Автостопом по галактиці: 6 порад для подорожі

Євгеній Гончаренко

Євгеній Гончаренко

Пише про освіту, соцмережі та технології
Познайомитися з мільйонером, зруйнувати купу стереотипів, отримати настанови для бізнесменів? Так, подорож автостопом – річ непередбачувана, тож під час неї може статись усе!

Наша журналістка – Homo Непосидючікус мала досвід автостопу і хоче поділитися своїми лайфхаками!

Адже бажання мандрувати виникає і під час сесії, і під час канікул. А черв’ячок Ноумані чи черв’ячок Несидиться рано чи пізно змусить вас вийти з чотирьох стін.

Хто володіє інформацією – володіє водієм

Місто обране, речі зібрані, лишається подивитися карту! Карту не просто області чи країни, а переглянути усі населені пункти, що межують з трасою. Ви ж уже знаєте трасу, по якій їхатимете? Припустимо, ви обрали Чернігів. Коли водій під’їде і запитає: «Вам куди? Я їду до Гарбузина», – відмовивши, можна прогавити машину, яка проїде гарний шмат дороги. Знаючи місцевість, легше «вирулити» у місце призначення, і подорож автостопом буде швидшою і менш енергозатратною.

Місце зустрічі змінити не можна

Від того, де саме і як стопити машину залежить багато. Побачте дорогу очима водія – чи зручно йому зупинятися і бачити вас. Запитавши водіїв, я дізналася як зупиняти краще. Краще стати біля знаку, що привертає увагу (але не той, що забороняє зупинку), ще радять брати ліхтарик і світити ним. Моє спостереження: яскрава куртка автостопера також кидатемиться в очі.

Хто є хто

Окрім демонстрації характерного знаку 👍 при виловлюванні водія, варто одразу зазначати, що ви стопер. Дійсно, подорож автостопом не є популярною практикою, тож не всі українці звикли бачити представників даної «субкультури» на дорозі. А багато хто досі притримується філософії «нічого не знаю – моя хата скраю». Тому, аби уникнути конфузів, говоріть хто ви є і що ви розраховуєте на безкоштовний проїзд.

Говорили, балакали – сіли, та й заплакали

Попереджаю, що не усі водії балакучі) Коли виникає «той незручний момент», не переживайте, не усім хочется дізнаватися про ваше життя чи розказувати своє. Але коли говорять – не втрачайте момент пізнати світ. Як на мене, все ж варто уникати тем, що лоскочуть нерви: політика, релігія, здоров’я. Не можна бути впевненим у співпадінні світоглядів, не усі хочуть приймати світогляд іншої людини. Аби подорож автостопом була приємною, раще не гратися з вогнем: уникайте сварок і неприємних дискусій. У мене були випадки, коли на політичних запитаннях відчуваєш себе як на грі «Перший мільйон» (згадайте музику – вона гратиме у момент питання)) Стежте за людиною, читайте її емоції – інтуїція підкаже тему.

Наше життя – шосе, шосе довжиною в життя

Але автостоп – це момент і можливість познайомитися з купою цікавих людей. За свої подорожі мені пощастило поспілкуватися з мільйонером, що не просто нас (мене і друзів) підвіз, а й нагодував і купу цінного життєвого досвіду розказав. (Відчувала себе нахлєбніком). То зустрінеш іноземця такої ж спеціальності як у тебе, то бізнесмена, що розкаже як стати на ноги, то звичайного гуцула і т.д. За душу чіпляють усі історії і найкраще в тому, коли ви виходите за рамки своїх стереотипів. Краще починаєш розуміти, хто як насправді живе, чим дихає світ.

Лайфхаки для безпеки

Аби запезпечити собі спокійну подорож автостопом, сідайте позаду водія. Там і будете дивитися за дорогою по GPS-у (куди ж вас везуть?) і безпечніше почуватися. Щодо статі: я їздила вдвох з подругою, так і втрьох ще з другом – тиску не було. Хіба що питали, як батьки пустили) На крайняк: візьміть балончик, запишіть номер машини.

Довіряйте своїм відчуттям та інтуїції – у вас усе вийде. Колись і ви станете людиною за кермом і будете возити автостоперів для відновлення світового балансу 😉

Часто-густо саме дорога ставала найяскравішим процесом у подорожі. Гарної дороги!)

Автор: Оля Пташка

Подобається наш контент? Читайте також «Чого чекати від співбесіди?» та «Як знайти гарну роботу, якщо ти студент?».

А ще, підписуйтесь на STUD-POINT у Telegram, Instagram та Facebook.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю