Людиною повинна керувати мрія: кар’єрні поради від СЕО Genesis Василія Ульянова

Що робити, аби стати успішним? Як обрати, яким шляхом піти у житті? Чи треба йти за мрією і як її досягти? На ці запитання ми попросили відповісти СЕО Genesis Василія Ульянова. Читай, надихайся і до роботи!

Про спікера: Василій Ульянов, 37 років. Працює CЕО (Chief Executive Officer) в українській продуктовій ІТ-компанії Genesis.

– Які цілі зараз ставить собі компанія? Що ви вважаєте її найбільшим досягненням?

Окрім бізнес-показників, основним фокусом компанії на сьогоднішній день є розвиток команди. Зараз в Genesis працює понад 1000 співробітників по всьому світу, середній вік яких – 26 років. Більше 100 з них займають управлінські посади.

Ми продовжуємо зростати, наш бізнес збільшується вдвічі щороку, але це створює певний челендж. Людина, яка є частиною нашої компанії, повинна розвиватися не менш стрімко і щодня покращувати свої знання та вміння, щоб відповідати цьому шаленому ритму.

Нашим основним досягненням я вважаю те, що ми змогли побудувати з нуля цілу серію успішних продуктів, якими користуються сотні мільйонів людей від Африки до США. І ми це зробили в Україні, руками, а точніше мізками, наших співвітчизників, яким немає і тридцяти років, без будь-яких інших ресурсів.

Це дуже надихає і змушує вірити, що в Україні живуть одні з найталановитіших фахівців у світі, здатні вирішити будь-які завдання.

– З чого починалася ваша кар’єра?

Я почав працювати досить рано, ще школярем, починаючи від роботи вантажника до продажу лимонаду на ринку. Перша серйозна робота трапилася десь в 19 років – я працював у банківській сфері і досить швидко побудував там кар’єру. А після зрозумів, що мій підприємницький склад характеру зробить мене щасливішим в іншій сфері.

Гадаю, що людиною повинна рухати якась мрія. Найщасливіші люди зазвичай ті, які знають чого хочуть і до чогось прагнуть.

Дивно, але у більшості компаній є цілі різного ступеня терміновості, при тому, що левова частка людей взагалі не замислюється про те, ким вони бачать себе через рік або 30 років. Для побудови кар’єри або, наприклад, сім’ї дуже важливо ставити перед собою конкретну мету і розуміти, що саме треба зробити, яких зусиль докласти, щоб досягти її.

– Що саме входить у ваші обов’язки в Genesis?

Особливість компаній, які швидко зростають, полягає в тому, що постійно треба підлаштовуватися під потреби бізнесу і трансформувати свої обов’язки в те, що він потребує саме тут і зараз. Нині моя основна робота – розвиток людей та пошук нових співробітників. Я маю зробити так, аби кожен був на своєму місці і приносив максимум користі для себе і для бізнесу. Першочергово навіть для себе. Це займає приблизно половину мого часу і є головним фокусом. Також я виконую ще ряд функцій, зокрема займаюся бізнес-девелопментом, зміною структури управління компанією, що пов’язана зі зростанням операцій.

– Яких людей потребує ваша компанія?

Ми завжди раді тим, кому цікаво пробувати щось нове. Тим, хто не боїться ризикувати і розвиватися та постійно прагне цього. Наш працівник має бути конкурентоспроможним, а для цього треба постійно всіляко розширювати свій кругозір: відвідувати курси, читати, спілкуватися з цікавими людьми, зажди вчитися і пізнавати нове.

Найбільше ми звертаємо увагу на критерій під умовною назвою «getting things done», тобто вміння вирішувати завдання «під ключ». Наприклад, якось наша YouTube команда ініціативно подала заявку до центру інновацій Google і отримала грант в кількасот тисяч доларів для розвитку власних каналів у Нігерії. Ми стали однією з 83 компаній в світі, які змогли виграти цей грант. Я дізнався про перемогу, коли на рахунку вже лежали гроші і був приголомшений.

Ми навіть підготували цілий матеріал про те, як отримати грант від YouTube і зробити так, щоб Facebook зняв про тебе фільм. Це така собі покрокова інструкція з нашого досвіду. Розраховуємо, що когось вона зможе підштовхнути до старту створення власного медіапроєкту, який буде приносити користь суспільству.

