Як шукати роботу під час війни - STUD-POINT

Як шукати роботу під час війни

Війна почалася більше ніж місяць тому. За цей час значна частина людей втратила роботу. Проте ми побороли перший шок і тепер намагаємося зрозуміти, що робити далі. Тому команда STUD-POINT зібрала поради експертів, які допоможуть кожному зрозуміти як шукати роботу під час війни, чи варто це робити або, взагалі, краще почекати

Кар’єрна консультантка Уляна Ходорівська на вебінарі «Робота під час війни» стверджує, що універсального рецепту для такої ситуації немає.

Почати варто із себе. Мається на увазі, піклуйся про своє фізичне здоров’я. Далі необхідно увімкнути тверезий розум – тобто просити про допомогу, коли її потребуєш або нічого не робити, якщо не маєш сил. Наступний крок – зрозуміти, що волонтерство чи інша допомога не повинна повністю тебе поглинати. Ще є сім’я, друзі, які не менш важливі. Працювати до втрати свідомості – дієвий варіант на перші кілька тижнів. Далі ти зустрінешся віч на віч з вигоранням. Тому краще уже зараз розподіляти свій час.

Як планувати життя далі?

  1. Оціни свої сили. Якщо тобі вдається бути проактивним і ти готовий брати усю відповідальність на себе – чудово. У протилежному випадку, забудь про плани, довші ніж на 1-2 дні.
  2. Оціни свої фінанси. Це необхідно зробити, якщо на попередньому кроці ти вибрав перший варіант. Проаналізуй, скільки грошей є зараз, скільки може з’явитися найближчим часом, чи є у тебе пасивний дохід, чи можуть друзі чи родичі надіслати якісь кошти.
  3. Склади свій бюджет. Тут можуть бути різні варіанти. Все залежить від того, де ти знаходишся – в Україні чи за кордоном, вдома, у родичів чи у незнайомих людей. Подумай, скільки грошей тобі необхідно при мінімальних витратах, яким може бути оптимальний бюджет і максимум.
  4. Окресли план дій. На цьому кроці ти уже розумієш свій психічно-моральний стан і фінансову ситуацію. На основі цього подумай, чи варто тобі взагалі шукати роботу під час війни? Якщо так – то наскільки швидко? Як довго ти можеш не працювати взагалі? Залежно від ситуації прийми оптимальне рішення. Наприклад, у тебе є гроші на кілька місяців і ти повністю виснажений. В такому випадку краще відпочити.

Якщо ти все-таки хочеш знайти роботу, спершу треба вирішити, де саме хочеш працювати. Потім варто оновити резюме і зробити його версію на англійській мові. Також не завадить створити профіль у LinkedIn.

Використовуй усі можливості для пошуку роботи:

  • напиши друзям, знайомим, які живуть як в Україні, так і за кордоном;
  • якщо ти виїхав з країни, пиши у групи з пошуком роботи саме в тій локації, де ти є;
  • пиши роботодавцям напряму;
  • відгукуйся на всі вакансії, які так чи інакше підходять.

Анна Метельська, психотерапевтка, коучиня, співзасновниця та консультантка компанії Mental Health for Business у спецвипуску освітньої програми Твоя rabota від rabota.ua говорить, що ми перейшли від стадії шоку до адаптації до навколишньої ситуації. Мозок уже почав повертатися у звичне русло. Тому потрібно робити 2 важливі речі – не заважати психіці відновлюватися і допомагати їй у цьому. Проте це стосується тих людей, які зараз знаходяться у безпечному місці і можуть підключатися до робочої активності.

Чому варто це робити? Робота допомагає повернутися до нормального життя, мислення, контролю. Це, в свою чергу, дає можливість взаємодіяти із сім’єю, друзями, колегами. Якщо зараз у тебе немає роботи, тоді направляй свої зусилля, наприклад, на волонтерство. При цьому, важливо відчувати межі своїх сил. Таким чином, ти допомагаєш собі, своїй родині, країні.

Знайди сенс у працевлаштуванні та не вимагай від себе неможливого

Знову ж таки, універсального рецепту для повернення до роботи не існує. Потрібно виходити з того, який сенс особисто ти вкладаєш у неї – «Для чого мені це робити?», «Який для мене сенс зараз почати працювати?». Перш за все, знайди відповідь на ці питання.

Коли почнеш повертатися до нормального стану, не варто вимагати від себе усе й одразу. Важливо робити це маленькими кроками. Наприклад, можна діяти наступним чином – прокинувся і запланував сьогоднішній день. Спробуй запланувати півгодини на роботу. Наступного дня – на 15 хвилин більше і далі збільшуй час. Таким чином твоя продуктивність і ефективність буде зростати. Дбай про своє фізичне здоров’я. Якщо тіло не буде у формі, то про яку подальшу роботу може йти мова.

Знайди логічні аргументи на користь пошуку роботи – фінанси, підвищення кваліфікації… Словом – усе, що завгодно.

Емоційне здоров’я – ключ до успішного працевлаштування

Подбай про свої емоційні сили. Вони мають з’явитися після того, як ти знайдеш сенс у роботі, почнеш піклуватися про фізичне здоров’я і наведеш кілька логічних аргументів на користь працевлаштування. Як знайти емоційні сили? Дозволити бути усім емоціям, які в тобі є – суму, злості, роздратуванню і радості. Не сором себе за те, що під час війни ти можеш відчувати позитивні емоції. Саме вони допоможуть знайти нову роботу. Таким чином, щоб знайти роботу потрібно, перш за все, повернутися до нормального життя.

Як бачиш, процес пошуку роботи у час війни має свої особливості. Перш за все, варто подбати про своє фізичне здоров’я, а також емоційні та психологічні сили організму. Необхідно зрозуміти, яка ситуація з фінансами. Це допоможе зрозуміти, чи варто узагалі шукати роботу під час війни. Якщо ти все-таки вирішив працевлаштовуватися, спробуй знайти у цьому сенс і логічні аргументи на користь цього рішення.

Читай також:

ТОП-6 найпопулярніших бірж для фрілансу

11 корисних ресурсів для навчання під час війни

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email