AR, VR і MR технології. Що це та як застосовувати?

AR, VR і MR технології. Що це та як застосовувати?

Технології AR, VR та MR дозволяють створювати неймовірні світи та знаходити інноваційні рішення для реальних проблем. Розберімося що це таке та як їх можна застосовувати!

AR, VR та MR — це візуальні технології, які все більше застосовують, як в сучасних технологічних розробках, так й у різних сферах нашого життя.

Virtual Reality

VR (віртуальна реальність) — це симуляція всесвіту, що сприймається від першої особи, з можливістю взаємодії. Тобто VR переносить користувачів у повністю віртуальний світ. Для цього використовують 360-градусні візуальні ефекти та бінауральний звук для посилення реалістичності віртуального простору.

З технологією віртуальної реальності користувачі повинні носити спеціалізовані VR-гарнітури та навушники з шумозаглушенням. Більш просунуті технології можуть також забезпечити користувача спеціальним обладнанням для захоплення рухів.

Augmented Reality

AR (доповнена реальність) — це технологія, яка створює поєднання цифрових даних і реального світу. У приклад можна привести AR-гру, про яку точно всі чули — Pokémon GO, також соц. мережі, такі як Snapchat та Instagram, що створюють AR-фільтри для обличчя.

Доповнена реальність — всесвіт, який також сприймається від першої особи, але взаємодіяти та діяти можна в реальному світі. AR накладає цифрову або згенеровану комп’ютером інформацію у вигляді зображень, аудіо, відео та дотику (тактильних відчуттів) і накладає їх у реальному часі.

Інакше кажучи, доповнена реальність — набір технологій, які допомагають інтегрувати цифрове та реальне.

Mixed Reality

MR (змішана реальність) — найбільш неоднозначний термін з трьох. Як і доповнена, вона також розміщує цифрові або віртуальні об’єкти в реальному світі. Різниця полягає в тому, що в MR користувачі можуть легко взаємодіяти з цими цифровими об’єктами.

Інтерфейси MR у різний спосіб поєднують реальні та віртуальні умови, щоб забезпечити психологічне занурення у середовище, яке поєднує фізичні та цифрові явища. Наприклад, доповнена реальність (AR) на відкритому повітрі за допомогою мобільних пристроїв може накладати інформацію, симуляції та відео на вигляд природних явищ через об’єктив камери. Така взаємодія між інтерактивним і фізичним світом називається змішаною реальністю.

Якщо дати загальну відповідь на питання, що таке AR, VR та MR, то це технології, які забезпечують взаємодію об’єктів у віртуальному або реальному світі з людьми за допомогою процесу візуалізації.

Які є сфери застосування AR, VR і MR?

Ці технологічні системи мають багато сфер застосування. З розвитком технологій вони постійно розширюються. Таким чином, системи стають технологіями, які часто зустрічаються в повсякденному житті.

AR, VR і MR можна використовувати у таких сферах, як:

Освіта, дозвілля та розваги

Використання в освіті можливе для демонстрації різних експериментів. Оскільки такі системи знижують ризик шкоди в ситуаціях, коли навчання може бути небезпечним. А також дозволяють розвивати навчальний досвід, який в іншому випадку дуже важко реалізувати.

Мабуть, сфера, де VR найбільш відома — це VR-ігри. Один з напрямків найбільших інвестицій та розвитку розширеної реальності. Також, все більше музеїв та інших культурних і наукових просторів пропонують відвідувачам VR і AR, щоб дати їм змогу отримати більш глибокий досвід занурення у ту чи іншу епоху.

Авіаційна промисловість

За допомогою цих систем створюються різні прототипи, починаючи з етапу проєктування і закінчуючи виробництвом літаків. Крім того, за допомогою цих систем створюється симуляція для льотної підготовки. Вони також є корисними системами для вимірювання характеристик літаків.

Туризм

AR, VR і MR використовуються для попереднього ознайомлення з місцями, які планують відвідати туристи, або для відвідування місць, в які неможливо потрапити у реальному житті.

Наприклад, National Geographic дозволяє погуляти зі слонами або побути поруч з левами без необхідності фізично відвідувати ці місця. Такі заходи не обов’язково мають відбуватися в теперішньому часі — кілька компаній надають можливість подорожувати та переживати минулі місця і події.

Мода та маркетинг

Покази мод і рекламні акції можуть проводитися у віртуальному середовищі, що дозволяє покупцям легко оглянути продукцію.

У приміряльних кімнатах також застосовують AR і MR, наприклад, людина може спочатку обрати одяг і подивитися на нього через дзеркало-екран, а потім вже вирішити чи потрібно їй міряти це наживо або ж одразу купити. Також такі дзеркала мають функції: викликати консультанта, замовити одяг у приміряльню тощо.

Використання цих систем також поширене з точки зору просування продуктів людям. Замість простих і звичайних рекламних акцій, реклама з підтримкою доповненої реальності стає набагато більш дивовижною.

Охорона здоров’я

У сфері охорони здоров’я ми можемо знайти кілька прикладів того, як VR і AR змінюють цю сферу. Наприклад, VR використовується для допомоги пацієнтам у психіатричній терапії або для подолання різних видів травм, таких як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), фобії та залежності. Це відбувається завдяки VR-досвіду, який інакше неможливо відтворити, що призводить до появи нових видів терапії.

Доповнену реальність також можна використовувати для допомоги в хірургії або для тестування передопераційних моделей. VR може допомогти вдосконалити навички хірургів за допомогою навчальних симуляцій, які дозволяють їм планувати та репетирувати операції.

Архітектура та дизайн

Це була одна з перших сфер, яка почала використовувати можливості доповненої та віртуальної реальності. Можливість спроєктувати архітектурну модель і відчути її у віртуальній реальності з ефектом занурення або інтегрувати її з реальним світом у цифровому форматі дає змогу вдосконалити її ще до того, як вона буде побудована.

AR, VR надає архітекторам, дизайнерам і будівельникам нові інструменти для проєктування майбутніх будівель та іншої інфраструктури (всередині й зовні), як ніколи раніше. Це покращує взаємодію між клієнтами, архітекторами та дизайнерами. Вони можуть показати кінцевий продукт ще до того, як він існує, а також виявити та виправити будь-які помилки.

Журналістика

Віртуальна і доповнена реальність дають журналістам можливість втілювати свої історії в життя, дозволяючи глядачам відчути безпосередній контакт з історією, персонажами та місцями. Репортажні історії отримають новий вимір, можливість запропонувати глядачам ефект занурення, який вирветься за межі 2D.

Як бачиш, сфер застосування для AR, VR та MR багато та на далі, їх кількість буде тільки збільшуватись. Тому будемо слідкувати за новинами та ділитися з тобою на нашому блозі. А також в інстаграмі, тіктоці та телеграмі.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email