– На вашу думку, чи треба планувати своє життя?

Я б сказав, що це зручно і точно робить тебе щасливішим. Люди, у яких є мрія і чітка мета, як правило, набагато мотивованіші, ніж ті, які сліпо пливуть за течією. У них є значно більше шансів не загубитися на шляху до своєї вершини, адже вони вже намітили собі дорогу, спланували її.

Усім добре відомо, що одна з головних проблем в США – депресія. Незважаючи на досить високий добробут нації, я думаю, що саме відсутність якоїсь мети і мрії призводить до таких недуг. Також важливо пам’ятати, що загалом радість – це менш гостре почуття, ніж смуток. Якщо ти знайдеш 100 $, то радітимеш набагато менше, ніж коли загубиш 100 $. Цілепокладання – це ще й те, що допомагає тобі швидше проходити через усі негаразди.

Я рекомендую записувати свої мрії і плани на папері. Так ти сильніше радітимеш своїм досягненням, оскільки будеш їх помічати і відслідковувати.

– Успішним треба народитися або ж успіх приходить до того, хто багато працює і твердо йде до своєї мети?

Наведу простий приклад зі спорту. Чи може будь-яка людина, яка вміє плавати, отримати перший розряд. Це цілком можливо, просто комусь, залежно від статури, це вдасться легше і швидше, а комусь буде трохи важче. А як щодо більш серйозних титулів і категорій на кшталт майстра спорту? Не думаю, що просто завдяки своїй «вродженій успішності» і відвідуванню басейна раз на тиждень будь-хто зможе такої мети без належної підготовки.

І у спорті, і в кар’єрі головне бути завзятим і правильно визначати рід своєї діяльності. Мені здається, що багато людей абсолютно нещасливі в тому, чим займаються. Це неправильно, так не має бути.

– Що ж тоді треба, щоб знайти собі роботу до душі?

Пробувати! Постійно пробувати себе в різних професіях і всебічно розвиватися. А також не лінуватися і фокусуватися на тому, чим займаєшся і чого хочеш досягти, не відволікатися на дрібниці. Я б дуже радив максимально інвестувати в свій розвиток і знання – це обов’язково окупиться згодом.

Зрозуміти, чи це «твоє» досить просто. Якщо ти чітко не розмежовуєш робочі й неробочі години, готовий працювати в будь-який час, навіть на вихідних, не сприймаючи це як тортури і не страждаючи від цього, значить тобі дійсно підходить твоя робота.

– Чи є у вас формула успіху, певний алгоритм, як стати найкращим у своїй справі?

Якби така формула існувала, її б вже розгадали і працювали за нею. Тому єдиного для всіх алгоритму успіху існувати не може, однак я маю кілька порад.

Люди починають своє життя з однаковою «базою» знань, а закінчують з абсолютно різною. Якщо ти не тренуєш свої мозок і тіло, то завжди будеш відставати від тих, хто це робить. Саморозвиток має бути постійним, безперервним та інтенсивним. Якщо спортсмен рік не займатиметься спортом, він втратить свою форму. Те ж саме відбувається і з мозком.

Єдина «формула успіху», яка має право на існування і працює для всіх без винятку, полягає в тому, щоб постійно тренувати себе, вкладати у свій розвиток. Якщо цього не робити, наздогнати конкурентоспроможний ринковий рівень буде фактично неможливо.

– Що ви можете порадити молоді?

Оточи себе професійними, працьовитими і натхненними людьми. Погодься, якщо ти знаходишся в колективі, де люди захоплено й інтенсивно працюють, відвідують десятки різних курсів, ходять в спортзал і постійно подорожують, ти намагаєшся їм відповідати. Вже просто не комільфо полінуватися вранці піти на тренування, звинувачуючи в цьому свою втому, бо ти знаєш, що є люди, які теж постійно зайняті і втомлені, однак у них все виходить.

Також треба мати хороших вірних друзів, які зможуть дати тобі пораду, підштовхнути рухатися в правильний бік або показати, що ти в чомусь неправий.

Поки тобі немає 30, забудь про лінь, активуй всю амбіційність, сплануй свої кроки до успіху і проривайся до нього усіма можливими способами!

Автор: Валерія Шмагун

Переклад та редагування: Наталія Засядько

Поділитися:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на email
Email

Вкажіть платника