Як написати резюме студенту без досвіду роботи. 10 порад

Як написати резюме без досвіду роботи?

 1. Продумай чітку структуру свого резюме

Якщо ти думаєш, що HR-менеджери або рекрутери уважно переглядають кожен пункт кожного резюме, то ти дуже сильно помиляєшся. Резюме переглядають швидко і хочуть одразу знайти важливу й потрібну інформацію. Саме тому при створенні резюме важливо пам’ятати про структуру. Обов’язково розбий інформацію за блоками: 

 • hard та soft skills
 • досвід роботи (нижче дізнаєшся що сюди писати, якщо його немає)
 • освіта та пройдені курси 
 • контакти 

Важливо, щоб твоє резюме було легко читати, тому роби пробіли між блоками. Використовуй читабельний шрифт розміром не менше 10 пунктів. Твоє резюме максимум може зайняти 2 сторінки А4, проте ми все ж таки радимо вмістити усю інформацію на одній.

 1. Надихнися різними прикладами резюме

Ти можеш знайти різноманітні приклади резюме в інтернеті, та за допомогою них визначитися зі своєю структурою. Або ж ти можеш використати готові шаблони резюме і просто вписати туди свою інформацію. Такі можна знайти, наприклад, на сайті Canva. Окрім того, деякі ресурси пропонують шаблони для різних сфер діяльності або  зразки резюме для студентів без досвіду роботи.

 1. Вказуй лише актуальну інформацію

Якщо тебе охопило здивування та паніка, коли ми сказали про 1 сторінку резюме, то ця порада буде дуже актуальною для тебе. Якщо ти хочеш розписати усі навички, якими володієш, безліч курсів та проєктів, то не варто цього робити. Обери найрелевантніші пункти для посади, на яку ти подаєшся та вкажи лише їх. Детальніше про інші свої вміння ти зможеш розповісти на співбесіді або інтерв’ю.

 1. Пиши коротко 

Резюме – це не мотиваційний лист і не художній твір. Тут усе має бути чітко й по справі. Тому не розписуй великими реченнями жоден з пунктів в резюме, адже це ускладнює розуміння та вбиває увесь інтерес до тебе. Короткі речення допомагають швидко дізнатися найголовнішу інформацію та роблять текст легким для сприйняття. 

Також радимо використовувати у своєму резюме дієслова. Вони роблять резюме живим та вселяють впевненість, що ти не лише знаєш як ті чи інші процеси відбуваються в теорії, але й успішно реалізуєш їх на практиці. Наприклад, використовуй такі слова: створив/ла, перевіряв/ла, розвивав/ла, навчався/лась та інші. 

 1. Наголошуй на позитивному 

Одразу видаляй усі негативні та невідповідні слова. Якщо сумніваєшся в чомусь, тоді точно не вказуй це у своєму резюме. Це стосується якихось недосконалих знань та навичок, адже на них можна прогоріти під час співбесіди. 

Також використовуй це правило, якщо не хочеш піддатися будь-якій дискримінації. Пам’ятай, що тобі не обов’язково вказувати свій вік або додавати фото в резюме. Тебе мають оцінювати винятково за професійними здібностями, а не за зовнішністю. 

 1. Рекламуй себе 

Резюме – це один з найперших контактів кандидата та потенційного роботодавця. Тому у ньому потрібно показати себе максимально компетентним та ерудованим спеціалістом. Якщо ти володієш термінологією обраної сфери, то обов’язково вживай її в резюме. Але не акцентуй лише на одному аспекті обраної сфери, покажи широту власних знань. 

Намагайся лаконічно доторкнутися до усіх моментів, які є релевантними та можуть бути корисними у подальшій роботі. Деталі кожного з них ти зможеш висвітити на співбесіді. Зацікав так, аби тебе точно запитали про щось з твого резюме і не лякайся таких питань, використовуй їх як можливість звернути увагу на свої особисті переваги серед інших кандидатів.

 1. Досвід роботи це не лише про працевлаштування 

Як і обіцяли, розповідаємо, а що ж писати, якщо ти вперше шукаєш роботу. Тут у пригоді стануть різні волонтерства, проєкти та стажування. Ти можеш вказати, у яких активностях брав/брала участь раніше та обов’язково зазначити, які завдання там були на тобі. Це допоможе тобі розповісти краще про свій практичний кейс та покаже тебе як вмотивованого, готового до дій початківця. 

Якщо ти не маєш й такого досвіду, то радимо розпочати не з пошуку повноцінної роботи, а підібрати собі цікаве стажування. Часто після таких програм компанії пропонують стажерам залишитися працювати у них. Окрім того, стажування не завжди бувають безоплатними. Часто компанії пропонують різні бонуси та виплату стажерської стипендії.

 1. Запропонуй комусь переглянути своє резюме  

Свою роботу завжди важко оцінювати. Ти можеш не помітити якісь очевидні помилки чи вписати щось зайве. Тому радимо перед надсиланням свого резюме показати його комусь з друзів чи знайомих, хто може критично його оцінити та надати хороший фідбек. Але перед цим обов’язково покажи вакансію, на яку ти претендуєш та вимоги до неї, щоб людина знала, на які вимоги варто орієнтуватися. Після отримання фідбеку, перепиши та доверши своє резюме.

 1. Надсилай резюме у PDF-форматі 

Таким чином твоє резюме буде коректно відкриватися на будь-яких пристроях. Це гарантує, що жодний з блоків не з’їде, не виникне плутанини у пунктах, будь-яка людина зможе швидко знайти потрібну інформацію. Але пам’ятай, що під кожну вакансію резюме потрібно адаптовувати, додавати релевантний досвід або ж актуальні навички. Тому не видаляй його з додатка, в якому створюєш файл. 

 1. Надсилайте своє резюме потенційним роботодавцям

Скласти хороше резюме непросто, але тобі точно не варто опускати руки на цьому етапі. Після його створення, аналізу та покращення починай розсилати резюме. Відгукуйся на різні вакансії або ж просто пиши компаніям, у яких хочеш працювати. При другому варіанті, може, не відразу вийде отримати посаду, але цілком вірогідно, що тобі запропонують стажування. 

Не бійся відгукуватися на пропозиції, до яких, як тобі здається, ти не дотягуєш. Можливо, ти недооцінюєш власні навички або вакансія описана не так, якою є насправді. Проте навіть якщо тобі відмовлять, це стане чудовою можливістю отримати професійний фідбек та дізнатися, які сторони варто покращувати для подальшого професійного розвитку.

Де можна професійно проаналізувати своє резюме?

Ми впевнені, що наші поради стануть тобі у пригоді і точно допоможуть покращити твоє резюме. Але якщо ти все ж таки хочеш створити ідеальне резюме без досвіду роботи, слід проконсультуватися з професіональним HR-менеджером або рекрутером. 

Де це можна зробити? На кар’єрних консультаціях від STUD-POINT! Кар’єрна консультація – це зустріч зі спеціалістом, який допоможе проаналізувати твій кар’єрний шлях та підкаже, як можна розвиватися далі. На таких зустрічах ти: 

 • зможеш проаналізувати свої вміння та навички
 • складеш чіткий план дій, що допоможуть тобі знайти омріяну роботу 
 • отримаєш професійний фідбек на своє резюме

Таким чином ти станеш впевненішим/впевненішою у своїх діях та зможеш отримати бажаний оффер у крутій компанії навіть на старті кар’єри. Не впускай такої можливості, адже за свої мрії потрібно боротися. Удосконалюйся, працюй та розвивайся разом зі STUD-POINT!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email