Цінність неоплачуваної роботи

Для чого мені неоплачувана робота та що ж насправді дає волонтерство? Питання багатьох підлітків, коли вони щось чують про волонтерство, або ж про неоплачуване стажування/роботу тощо, виглядає саме так. Але це абсолютно нормально, і саме зараз STUD-POINT відповість на це питання.

Нові друзі та корисні знайомства

А й справді: світ дуже тісний! Через благодійні проєкти можна знайти багато чудових друзів та познайомилась з людьми, які допоможуть потім у вашому майбутньому, або ж у впровадженні власних ідей.

Ви можете думати, що до волонтерства ставляться, здебільшого, байдуже, але навпаки. У багатьох волонтерських організаціях, ви можете насправді помітити, що люди горять ідеями та впроваджують їх у життя. І ще та щиристь, безкорисливість, адже вони це роблять не зе гроші, а просто через те, що їм це подобається.

Часто після волонтерства, компанії друзів відкривають свою справу, або ж створюють щось нове та цікаве і у них уже є підтримка, зі старту. Тому така неоплачувана робота, перш за все, це спейс для нових знайомств та корисних контактів. Бо хто зна, можливо саме людина з цього кола, подасть вам руку допомоги у найважливіший момент вашого життя.

Безкоштовні подорожі та екскурсії

Хто сказав, що поїздки світом – це дорого? Більшість благодійних організацій повністю оплачують дорогу та проживання волонтерів під час заходів. Зазвичай міжнародні волонтерські подорожі доступні з 18 років. Тобто ви можете побувати у так званому “відрядженні” не за свої кошти, а за кошти волонтерської організації.

І цей пункт, якраз, пов’язаний із попереднім. Адже під час таких подорожей, ви так само знайомитеся з новими людьми. Тому тут, відразу, 2 в 1.

Доступ до міжнародних програм

Волонтерська та громадська діяльність відіграють важливу роль для участі в міжнародних проєктах та програмах (таких як: UGS (Ukraine Global Scholars), UWC (United World Colleges), Erasmus+ тощо). Ті, хто колись заповнювали відповідні анкети, певно, вже знають. Організатори зацікавлені в тому, щоб ми розвивали своє оточення та країну, впроваджували інноваційні ідеї та підтримували благодійні принципи. Завдяки волонтерській активності навіть легше вступати в університети за кордоном.

Зазвичай при подачі документів до зарубіжного ЗВО в листі ти пишеш про свою мотивацію. Дуже цінуються власні досягнення, допомога іншим, благодійництво та особисті цінності, до яких ти прийшов(-ла) протягом життя.

Відповідний досвід

Неважливо у якій сфері ви волонтерите, важливим є отриманий вами досвід під час роботи. Навіть якщо, ви не будете працювати у даній сфері у майбутньому, цей безцінний досвід всеодно вам знадобиться. Бо це життя і все у ньому пов’язано. Часто буває, попросять вас виконати якесь завдання, яке не зовсім відповідає твоїй сфері діяльності, але це для вас не буде проблемою, отримавши відповідний досвід, під час волонтерства, наприклад.

Досвід, спогати та час – безцінні та найважливіші речі у нашому житті. А волонтерство, як мінімум дає досвід та класні спогади. І чим більше у вас досвіду, тим вільніше ви себе почуваєте, адже можете справитися з будь-чим.

А вам самим, хіба не цікаво спробувати себе у чомусь новому? Тим паче, якщо ви цим не займалися цим раніше, то брати гроші за свою невмілу та непрофесійну роботу трохи дивно. А волонтерство, як раз, у цьому допоможе. Тут ви можете просто почати, а згодом, зрозумівши що до чого, виходити на масштаб.

Отже, сподіваємося, ця інформація була для вас корисною та ми відповіли на ваші питання з приводу волонтерства/неоплачуваної діяльності. В будь-якому разі, не спробуєте – не дізнаєтеся.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email