IT-POINT від Yalantis: BABOK 3.0 українською

IT-POINT від Yalantis: BABOK 3.0 українською

Одним із ключових елементів у професійному розвитку технологічних спеціалістів є доступ до відповідної бізнес-літератури. На жаль, перекладів вузькоспеціальної літератури українською не так багато, але за останні два роки галузь сягнула шаленого успіху. Знання англійської мови є важливим, але може бути не достатнім для розуміння термінів та концепцій, що використовуються в галузі. Наявність перекладу допомагає зробити знання доступним для широкого кола людей, зокрема для студентів, які тільки починають вивчати галузі бізнес-аналізу та проєктного управління.


Команда Yalantis взяла коментар в Олександра Москалюка, Senior Business Analyst у Yalantis, а також координатора групи перекладачів глосарія BABOK 3.0 українською.

IT-POINT від Yalantis: BABOK 3.0 українською №1

BABOK 3.0 – це найважливіший документ для бізнес-аналітиків, який визначає стандарти та практики у бізнес-аналізі. Оригінальний документ розроблений IIBA Global. Завдяки зусиллям українських волонтерів переклад цього документу скоро буде доступний українською мовою. А українська версія глосарія до BABOK 3.0 вже доступна на сайті IIBA Ukraine та очікує офіційного затвердження IIBA Global. Крім того, перекладів глосарія іншими мовами всього 10, і серед них відтепер є українська. Все це можливо завдяки спеціалістам-волонтерам, які вже зараз перекладають Стандарти бізнес-аналізу. Це означає, що українські фахівці з бізнес-аналізу тепер мають можливість використовувати цей стандарт у своїй практиці.

IT-POINT від Yalantis: BABOK 3.0 українською №2

Волонтери почали перекладати ІТ-літературу українською понад три роки тому. Завдяки цьому ми вже маємо переклад українською РМВОК (a Guide to the Project Management Body of Knowledge – Довідник з управління проектами), Словник до ВАВОК, Посібник зі Скраму (Скрам — підхід управління проєктами для гнучкої розробки програмного забезпечення) та інші переклади.

Знання термінології та концепцій допоможе майбутнім фахівцям більш ефективно просуватися карʼєрними сходинками і є важливим етапом у розвитку галузей українського IT.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email