Як знайти першу роботу? 8 реальних історій від фахівців ІТ-компанії Boosta

Ми поспілкувалися з фахівцями міжнародної ІТ-компанії Вoosta та зібрали їхні історії пошуку першої роботи. Влаштовуйся зручніше та готуйся занотовувати найважливіше!

Почнемо з перших кроків: як і де шукати першу роботу?

Віка Шевчук, HR People Partner у Boosta

«Пробуй, адже відмовитися від чогось можна завжди!»

Я навчалася у Києво-Могилянській академії на спеціальності «Соціальна робота». Вперше працевлаштуватися мені вдалося на четвертому курсі. Тоді я проходила навчальну практику в благодійній організації. Завдяки тому, що гарно проявила себе під час практики, мені повідомили, що буде відкриватися нова вакансія соціального працівника й запропонували спробувати свої сили. Так я пройшла всі етапи відбору й майже 3 роки була частиною тієї компанії.

Безпосередньо у сферу HR я також потрапила через безоплатне стажування. Пропрацювавши 2 роки соцпрацівницею, зрозуміла, що хочу співпрацювати з людьми на посаді HR-менеджера. Тоді моя знайома порекомендувала свою компанію та надіслала лінк на стажування. Зрештою, замість трьох місяців моє стажування тривало лише три тижні, бо вже після того періоду моя керівниця готова була зробити мені офер!

Поради

 • Не бійся, що неможливо поєднати роботу та навчання. Це реально, якщо є бажання та ресурс. А якщо й зрозумієш, що складно – завжди можеш обрати щось одне.
 • Навчальна практика в університеті – класний шанс для пошуку майбутньої роботи.
 • Не цурайся безоплатних стажувань. Насправді це був мій найкращий досвід. Стажування було цікавим, закінчилося значно швидше, ніж було заплановано, бо перетворилося в оплачувану full-time роботу в сфері, про яку я дуже мріяла.
 • Розпитуй у друзів/однокурсників, які вже працюють, про їхнє місце роботи. Можливо, саме їхня компанія стане ідеальним варіантом і для тебе.
 • Розсилай багато резюме та не лінуйся писати мотиваційні листи. Проте важливо писати чесно, щиро й унікально. Рекрутери та hiring-менеджери завжди це помічають.

І пам’ятай: це нормально,  якщо твоє ідеальне уявлення про бажану роботу трохи розвінчується. У сферу HR я хотіла потрапити саме на позицію HR People Partner, але ніхто не хотів брати людину без досвіду, тому всі пропонували розпочати з рекрутерської позиції. Спочатку я засмутилася, але зрештою виявилося, що я знайшла роботу HR Generalist, яка передбачала обов`язки як рекрутера, так і HR-менеджера.  Погоджуватися на менше, щоб потім отримати більше – нормально для початківця.

Владислав Хомич, Content Writing Team Lead  у Boosta

 «Будь тим, ким ти є, та не розчаровуйся відмовам!»

Моєю першою роботою якраз стала Boosta. Це було літо минулого року, коли я лише завершив навчання на другому курсі філософського факультету, спеціальності «Політологія» і вельми хотів вирішити, куди рухатися далі.

У червні я оформив резюме (надалі воно ще буде перероблятися десь п`ять разів), підготував список компаній, у які мені хотілося потрапити й працювати з контентом. Крізь терни до зірок, як-то кажуть,  розпочав пошуки, які тривали понад два місяці з низкою відмов та негативного досвіду ігнорування. Однак у вересні ситуація змінилася, коли неочікувано у LinkedIn на моє CV відгукнулася моя майбутня Team Lead.

Поради

 • Будь тим, ким ти є. Звучить просто, але повір, компаніям цікаві особистості. Тож якщо у твоїх словах будуть лише нав’язливі стереотипи соціуму, тобі відмовлятимуть. 
 • Досвід у волонтерстві та студентських організаціях – це також досвід. Працювавши в минулому секретарем Наукового товариства свого факультету, я зміг довести роботодавцю, що маю низку навичок, які будуть корисними на моїй посаді.
 • Налаштуй LinkedIn. Саме там зібраний весь «соковитий сік» роботодавців. Там, до речі, також можна знайти багато інформації про компанії, вакансії, умови роботи тощо. 
 • Якщо подобається компанія, пиши на пошту, напряму рекрутерам (їх можна знайти в тому ж LinkedIn) та запитуй, чи є відкриті наразі вакансії для початківців. Найважливіше – робити це ввічливо та правильно, аби це не виглядало як штампування листів з компанії в компанію.

Пошук роботи — це також робота, тож виділяй принаймні 30 хвилин на день для того, аби дослідити поточний стан справ на ринку вакансій. Пам’ятай, що офер неодмінно буде, просто літак твоєї компанії трішки затримують і варто зачекати.

Резюме, мотиваційний лист та співбесіди: розкриваємо секрети успішного успіху

Ксенія Губська, Customer Research Manager  у Boosta

«У наш час нормально змінювати посади, мріяти, експериментувати!»

Працювати я почала з першого курсу університету. Зазвичай, робота знаходила мене сама. Але я коли я більш ґрунтовно задумалася про кар`єрний шлях, зрозуміла, що вмію багато, але куди рухатися далі – не знаю. Єдина моя вимога була – щодня робити щось нове та розвиватися. Так друзі порадили мені спробувати себе на позиції персонального асистента. Це класна посада для тих, хто хоче краще зрозуміти, як працює конкретний бізнес чи сфера.

Я пройшла кілька співбесід й зрештою знайшла роботу асистентом в одній з найвідоміших фармацевтичних компаній. Ще до співбесіди я вивчила інформацію про компанію, надихнулася нею і на інтерв`ю була собою. Думаю, що ключову роль зіграли знання англійської, класні soft скіли та відкритість і почуття гумору. У тій компанії я працювала 5 років і за той час виросла до координатора проєктів.

Поради

 • Вивчи англійську. Це – найкраща інвестиція в себе, яку ти можеш зробити.
 • Підготуй читабельне та гарно оформлене резюме. Це – перше враження, яке є дуже важливим.
 • Сприймай співбесіди як квест чи гру. Навчись аналізувати кожне пройдене інтерв`ю, щоб з наступним впоратися ще краще;
 • підготуй чітку відповідь на запитання: “Чому ми маємо обрати саме тебе?” Воно – з жанру класики.
 • Надсилати резюме можна й потрібно в багато компаній. Навіть якщо резюме не повністю відповідає заявленим критеріям, спробуй його адаптувати, описати свої переваги.

Пам’ятай: не всі знаходять своє покликання з першого разу. Але процес пошуку теж прекрасний, якщо під час цього ти насолоджуєшся життям, навчаєшся та знайомишся з цікавими людьми.

Владислав Бойко, Android Developer у Boosta

«Своїми пет-проєктами ти показуєш, що ти щось вмієш і знаєш на практиці, а не лише на словах»

На власному досвіді можу сказати, що знайти першу роботу складно. Роботодавці хочуть побачити твої реальні навички, тож часто просять показати “портфоліо”. Це зрозуміло та просто, але не для початківця, в якого ще не було професійного досвіду. У такому випадку багато девелоперів спочатку розробляють власні проєкти, які в ІТ-світі називаються “пет-проєктами”. Тобто це реалізована програма, сайт чи його частина, ідею якої ти придумав самостійно. І головна мета цього продукту – продемонструвати твої навички.

Власне, так зробив і я. Створив два пет-проєкти, які презентував на співбесідах. Але мінусом було те, що написав я їх нашвидкуруч і велика кількість помилок скоріше відштовхувала роботодавців. Потім, звісно, я все виправив і таки знайшов свою першу роботу!

Поради

 • Створи якісні пет-проєкти для власного портфоліо, бо на це звертають увагу. Добре виконані роботи підвищують шанси отримати офер у декілька разів.
 • Будь чесним та відвертим на співбесідах. Занотовуй запитання, які задавали тобі та продумуй відповіді. Це може знадобитися на наступних інтерв`ю.
 • Добре вивчай компанію, співбесіду в якій ти проходиш. Ознайомся зі сферою їхньої роботи, цінностями, корпоративною культурою тощо.

Ангеліна Стешенко, PPC Specialist  у Boosta

«Не потрібно поспішати й погоджуватись на перший отриманий офер, якщо є сумніви щодо компанії»

В університеті КНЕУ я брала активну участь в самоврядуванні та відвідувала багато навчальних заходів, ярмарки вакансій. Першу роботу знайшла саме там. Це був один з найпопулярніших великих інтернет-магазинів одягу. Оскільки навчання було не весь день, а офіс знаходився близько від університету, ямогла працювати неповний робочий день і отримала цінний досвід.

Поради

 • Відвідуй ярмарки вакансій в університетах та хапайся за будь-які можливості.
 • Створи резюме, де будуть чітко описані навички, досвід, навчання тощо.  Також варто оформити CV привабливо. Це можна зробити за допомогою готових шаблонів.
 • Структуруй всі етапи пошуку роботи. Я, наприклад, сформувала для себе таблицю з назвами компаній, посиланнями на вакансії, описами етапів відбору та фактичними датами (коли надіслала відгук, коли була співбесіда тощо).
 • Якщо тобі прийшла відмова від рекрутера щодо переходу на наступний етап відбору, завжди запитуй розгорнутий зворотний зв’язок. Це допоможе покращити свої навички та уникнути повторних помилок у майбутньому.

