  Олексій Шевченко та Максим Литвин. Сьогодні ця платформа допомагає мільйонам англомовним користувачам шукати й коригувати граматичні та синтаксичні помилки у своїх текстах. Окрім того, сервіс проводить перевірку будь-яких текстових матеріалів на плагіат. 

Секрети створення успішного стартапу 

Тут, як і в будь-якій сфері, потрібно пам‘ятати про кілька важливих моментів. Тому обов’язково зберігай секрети для успішної реалізації стартапу: 

Уважно підбирай команду 

Орієнтуйся винятково на здібності та знання кандидатів. Не варто брати людей у команду лише тому, що вони твої близькі друзі чи родичі. 

Окрім того, пам‘ятай що кількість працівників не дорівнює якості роботи, на перших етапах можна обмежитись лише кількома спеціалістами, які зможуть повністю перекрити потреби проєкту 

Раціонально розподіляй ресурси 

Не варто витрачати великі кошти на короткострокові методи просування чи ненадійні інструменти. Краще маленькими, але впевненими кроками нарощувати потенціал стартапу 

Надавай перевагу професійному просуванню 

Маркетингова стратегія визначає рівень зацікавленості цільової аудиторії. Не варто сподіватись на подарунок долі та чекати поки мільйони людей раптово дізнаються про ваш проєкт та захочуть його підтримати.

Постійно мотивуй, підтримуй та спілкуйся з командою 

Дуже часто керівники недооцінюють важливість добре налагоджених зв‘язків у команді. Натомість усі зусилля вони спрямовують на розв‘язання операційних завдань. Але високий рівень вмотивованості команди дорівнює успіху стартапу. Тому постійно шукай в собі сили підтримувати та спілкуватись зі своєю командою. 

Не бійся відмовлятися від своїх рішень 

Не існує жодної людини у цьому світі, яка б могла передбачити результати прийнятих рішень. Стартап – це про інновації, тому у твоєї команди тут буде багато «вперше». Але найголовніше – вчасно оцінити ефективність прийнятого рішення. Якщо ти бачиш, що щось негативно впливає на проєкт, негайно нейтралізуй подразник або скорегуй попередні дії.

Використовуй особистий соціальний капітал 

Обговорюй свій стартап з друзями, шукай серед знайомих потенційних інвесторів або якісні канали розповсюдження інформації. Не бійся заявити світу про себе. Навіть якщо твоя ідея прогорить, у висновку ти будеш знати, що увесь ресурс та капітал було використано на всі 100%.

Шукай компроміси з інвесторами 

Навчися чітко доносити свою ідею до потенційних інвесторів та не бійся проговорювати деталі співпраці. Особливо це стосується розподілення прибутку. Обговоріть схему розподілу отриманих ресурсів та відповідальності за ті чи інші аспекти. У разі розбіжностей в баченні робочих процесів намагайся знайти компроміс, що буде взаємовигідним усім сторонам.

Сфокусуйся на одному продукті 

Не розпилюй свою увагу одразу на кілька речей. Обери пріоритетну ідею і спрямовуй всі сили та ресурси на її реалізацію, постійне вдосконалення та якісний результат. 

Не втомлюйся аналізувати

Досліджуй ринок, попит, цільову аудиторію та конкурентів. Чим більшою кількістю інформації ти володієш, тим вища ймовірність твого успіху. Не зупиняйся на одноразовій аналітиці, пам‘ятай, що усе має тенденцію змінюватись. Тому важливо час від часу актуалізовувати інформацію

Викладайся на 100% 

Реалізація стартапу — це повноцінна робота. У тебе та твоєї команди не повинно бути жодних відволікаючих факторів. Зосередся на цілі та присвячуй її досягненню 100% свого часу. 

Як знайти фінансування для реалізації стартапу?

Існує дуже багато способів залучення коштів у стартапи. У кожному з них є свої правила та особливості. Ось кілька найпопулярніших та найвідоміших методів: 

Краудфандинг

Так називають спільне фінансування проєктів зацікавленими особами. Система дуже схожа на добре усім відомі донати. Для краудфандингу існують спеціальні платформи та сайти, де стартапери представляють свою ідею. Там автори отримують гроші, а спонсори – продукт.

Залучення інвесторів 

Рано чи пізно кожен проєкт вимагає інвестицій. Вони існують трьох видів: грошові, технологічні та ресурсні. Другий тип – це коли хтось ділиться з вами певними технологіями, третій – це надання ресурсів. Наприклад, бази клієнтів, торгові марки, патенти і так далі. 

Стипендії та гранти

Такі можливості можна знайти на сайтах різних фондів та в телеграм-каналах з можливостями. А іноді конкурси на стипендії для цікавих стартапів відкривають навіть міністерства України. 

Де можна здобути актуальні знання про стартапи? 

Звичайно, у STUD-POINT! Наша команда створила унікальний онлайн-курс про реалізацію стартапів, який точно подвоїть твої шанси на успішний розвиток власного проєкту. На цьому відеокурсі ти отримаєш усі потрібні знання, які допоможуть відразу після закінчення навчання, з нуля почати реалізовувати свою бізнес-ідею. 

Разом з нами ти навчишся: 

  • керувати власним бізнесом з мінімальним бюджетом на старті
  • будувати правильну стратегію розвитку свого проєкту та успішно втілювати її у життя
  • наймати компетентних спеціалістів та складати фінансовий план
  • використовувати інструменти маркетингу і правильно вести звітність

Окрім отриманих корисних навичок та унікальних знань, ти станеш частинкою спільноти студентів STUD-POINT. Вона допоможе знайти добі дійсно надійних людей для реалізації будь-якого проєкту та бізнесу! Разом ви будете дізнаватись, як потрібно починати власну справу. Це гарантує, що у вас будуть схожі погляди на ті чи інші процеси, що своєю чергою мінімізує ризики конфліктів під час роботи. 

Пам’ятай, що стартапи – це не лише про інновацію сьогодні. Це й про потрібну професію у майбутньому. Адже ринок безупинну росте, а споживач прагне побачити та отримати щось нове. Тому в найближчому часі сотні компаній будуть прагнути створити унікальний продукт. І в цьому допомогти їм зможеш саме ти! 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю

PM & Leader School