Від учасника кейс-чемпіонату до старшого консультанта

Обкладинка публікації Делойт

Ми поспілкувалися з колишніми учасниками кейс-чемпіонату – Юрієм Рожком та Єгором Лебедєвим. Тож сьогодні розкриємо секрет успіху тих, хто успішно подолав шлях «через терни до зірок» і отримав job offer у компанію «великої четвірки». До речі, цьогоріч Юрій та Єгор будуть у складі менторів і суддів Tax Your Brains. Читай, надихайся, нотуй лайфхаки!

Юрій Рожко, старший консультант податково-юридичного відділу «Делойт», фіналіст Tax Your Brains 2019

«Кейс дає можливість відчути майбутню професію».

Я брав участь у кейс-змаганні в 2019 році. Тоді я був студентом четвертого курсу Університету державної фіскальної служби України в місті Ірпені. Навчався в ННІ економіки, оподаткування та митної справи за спеціальністю «Економіка». Взяти участь у кейсі запропонувала викладачка. Нас тоді було двоє, хто зацікавився і проявив ініціативу. Ми організувалися й розділили завдання.

Почали цим займатися, мабуть, як тільки був анонсований кейс. У нас було багато часу, тому домовилися, що через якийсь період зустрінемось і обговоримо певні питання. Однак кейс-змагання проходило тоді незадовго до сесії, у нас мали бути держіспити. Одним словом, мій товариш зрозумів, що далі продовжувати участь йому буде важко, і я залишився один.

У мене був вибір: продовжувати самому чи зробити так само, як мій колега – відмовитися. Вирішив продовжувати, а моя викладачка погодилася допомогти мені та стати моєю менторкою.

Через два тижні після публікації кейсу була зустріч у офісі «Делойт». Мене найбільше зацікавила можливість познайомитися з делойтівцями особисто та побачити офіс. Я активно шукав роботу і на той час уже пройшов декілька співбесід у інші компанії. Саме на цій зустрічі зрозумів, що хочу працювати в «Делойт». Мене вразив офіс компанії своєю інноваційністю та сучасністю, а співробітники – відкритістю та позитивом.

Я небагато знав із того, про що йшлося в завданні кейсу. Тому для мене це було щось нове й страшне. Навіть не знаю, чому ще тоді разом зі своїм колегою не відмовився 🙂 Мабуть, був дуже зацікавлений та вмотивований. А ще Tax Your Brains допоміг мені сформувати вміння доводити процес до кінця і не боятися чогось незрозумілого. Ці навички в результаті допомагають мені в нових складних робочих проєктах.

Загалом Tax Your Brains – це шанс спробувати свої сили в практичному руслі. Університет – це зазвичай лише теорія. Кейс же допомагає тобі зрозуміти, що на тебе чекало б, якби ти працював податковим консультантом у «Делойт», наприклад. До того ж найбільший «приз», який може отримати учасник – це запрошення на роботу в компанію.

Tax Your Brains здебільшого створений для студентів без досвіду роботи. Тому після змагання я потрапив на стартову позицію – консультант першого року. Зазвичай це і буде та позиція, на яку претендуватимуть учасники. Можливо, будуть випадки, коли серед учасників будуть не лише студенти, а й, наприклад, людина з певним галузевим досвідом, яка підготує цей кейс професійно, тоді розглядатиметься можливість працевлаштуватися на іншу посаду.

Поради майбутнім учасникам Tax Your Brains

Використовуйте всі можливості, які є. Tax Your Brains – класна можливість зрозуміти, що тебе чекає в майбутньому в роботі. Моя порада учасникам – не боятися, йти до кінця, і буде результат.

Єгор Лебедєв

Єгор Лебедєв, старший консультант податково-юридичного відділу «Делойт», фіналіст Tax Your Brains 2020

«Кейс – це гарна можливість проявити навички, які в тебе вже є».

Я навчався на третьому курсі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на юридичному факультеті, коли дізнався про Tax Your Brains. Ми мало не в останній день побачили оголошення в Instagram. Ну і погнали робити 🙂 Команда в нас була сформована, якщо можна так висловитися, історично. Ми вже об’єднувалися раніше для того, щоб брати участь у подібних заходах.

Взагалі такий час був – ковід. Всі тоді сиділи по домівках. Робити було що, але не в таких обсягах, як раніше. В цих умовах хотілося чимось займатися, заповнити ту прогалину, яка склалася в результаті цього сидіння. І я почав займатися нетиповою для себе справою – кейсом.

Тема кейсу дуже відрізнялася від того, що я чув раніше. Мені ж на юридичному про кримінальне право розповідали. А тут я відкриваю кейс, бачу невідомі слова. Наприклад, «трансфертне ціноутворення» чи «план BEPS». Я знав, що є певні податки, але розповідати, що написано в кодексі, і вирішувати реальну задачу – це різні речі. Тоді я заглибився в research, опрацьовував великі масиви інформації.

За час вирішення кейсу ти всьому не навчишся, але як перша сходинка у сферу податків, то Tax Your Brains – це крута річ. Університет має на меті сформувати в тобі базові навички. Кейс – це гарна можливість проявити навички, які в тебе вже є.

На кейс-змаганні зазвичай оцінюють підхід команди до виконання завдання. Тобто не вимагається зробити все абсолютно правильно. Зокрема, від студентів, які не мають досвіду в цій сфері. Враховується, наскільки добре проаналізовано кейс, наскільки ретельно учасник та команда поставилися до презентації результатів – потрібно не просто надіслати свої нотатки. Презентація – це половина успіху, якщо вона з цікавими думками і в правильній формі. Адже гарний аналіз важко сприймати, коли він погано презентований. Усі, хто колись намагався читати монографію, зрозуміють, про що я кажу.

Варто згадати, що не лише переможці кейс-чемпіонату зможуть отримати job offers. Судді проєкту звертають увагу, насамперед, на рівень опрацювання кейсу кожним окремим учасником та на його мотивацію. Так сталось і в моєму випадку.

До речі, попри всі мінуси дистанційки (ну дуже я її не люблю:) я мав можливість поєднувати навчання з роботою. Загалом «Делойт» – компанія, яка дає можливість поєднувати фултайм-роботу з навчанням в університеті. Якщо тобі потрібні детальні поради щодо цього, то запрошуємо на нашу менторську зустріч 11 травня, там розкажемо більше.

Я вважаю, молоді варто брати активну участь у різних заходах. Можливостей зараз багато. Якщо хтось шукає роботу в міжнародній компанії, яка робить великі справи, то варто дотримуватися їхньої логіки щодо найму на стартові позиції. Найчастіше шлях до таких компаній – через заходи, схожі на Tax Your Brains.

Поради майбутнім учасникам Tax Your Brains

Під час участі в кейс-чемпіонаті аналізуйте не лише законодавство, а й судову практику та практику на ринку. Це один із ключів до успішного проходження змагання. Якщо учасник за умовних вісім хвилин виступу дав ємкий, структурований, логічний потік інформації, то місця для каверзних запитань від суддів буде значно менше 🙂

Як взяти участь у Tax Your Brains 2023?

Реєстрація на кейс-чемпіонат тут. Бери участь і гарантовано отримуй сертифікат, подарунки від компанії «Делойт» в Україні та можливість отримати job offer. Віримо в твій успіх та чекаємо на реєстрацію!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email