Рекрутерка в ІТ: Історія успіху Вікторії Рибалки 

Рекрутерка в ІТ: Історія успіху Вікторії Рибалки 

Сфера рекрутингу активно розвивається останні декілька років. Рекрутер – це та людина, яка заглиблюється у майбутні задачі потенційного співробітника, має чітко розказати про них та компанію, а також знайти відповідність цінностей кандидата і компанії.  

Чим займаєшся? Що входить у твої обов’язки?  

Вже рік я працюю рекрутеркою в компанії BeKey. Компанія займається розробкою програмного забезпечення, основний курс спрямований в digital медицину, в цій сфері багато досвіду, але бувають й інші проєкти.  

В мої обов’язки входить: розміщення вакансій, сорсинг ринку, пошук кандидатів та комунікація з ними, первісна оцінка резюме, проведення співбесіди на софт скіли. Основна мета – провести кандидата через всі етапи найму та успішно підписати офер. Через війну та повністю віддалений режим роботи, додались ще функції HR, а саме: організація онлайн заходів, пошук спікерів, замовлення корпоративних речей та вітання зі святами.  

Перед технічною співбесідою головне дізнатися більше про людину, розповісти про нашу компанію, підбадьорити, якщо нервує, якось допомогти відчути себе спокійніше та скласти гарне враження о компанії. 

До речі, одна з ознак гарного рекрутера – це надання фідбеку у будь-якому випадку, пропозиція це працевлаштування чи відмова.

Яким був шлях пошуку роботи та з чого почався?  

Це було близько пів року активного пошуку роботи. Взагалі, я давно хотіла потрапити саме в ІТ сферу, але я не технічна людина, мені більш цікава робота та комунікація з людьми, організація заходів, тому я обрала рекрутинг. 

Можу сказати, що це був довгий й доволі тернистий шлях. Почалось все з того, що наближалось закінчення навчання на бакалаврі в університеті та я вирішила, що хочу рушити далі, розвиватися, шукати себе та знайти роботу. Я почала аналізувати ринок праці в Україні, рівень зарплат. Спочатку я пробувала себе в адмініструванні, але через декілька співбесід та дізнавшись про цю роботу з середини, зрозуміла, що я не готова розвиватись в цій сфері. Потім зупинилась на рекрутингу.  

Шукала вакансії без досвіду, їх на жаль, не так і багато. Найважливіше було потрапити в компанію та почати отримувати реальний досвід роботи, менш важливим була зарплата та супер класні умови. Також я дізнавалась більше про саму компанію, читала відгуки, дивилась сторінки в соц. мережах.  

Я дуже вдячна людям, які давали мені фідбек. Коли я проходила співбесіду та після чого мені говорили, що саме не так, що треба підтягнути, рекомендували канали або людей, в яких можна почитати інформацію у сфері рекрутингу та курси, які можна пройти. Це дійсно допомогло і дало сильний поштовх. 

Які помилки сама допускала та з якими стикаєшся зараз?  

Одна з найбільших помилок – я нервувала, не знаю звісно, як від цього позбутися, але якщо хтось може це контролювати, користуйтесь цим. Після 10-ї співбесіди, звісно не так нервуєш, досвід вже є. Нервування завжди видно і це псує життя перш за все кандидату, бо людина не може зібратися, розповісти та показати себе. 

Помилки, з якими стикалась я: брехня в резюме. Наприклад, людина пише в резюме, що рівень знання англійської Upper Intermediate, а коли приходить на співбесіду з’ясовується, що це не так. Одразу виникає питання навіщо, та і будь-яка брехня легко перевіряється простим питанням. Це завжди неприємно, бо це витрачений час в нікуди. 

Ще з досвіду колег, є така помилка як ігнорування, коли ви про щось домовились, а людина ніде не відповідає, не виходить на зв’язок – відповідно на цьому будь-яка подальша співпраця з людиною завершується. Цінуйте час один одного, якщо щось трапилось – завжди попереджайте. Чесно і відкрито про все говорити – це ключ до успіху.  

Будь ласка, ніколи не треба відгукуватись на вакансії, які не релевантні вашому досвіду. Якщо у вакансії вказано досвід роботи від трьох років, а у вас жодного – це витрата часу в нікуди з обох сторін. Обов’язково уважно читайте вакансію, якщо 3 і більше пунктів не відповідають – це одразу ні. Звісно, в ситуаціях, якщо у вас досвіду 2,5 роки, а потрібно 3, то тут можна зробити виключення.  

Що ти робила правильно та які поради можеш дати, щоб знайти роботу без досвіду? 

Точно правильно робила, що подавала всюди резюме, спілкувалась, була відкритою, робила багато тестових завдань. Це дуже допомагає, коли ти джуніор. Окрім цього, ти повинен буквально боротися за своє місце, бо умовно, поряд з тобою стоїть ще 100 таких же початківців і треба якось виділитися, показати чим ти краще.  

Поради, які я можу дати: 

  • Резюме повинно бути чітким та зрозумілим. Не повинно бути води, 1 сторінка це ідеально. Такі резюме роздивляються в першу чергу, коли є одразу вся інформація про людину. Звісно, все залежить від ситуації, може бути й 2 сторінки. Головне – коротко і по суті. Без досвіду роботи треба написати про свої навички. Якщо це курс, який людина проходила, можна описати його, що вивчала, що вже вміє робити. 
  • Відповідальна, привітлива та ввічлива людина, яка завжди буде на зв’язку, підтримувати комунікацію, вчасно прийде на співбесіду, буде легкою, позитивною, може навіть пошуткує – завжди залишить приємне враження.  
  • Будьте готові до тестових завдань, співбесід. Без досвіду, скоріш за все, будуть дивитися на софт скіли, на те як ви спілкуєтесь з людьми, легкі на підйом чи ні, як реагуєте на питання, проблеми. 
  • Цей шлях дійсно довгий, до цього треба бути готовим і не потрібно зневірятися. Під час війни це ще довше, тому не кидайте все на пів шляху. Продовжуйте йти до своєї мети.  
  • Не забувати слідкувати за компаніями, які подобаються. Часто на сайті або в соц. мережах можна знайти інформацію щодо стажування чи відкритих вакансій.  
  • Якщо дозволяє професія, то займатися фрілансом, це теж досвід.  
  • На співбесіді треба розслабитися, відпустити ситуацію та просто поговорити. Вас спитають чим ви займаєтесь, який досвід у вас є, якщо немає, то в цілому, що ви вмієте. Перед співбесідою не треба вивчати купу літератури, та і навряд чи ви все це запам’ятаєте, тому відкритість та чесніть перш за все. 

Як тобі компанія в якій ти працюєш? Які плани на майбутнє? 

Мені дуже подобається компанія в якій я працюю, підтримка на початку війни – дійсно цінна. Зараз ми комунікуємо тільки онлайн, а командний дух підтримуємо заходами декілька разів на місяць. Це можуть бути зустрічі в ігровому форматі, зустріч зі спікером чи просто розмови онлайн. 

Плани на майбутнє: працювати, розвиватись у своїй сфері. Можливість кар’єрного росту є, мені багато ще чого треба вивчати в рекрутингу, але і в HR я б хотіла розвиватись також.  

Кар’єрний ріст є у тих, хто його шукає. Рідко буває, коли компанія не зацікавлена в професійному рості людині. Якщо так відбувається, коли ви хочете рости далі, а вам цього не дають чи заважають, тоді треба шукати інший варіант. 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email