Завершальний крок: вір у себе та свої сили!

Ілля Хмелевський, App Designer  у Boosta

«Дуже радий, що не опустив руки й пішов до кінця, це справді змінило моє життя на краще!»

Після курсів UX/UI дизайну я почав шукати роботу. Думав, що знайду швидко, але витратив на це три місяці, надіслав понад 500 резюме, зробив приблизно десять тестових  завдань та був на 20 співбесідах. У якийсь момент, у мене почали опускатися руки, я навіть думав повернутися назад на свою минулу роботу консультантом у магазині одягу.  Але я розумів, що витратив дуже багато часу і сил на навчання і пошуки роботи. Тож здатися – не варіант. На наступний день я отримав два офери від двох компаній. Де вони були раніше?  Не знаю. Але це навчило мене чекати свого моменту.

Тому раджу  ніколи не здаватися, адже в цьому світі точно існує офер твоєї мрії!

Дар`я Чебукіна, SMM Manager у Boosta

«Випадковості – не випадкові»


Мій пошук першої роботи – це історія про чоботи. Я навчалася у Львові на четвертому курсі за спеціальністю «Видавнича справа та редагування». Отримувала стипендію, жила на орендованій квартирі, з якою допомагали батьки, і мріяла про стильні, за трендами великого міста, чоботи. Тож вирішила знайти роботу, заробити кошти й купити їх. У мене не було професійного досвіду за фахом і єдине, що я добре вміла – співати. Тож знайшла вакансію адміністраторки караоке. Для того, щоб подати заявку, треба було прийти, сфотографуватися. Пам`ятаю, що я нафарбувалася, зробила укладку, навіть взула підбори. Проте коли вийшла з маршрутки, пішов дощ, розмив туш і зіпсував укладку, а разом з нею і надію на вдале фото.

Тоді мене не взяли, я засмутилася й вже навіть забула про резюме на job-сайті. Тож уявіть здивування, коли через три місяці мене запросили на співбесіду в рекламне агентство на посаду креативного копірайтера. Тоді мій майбутній керівник сказав: «Байдуже на досвід, мені сподобався твій підхід до тестового завдання». Ось так я почала робити те, що вмію та люблю.

Чоботи, до речі, купила, але не одразу. І на роботу в той заклад теж потрапила, але через два роки та в маркетинговий відділ.

Нехай моя історія слугує вам як порада, що в цьому житті ви своє знайдете. Може не одразу, може з розчаруваннями, але точно знайдете!

Олексій Талапов, WordPress Developer  у Boosta

«Якщо щось не виходить – спробуй знову, навчайся і все буде супер!»

Я почав шукати роботу в момент, коли навчався у двох університетах одночасно на заочному та денному відділеннях та  ходив в автошколу.  На це все потрібні були кошти, тож спочатку я влаштувався за спеціальністю у сфері туризму. Але не менеджером, а спеціалістом технічної підтримки. Тоді також в компанії було 10 програмістів. Вони мали окремий кабінет в офісі, мені завжди була цікавою їхня робота, здавалося, що там твориться магія. Саме так поступово я став на шлях програмування і вже понад вісім років я працюю розробником. Дуже подобається ця сфера, адже тут немає кордонів для розвитку і є можливість самому створювати «магію».

P.S. Колись (вже на іншій роботі) програмістом мені спочатку потрібно було провести інтернет в офіс, а тільки потім почати працювати. Досі пам’ятаю, як я їздив на ринок Караваєві Дачі за витою парою.

Тож моя єдина порада така –  шукай ту роботу, яка дійсно буде подобатись і якою ти будеш горіти. Роботу, яка стане цікавим хобі та стилем життя.

Пошук першої роботи – це цікавий шлях, який ти обираєш самотужки

Відкривай нові можливості,  встановлюй контакти та вір у себе. Не бійся використовувати свій потенціал для досягнення мети та сприймай пошуки роботи як захопливу гру, в якій є раунди, поразки, але найголовніше в кінці – перемога.

Сподіваємося, що історії та поради фахівців надихнули тебе на пошуки, тож запрошуємо переглянути актуальні вакансії у Boosta. Можливо, серед переліку ти знайдеш те, що так довго шукаєш – свою ідеальну першу роботу.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email