Хто такий QA-інженер?

Хто такий QA-інженер?

Інженер із забезпечення якості (QA-інженер) тестує і налагоджує продукти протягом усього процесу розробки. Слідкує за тим, щоб продукт відповідав вимогам якості ще до його запуску. Для цього необхідно контролювати кожен етап процесу розробки продукту та пропонувати виправлення, які варіюються від базових потреб продукту до покращення та оптимізації функцій.

З чим стикається QA-інженер кожного дня?

Повсякденне життя QA-інженерів може бути досить різноманітним. Вони часто є сполучною ланкою між зацікавленими сторонами та розробниками, взаємодіючи з різними членами команди. Від зустрічей зі стратегічного планування з власниками продукту до індивідуальних зустрічей з розробниками, щоб зрозуміти усі можливі та наявні проблеми.

QA-інженери витрачають значну частину часу на різні етапи тестування на щоденній основі.

 • Розробка тестів. На кожному етапі вони повинні переконатися, що продукти відповідають усім вимогам як в очікуваних, так і в неочікуваних сценаріях. Інженери з контролю якості ретельно розробляють тести, щоб виявити проблеми та причини їх виникнення.
 • Виконання тестів. Запуск розроблених тестів і документування результатів дозволяє QA-інженерам передавати результати зацікавленим сторонам проєкту.
 • Аналіз тестів. QA-інженери аналізують результати тестів на предмет несподіваних результатів. Також вони документують, аналізують і відтворюють проблеми, щоб майбутні тести могли забезпечити повне розв’язання проблеми.
 • Вдосконалення тестів. Тестування — це процес навчання, і в міру того, як триває цикл тестування, QA-інженери повинні модифікувати та переробляти тести для поліпшення якості.

Окрім планового тестування, QA-інженери повинні постійно використовувати та переглядати сам продукт, щоб переконатися, що він відповідає всім вимогам. Також необхідно бути в курсі останніх методик, специфікацій та фреймворків і пробувати застосовувати їх у власній практиці.

Які навички потрібні, щоб бути QA-інженером?

Залежно від типу продукту, що створюється, компанії матимуть специфічні вимоги до кваліфікації, але ось деякі загальні вимоги до інженерів з контролю якості:

 • Розуміння та використання методологій контролю якості.
 • Знайомство з тестуванням і плануванням тестів за допомогою інструментів автоматизації та скриптів.
 • Здатність створювати та виконувати тестові кейси для програмного забезпечення, що розробляється, для перевірки коду на наявність помилок та проблем.
 • Вміння виявляти та документувати будь-які помилки або проблеми, знайдені під час тестування.
 • Розуміння та практика Agile-методологій також може бути вимогою у вакансії.

QA-інженери повинні бути знайомі з мовами програмування, які використовуються для створення програмного забезпечення. Деякі з найпоширеніших мов програмування:

 • Java
 • JavaScript
 • Python
 • Ruby
 • C
 • C#
 • PHP
 • Unix-скриптинг

М’які навички, які необхідні для QA-інженера

Існує широкий спектр навичок, необхідних для того, щоб стати успішним QA-інженером. Деякі з найбільш важливих навичок, які потрібно розвивати це:

Увага до деталей. Пошук помилок і проблем з програмним забезпеченням, проходження всього процесу їх виправлення, а потім спроби відтворити їх, щоб переконатися, що вони виправлені. Все це вимагає уваги до деталей.

Комунікативні навички, які необхідні в різних аспектах. Інженер з контролю якості тісно співпрацює з командою розробників програмного забезпечення. Він також може бути посередником між командою розробників та менеджером проєкту або клієнтом. Крім того, QA-інженер повинен вміти пояснювати технічні концепції нетехнічним людям.

Дослідницькі навички. Для того, щоб дослідити та виправити недоліки проєкту, QA-інженер повинен вміти використовувати передові дослідницькі навички для збору інформації, а також для перегляду, аналізу та інтерпретації інформації.

Управління часом. Інженер з контролю якості повинен дотримуватися суворих дедлайнів, а також стежити за тим, щоб вся команда, яка бере участь у проєкті з розробки програмного забезпечення, також дотримувалася всіх дедлайнів на всіх етапах процесу розробки.

Критичне мислення та навички розв’язання проблем. Інженер з контролю якості повинен вміти виявляти та відстежувати помилки й проблеми в дизайні, а також забезпечувати їх повне вирішення до випуску продукту. Це вимагає розвинених аналітичних навичок та критичного мислення.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email