Мистецтво діалогу: як розговорити будь-кого?

Мистецтво діалогу: як розговорити будь-кого?

Сьогодні кожен перебуває у своєму маленькому світі з телефоном чи ноутбуком. Але розмовляти в реальному житті теж потрібно. Нам потрібно бути з іншими, не дивитися постійно в екран, а проводити час з людьми й спілкуватися. Іноді це зробити доволі важко, особливо з незнайомцями, але ми знайшли кілька порад, як допоможуть розговорити будь-кого.

Чудова розмова – це шанс дізнатися купу неймовірної, цікавої та іноді навіть загадкової, інформації. На відміну від фільму, цей світ реальний, а не вигаданий. І стосунки, що виникають у результаті, є нескінченно корисними.

Як розговорити будь-кого?

Незалежно від того, чи підходиш ти до когось на нетворкінг-заході, чи запрошуєш людину, яку ніколи раніше не зустрічав/-ла на прогулянку, чи ділишся добрим словом з незнайомцем у ліфті, ось кілька порад:

Більше сміливості, менше хвилювання

Навіть якщо це незручно, сміливіше та просто зроби це. Ймовірно, ти сподобаєшся людині більше, ніж ти думаєш. І не бійся говорити з кимось, хто здається несхожим на тебе. Коли доводиться розмовляти з кимось, хто не схожий на тебе, це може бути найбільш пізнавальним і цікавим досвідом.

Допитливість може допомогти

Став запитання. Чи є на людині якийсь предмет одягу, який заслуговує на увагу? Чому вона вирішила прийти на захід, на якому ви обидва перебуваєте? Дослідження показують, що люди, які ставлять більше запитань, більше подобаються своїм співрозмовникам, ніж коли навпаки. Запитання може як розпочати розмову, так і продовжити її.

Не бійся відходити від сценарію

Не обов’язково ставити стандартні запитання (чим ти займаєшся, як справи тощо). Постав запитання, яке змусить співрозмовника замислитися, що є цікавим. Або почни із твердження: “Ця картина мене дуже бентежить” або “Не можу повірити, наскільки переповнений сьогодні потяг”. Висловлювання — це запрошення поділитися цікавинками.

І незалежно від того, ти ставиш запитання, відповідаєш чи розповідаєш, будь справжнім/-ою, щоб люди могли відкритися та теж бути справжніми.

Зроби комплімент

Комплімент зміщує фокус уваги на іншу людину і повинен змусити її почуватися добре. Коли мова йде про наші страхи перед розмовами з незнайомими людьми, ми, як правило, багато думаємо про те, що ми робимо неправильно або що ми могли б зробити неправильно. Зосередження уваги на іншій людині в такі моменти може допомогти нам подолати ці незручні моменти.

Говори про те, що вас об’єднує

Як мінімум, ви перебуваєте в одному місці та переживаєте однакову погоду. Але не бійся копати глибше і знаходити цікавіші спільні риси: можливо, ви з одного місця, можливо, у вас є спільний друг, можливо, у вас є спільне хобі, ви навчаєтесь в одному універі або ви працюєте в схожих компаніях.

Ми схильні переоцінювати, наскільки люди відрізняються один від одного і наскільки вони відрізняються від нас. Насправді ви, ймовірно, маєте багато спільного, але ви просто ще не знаєте, що саме.

Більше спілкуйся з незнайомими людьми

Чим більше ти спілкуєшся, тим більша ймовірність того, що у тебе частіше будуть цікаві розмови. Ти навчишся ставити кращі запитання і давати цікавіші відповіді. Більше впевненості приходить від того, що ти просто робиш це частіше.

Ми боїмося соціального відторгнення, що людина не відповість позитивно або проігнорує нас. Однак дослідження показують протилежне: люди майже завжди готові вступити в розмову, коли їх спонукає хтось інший.

Не дозволяй незручним моментам збити тебе з пантелику

Так, деякий час може бути незручно. Але якщо ти будеш продовжувати питати та розповідати, ви дійдете до тієї стадії, коли у вас буде справжня та відкрита розмова.

Можна перенести тему в більш емоційну площину. Розговорити співрозмовника можна питанням про те, як він справляється з проблемами, що його турбують. Розмова має бути такою ж, як коли ти розмовляєш з кимось близьким після довгого дня: «Як ти себе почуваєш? Що тебе засмутило за день? Що принесло радість?».

Якщо важко розговорити співрозмовника, побудуй довірливі стосунки, розповідаючи про свій власний досвід і почуття. Не будь «містером чи місис Всезнайкою». Можна розповісти про щось, що тебе турбує: «Мені було важко поєднувати кар’єру та сім’ю. Я бачу ситуацію таким чином. Я дивлюся на ситуацію таким чином. Мені б дуже хотілося дізнатися про твій досвід і про те, що ти думаєш з цього приводу».

Так, розмовляти з новими людьми важко, бо розмова з незнайомою людиною — це незвідана територія. Порівняно з розмовою з найкращим другом чи мамою, невідомість робить її складнішою і потенційно лякає. Інша людина може говорити занадто багато. Ми можемо говорити занадто багато. Співрозмовник може замкнутися. Комусь може стати нудно. Може настати незручна тиша. Може бути неприємна ситуація тощо.

Але розмова може пройти й дуже вдало. Ти можеш дізнатися багато цікавого, завести корисне знайомство. Навіть, можливо, змінити своє життя. Ми ніколи не знаємо на 100%, що буде завтра. Тому не треба боятися, треба бути обережним/-ою, не порушувати особисті кордони та просто насолоджуватися розмовою.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email