Професія лінкбілдер: як швидко розпочати кар'єру в ІТ. Три історії успіху - STUD-POINT

Професія лінкбілдер: як швидко розпочати кар’єру в ІТ. Три історії успіху

Побачив слово «лінкбілдинг» та хотів скролити далі, бо не знаєш, у чому полягає ця робота і думаєш, що це не про тебе? Дарма, адже ця сфера дарує круту можливість, про яку знають не всі. Це можливість легко та швидко розпочати кар’єру в ІТ-компанії! Тому зупинись та прочитай цю статтю, бо ми вже готові пояснити всі нюанси та поділитися реальними історіями спеціалістів, які починали свою кар’єру лінкбілдерами.

У чому суть лінкбілдингу?

Основна мета створення будь-якого сайту — це залучення на нього цільової аудиторії. Чим вище сайт знаходиться у пошуковій видачі, тим більша ймовірність того, що користувачі на нього клікнуть. 

Але як зробити так, щоб сайт добре ранжувався? Один з варіантів — наявність посилань на нього зі сторонніх ресурсів: форумів, ЗМІ, вебсайтів. Саме цим і займається спеціаліст з лінкбілдингу: шукає платформи, де можна розмістити лінк, готує текст (часто разом у парі з контент-менеджером) та безпосередньо розміщує матеріал. 

Х’юстон, проблем немає! Усе просто, але водночас цікаво.

Ми поговорили з трьома спеціалістами IT-компанії Boosta про те, чому вони обрали цю позицію, як склалася їхня кар’єра та що варто робити, щоб потрапити в сферу лінкбілдингу. 

Анастасія Ткач, 22 роки, лінкбілдер у Boosta

Професія лінкбілдер: як швидко розпочати кар'єру в ІТ. Три історії успіху

Про переїзд з Польщі та старт кар’єри в Boosta

До того, як потрапити в Boosta, більше двох років я жила в Польщі. Асимілюватися було важко, тож я дуже хотіла повернутися на батьківщину, спробувати реалізувати свій потенціал тут. Тепер вже більше року я живу в Україні та працюю лінкбілдером на ремоуті. Насправді я б ніколи не повірила, що моя робота буде пов’язана з IT-компанією, адже була переконана, що це дуже важко та незрозуміло.

На щастя, моя подруга якраз працювала в сфері лінкбілдингу, тож одного разу я побачила її за роботою. Пам’ятаю, тоді вона обирала емодзі для тексту 🙂 Я поцікавилася, чим вона займається та що входить в її обов’язки. Погуглила детальніше й вирішила спробувати себе в цій професії. Саме тоді Boosta Academy анонсувала курс з лінкбілдингу, тож я зареєструвалася, пройшла його, отримала сертифікат з відзнакою. Після цього мені запропонували роботу. Я щаслива, що так сталося!

Про те, що приваблює у професії лінкбілдера

Це відносно легка, але цікава професія. Вона пов’язана з маркетингом та просуванням сайтів. Тут є кар’єрний ріст. Наприклад, орієнтовно через рік я планую рухатися далі кар’єрними сходами в сфері SEО-оптимізації та переходити на позицію Junior SEO Specialist. 

Окрім того, професія лінкбілдера дарує цінний досвід та навички, які я використовую в повсякденному житті. Здається, тепер я можу «нагуглити» абсолютно все, що мені треба, а також легко розрізнити, на яких сайтах розміщено достовірну інформацію, а на яких — не дуже. Також завдяки роботі з ринком США та Європи (зокрема, Польщі), я постійно підтримую на належному рівні свої знання англійської та польської мов. 

ТОП-5 порад для студентів, які хочуть податися на позицію лінкбілдера

1. Гугліть. Мережа переповнена корисною інформацією про лінкбілдинг та SEO-оптимізацію. Гарантую, що в пошукових системах можна знайти відповідь на будь-яке ваше запитання, варто лише приділити цьому час. 

2. Не робіть абияк. Хоч це й не дуже складна робота, вона все одно вимагає наполегливості, допитливості та посидючості. 

3. Вчіть мови. Чим більше мов ви знаєте, тим конкурентоспроможнішими є на ринку праці. Але не хвилюйтеся, достатньо володіти іноземною хоча б на середньому рівні, адже спілкуватися в live-режимі вам не доведеться.

4. Постійно навчайтеся. Це ознака того, що ви маєте круті амбіції.

5. Розпочинайте свою кар’єру в Boosta. Я справді щаслива, що стала частиною цієї компанії. Тут піклуються про команду, надсилають вітамінки та подарунки, радять книжки й організовують круті корпоративи. Наприклад, минулого року завдяки Boosta я побувала в Туреччині.

Анастасія Пінчук, 25 років, COO в маркетинговій команді Boosta

Про кар’єрний шлях, який розпочинався з позиції лінкбілдера

Boosta стала першою компанією, де я отримала реальну роботу. Тоді я була студенткою третього курсу журфаку. Саме той вік, коли хочеться бути незалежною: мати дохід, слідувати тенденціям та поглинати якомога більше знань. Тоді, в 2017 році, більшість вакансій, які не потребували великого практичного досвіду, були якраз у сфері лінкбілдингу. Близько місяця я читала корисні матеріали про цю нішу, вивчала її та, зрештою, розіслала своє резюме в три компанії. І ура — мені зателефонували з Boosta. А сьогодні я працюю тут вже більше п’яти років.

