Хто працює в компанії, яка обертає мільйони $? Історії успіху від Cpamatica

Хто працює в компанії, яка обертає мільйони $? Історії успіху від Cpamatica - Фото 1

Cpamatica — перфоманс-маркетинг агентство повного циклу з інтегрованою партнерською мережею. Cpamatica допомагає онлайн-бізнесам будь-якого масштабу зростати швидше завдяки їх першокласним маркетинговим послугам і експертизі.

Успішна компанія з цікавими людьми. Саме тому ми поспілкувалися з працівниками Cpamatica та задали їм три однакові питання, але кожен розповів свою історію. Ти дізнаєшся яким був їх шлях, з чим вони стикаються у роботі та поради, які дуже цінні.

Надія Дмитрієва, Senior Marketing Manager у Cpamatica

Хто працює в компанії, яка обертає мільйони $? Історії успіху від Cpamatica - Фото 2

З чого розпочався твій кар’єрний шлях?

На 3-му курсі всі мої знайомі вже працювали, випускникам економічного було престижно працювати в BIG4/FCMG (чи інших міжнародних компаніях) або ж в IT.

Я спробувала себе в міжнародній компанії, займалася роботою, яку легко можна було б автоматизувати, носила документи, збирала підписи для них, раз на день вставляла цифри в заготовану формулу. Я не відчувала, що розвиваюся і приношу користь. Як так далі працювати я не знала, адже колеги з 10-річним стажем займалися тим самим щодня, тому закінчивши стажування — я звільнилася.

По описах знайомих, джунам в IT давали більше відповідальності, вчили класним скілам, були кращі умови роботи. І побачивши чим займається мій друг маркетолог, я зрозуміла, що це про мене: поєднання аналітики, статистики та креативного мислення. Тому я подалася в Cpamatica, де і працював мій друг. (P.s. Моя карʼєра почалася у 2018 і ми досі працюємо разом).

Чи є складнощі у твоїй роботі?

Складнощі моєї професії одночасно є точками росту. Я щиро люблю те, чим займаюсь. Мої основні задачі в компанії: 

  • Приводити цільових користувачів, що приноситимуть нам гроші (такий собі win-win, коли користувачу подобається продукт, він залишається і платить, а ми як бізнес отримуємо прибуток).
  • Виходячи з попереднього пункту, мої маркетинг-інвестиції (в Google & Meta Ads) повинні окупатися з позитивним ROI, за цим треба слідкувати та намагатися досягти поставлених KPI — це велика відповідальність, і я це страшенно люблю.

Але оскільки я працюю з продуктом є інші задачі:

  • Покращення продукту. Маркетинг команда теж бере участь у розвитку продукту, генеруючи ідеї та спліти, які ми можемо впровадити для покращення продуктових метрик (наприклад, LTV — скільки юзер принесе грошей за весь час життя на продукті).
  • Масштабування бізнесу за рахунок нових джерел трафіку (наприклад, реклама у Taboola, Twitter і т.д.) або нових географічних ринків. Тоді маркетинг команда робить рісьорч і представляє її команді, найчастіше це прорахунок інвестицій для виходу на запропоновані ринки.

Річ у тому, що в продуктовому ІТ 80% витрат займають маркетинг витрати, а чим більші інвестиції — тим більші прибутки. 

Маркетолог в ІТ є людиною, що розпоряджається найбільшою кількістю інвестицій, саме тому на цю позицію ми шукаємо людей з підприємницьким мисленням.

Які поради можеш дати початківцю?

1) Навчання. Вивчай усі теми, що тебе цікавлять. Монтуй відео, якщо тобі це подобається і навіть якщо ти не бажаєш бути монтажером у майбутньому. Я за вислів «знання за плечима не носити» — більшість навичок завжди знадобляться.

2) Ініціативність. Хапайся за будь-яку можливість, розширення кругозору та нові речі дають тобі досвід та натхнення.

3) Не боятися. Немає людей на Землі, які відразу вміють щось класно робити, у всіх бувають невдалі спроби. Продовжуй робити і намагатися, якщо тобі це щиро до вподоби.

4) Матчастина фьорст. Маркетолог — це 80% статистика, математика, аналітичне мислення, а інші 20% — креатив. Якщо у тебе є прогалини в мат. частині — повтори її та періодично поновлюй знання. 

Але ще раз, я за те, щоб люди працювали на тій роботі, яка є гіперболізованим хобі. Якщо це твоє — вкладайся в знання часом і зусиллями.

Богдан Сухомлин, Marketing Team Lead у Cpamatica

Хто працює в компанії, яка обертає мільйони $? Історії успіху від Cpamatica - Фото 3

З чого розпочався твій кар’єрний шлях?

Мій шлях був планомірним. В університеті я отримував суміжну з маркетингом освіту і чітко знав, чим буду займатися далі. Одразу після університету я пройшов кілька співбесід, одна з яких була в Cpamatica. Зі мною спілкувався Ігор Світличний, він зміг виділити компанію серед інших в моєму списку та одразу зацікавити.

До речі, познайомитися ближче зі мною та Ігорем ви зможете на лекціях освітнього проєкту Cpamatica Growth Space. Тож, запрошую.

В робочий процес я втягнувся за кілька місяців, було дуже цікаво розвивати свій напрям, мені подобалося спілкуватися з аудиторією та залучати користувачів. Тут я зрозумів, що онлайн-маркетинг в Cpamatica — це моє.

Чи є складнощі у твоїй роботі?

Перша та основна складність, але і привілей — нестабільність сфери онлайн-маркетингу, вона супер динамічна. Те, що ти знаєш сьогодні, за місяць може стати неактуальним, без жартів. Тому люди, які випадають на пів року рік зі своєї спеціалізації, вони дуже сильно втрачають в знаннях.

Гарна новина в тому, що ці знання можна доволі швидко поповнити.

По-друге, складністю можна назвати потребу постійного залучення, з цим зіштовхується кожен маркетолог. Ти маєш постійно тримати руку на пульсі та контролювати витрати бюджетів, а також ефективність цих витрат. 

Кожен співробітник Cpamatica поділяє цінність підприємницького мислення. Коли ти починаєш працювати з грошима, ти не можеш просто взяти дей оффів на 7 днів і забути про те, що в тебе там відбувається. Це потребує високого рівня відповідальності.

По-третє, позиція маркетолога в залежності від твого грейду може включати дуже необхідний скіл кризис-менеджменту, коли постійно відбуваються зміни — щось блокується, випливають різні фактори зі сторони рекламодавців, зі сторони платформ і т.д. Це може негативно впливати на результати, і спеціалісту потрібно швидко реагувати, і ще швидше це вирішувати.

Які поради можеш дати початківцю?

Якщо ти новачок в маркетингу, не буде такого, що після проходження одного курсу ти вже будеш готовий(-а) витрачати гроші, не боятися цього. Тому перша і краща порада — здобувати практичний досвід на роботі. В освітньому проєкті Cpamatica Growth Space ми ставимо перед собою ціль найкращих запросити до нас в команду.

Пам’ятай, в маркетинг можна увійти практично без досвіду, тому шукай можливості та хапайся за них.

Наталя Тен, HR Business Partner у Cpamatica

Хто працює в компанії, яка обертає мільйони $? Історії успіху від Cpamatica - Фото 4

З чого розпочався твій кар’єрний шлях?

Мій шлях почався з батьківських настанов в 14 років про те, що в сім’ї потрібен лікар. І закінчилось це покинутим першим семестром в медичному університеті, бо вирішувати, ким ти хочеш бути маєш ти сам. 

Я завжди знала, що мені до душі професія людина-людина. Так я обрала для себе психологію. Але на 4-му курсі зрозуміла, що я не хочу працювати психологом в школі або брати людей в терапію. Я бачила себе в корпоративному бізнесі, де немає обмежень в розвитку і можна реалізувати свої професійні амбіції.

Чи є складнощі у твоїй роботі?

Скоріш ні, чим так. Я відповідаю за людей. Будую процеси та створюю умови для того, щоб люди могли тут рости, розвиватися та робити це в комфортних для себе умовах. 

Є декілька напрямків, над якими я працюю: hr, employer brand, administrative, recruiting. Це дуже надихає, мати можливість впливати на розвиток людей та додавати позитивних емоцій в їх робоче життя. 

Які поради можеш дати початківцю?

Не бійся змінювати своє життя! Війна для багатьох стала відправною точкою, коли ти більше і більше почав замислюватися над глобальними речами. Хто ти, яку цінність несеш, чого хочеш?

І я знаю на своєму прикладі як страшно брати відповідальність за своє життя і почати змінювати себе, оточення, роботу тощо. Почати робити завжди важче і страшніше, але якщо ти вже взявся(-лася) — йди до кінця. Це підхід, який допоможе в будь-якому життєвому досвіді.

Отже, навчайся, не бійся змін та хапай можливості! Сподіваємось ці історії надихнули тебе та дали зрозуміти, що коли ти знаходиш те, що запалює в тобі вогонь — ти обов’язково досягнеш успіху.

А одну можливість ти можеш схопити прямо зараз! Як Богдан вже розповів, познайомитися ближче з командою Cpamatica можна на Cpamatica Growth Space. Де ти також зможеш:

  • покращити свої знання з онлайн-маркетингу;
  • поспілкуватися з найкращими у сфері онлайн-маркетингу;
  • потрапити у дружнє комьюніті джуніор-спеціалістів;
  • дізнатися більше про маркетинг аналітику, FB, Google Ads, SEO, Affiliate- та Product- marketing.

І це ще не все — згодом найкращі доєднаються до команди Cpamatica. Дізнавайся більше ось тут — Cpamatica Growth Space. Переходь та розпочни свою історію успіху вже зараз!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email