Круто, що позиція лінкбілдера не вимагає 5+ років досвіду та наукового ступеня: вистачить теоретичних знань і великого бажання. Я пропрацювала на цій позиції близько трьох місяців. Пам’ятаю, як розпочинала свою роботу о восьмій ранку, щоб швидше та якісніше за всіх будувати посилання. Я завжди мала жагу до крутих результатів та знань, тож ніколи не відмовлялася від завдань, хапалася за будь-яку можливість і постійно вчилася. Вже на четвертому місяці роботи в компанії я стала Link Building Team Lead, на другий рік роботи — Head of Link Building Department, а на третій — COO маркетингового департаменту.

Про переваги та недоліки позиції лінкбілдера

Я можу виділити кілька переваг сфери лінкбілдингу:

1. Хороший старт в IT. Маю принаймі 10 знайомих, які починали з лінкбілдингу, а зараз працюють в IT-компаніях на різноманітних позиціях: від project manager’а до data analyst. 

2. Гнучкість. Для роботи вам достатньо мати лише інтернет та ноутбук. У більшості IT-компаній відсутня бюрократія, набагато важливішою є робота на результат. 

3. Хороший рівень винагороди. Ця професія не лише дарує можливість почати працювати без досвіду, а ще й дає шанс непогано заробляти вже зі старту. 

До недоліків можу віднести певну рутинність, але за бажання роботу завжди можна урізноманітнити. Час не стоїть на місці, тож варто шукати та впроваджувати нові технології й підходи.

Про необхідні навички

У професії лінкбілдера важливо мати і деякі практичні навички, і soft skills. Зокрема, до останніх належать:

  • вміння комунікувати. Спілкування буде досить багато, потрібно постійно взаємодіяти та знаходити спільну мову із замовниками;
  • робота в команді. Особистий прогрес фахівця та досягнення KPI часто можуть залежати від командного успіху загалом, тому важливо бути командним гравцем;
  • самоорганізованість. З одного боку, позиція лінкбілдера дає свободу дій, оскільки фахівець може отримати таски на початку місяця та сам планувати процес їх виконання. Але, з іншого боку, необхідно оптимально та чітко організовувати свою роботу, адже порушувати дедлайни — це не ок;
  • проактивність та бажання вчитися. Важливо не боятися виходити за межі своєї відповідальності та не мати принципу «це не моє завдання».

Стосовно основних практичних навичок, то must have для лінкбілдера є іноземні мови, базове володіння Excel та Google Sheets, вміння швидко шукати потрібну інформацію. 

Станіслав Войтенко, 24 роки, лінкбілдер у Boosta

Про світчинг в ІТ

Офіціант, кальянник, мерчендайзер — таким був мій кар’єрний шлях до того, як я обрав професію лінкбілдера. Насправді перелічені вище позиції є досить типовими для студентів, які хочуть мати додатковий заробіток. І всі ці професії дарують хороший життєвий досвід, але це точно не історії про розвиток та досягнення вершин.

Враховуючи це, трішки більше року тому я вирішив кардинально змінити своє життя — почав вивчати лінкбілдинг. Я приходив після роботи о 23:00, швидко робив свої справи та сідав вчитися. Близько 1,5 місяці я поглинав інформацію про SEO-оптимізацію та лінкбілдинг, а після розсилав свої резюме. До речі, у Boosta дуже боявся надсилати, бо думав, що потрапити в таку масштабну компанію нереально. Але все склалося: я пройшов кілька етапів співбесід, виконав тестове завдання. Зірки зійшлися й тепер я — лінкбілдер.

Про те, чому лінкбілдинг — це круто

На мою думку, це професія можливостей. По-перше, завдяки їй я вивчив ринок ІТ і тепер розумію, як зможу розвивати свою кар’єру далі.

По-друге, лінкбілдинг — це про гнучкий графік. Інколи я можу піти, наприклад, у спортзал, а потім повернутися та допрацювати. Такий підхід дозволяє мені змінювати вид діяльності та не втомлюватися від буденності. Я не боюся понеділків, бо мені робота в кайф.

По-третє, поріг входу в цю професію відносно легкий. Як я вже казав, я витратив приблизно 1,5 місяці на навчання перш ніж отримати джоб-оффер.

І останній пункт: ви отримаєте класні навички, які зможете використовувати в житті. Я, наприклад, тепер на «ти» з ноутбуком, вмію правильно гуглити та створювати акаунти за кілька секунд. А ще знаю, як аналізувати трафік та керувати ним. Якби мені запропонували повернутися на рік назад, я би знову подав заявку в Boosta.

Поради студентам, які хочуть потрапити в лінкбілдинг

1. Будьте наполегливими. Перед тим, як прийти в Boosta, я мав три неуспішні співбесіди, але це не зупинило мене. Пам’ятайте, будь-які інтерв’ю — це досвід. Мені, наприклад, ставили запитання, на які я не знав відповідей, тож після кожної співбесіди гуглив та вивчав щось нове. Never give up! 

2. Постійно навчайтеся. Я читав багато матеріалів та дивився відео в Youtube. До речі, набагато краще інформація подається англійською, тому рекомендую обирати саме такі ролики та статті. 

3. Добрий день, everybody! Мінімальне знання мови вам точно знадобиться, тож не витрачайте час дарма та підтягуйте свою англійську.

Відчуваєш в собі сили та хочеш податися на позицію Linkbuilder у Boosta? Переходь за лінком та let’s do great things together!

А також не забувай слідкувати за оновленнями та курсами в Boosta Academy на сайті або в Instagram. Це чудова можливість отримати ґрунтовні знання від найкраших спеціалістів на ринку.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email
Попередній
Далі

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю