Школа маркетингу: цікаві висновки, нові ідеї та створення майбутніх професіоналів

Євгеній Гончаренко

Євгеній Гончаренко

Пише про освіту, соцмережі та технології

Три тижня та 20 учасників, які пройшли конкурсний відбір  для навчання у кращих фахівців країни. Компанія STUD-POINT розробила цікаву методику навчання для успішних студентів: вирішення кейсів, прямі співбесіди з роботодавцями та розгляд маркетингу з усіх сторін – є показниками гарного навчання нових маркетологів.

Володимир Швець,  засновник компанії STUD-POINT: “Практичне навчання та можливість спілкуватись з успішними фахівцями – це вже великий крок до доброго майбутнього. Я можу сказати, що в вашому резюме помітка про навчання на курсі маркетингу має великий вплив на роботодавців. Я пишаюсь студентами, котрі готові розвиватись. Ви прийшли сюди, щоб стати краще і сильніше на ринку праці України. Бажаю Вам перевести всі знання в реальні досягнення в своїй кар’єрі.  Подивіться навколо, зараз Вас оточує нетворкінг успішних маркетологів! Не забувайте про це!”

Не дивлячись на те, що значна частина випускників вищих навчальних закладів у подальшому працюють не за отриманою спеціальністю або взагалі поповнюють армію українських безробітних, абітурієнти чи їхні батьки продовжують обирати незатребувані ринком праці спеціальності та ігнорувати перспективні.

Зокрема недооціненим залишається маркетинг, частково тому, що мало хто з студентів розуміє, що входить в обов’язки маркетолога.

Маркетинг, зокрема, може розглядатися як певна філософія бізнесу, світогляд, спосіб мислення. Хтось займається продажем і вив­ченням продукції, хтось брендінгом і веб-дизайном, хтось рекламою, хтось аналітикою та дослідженнями ринків – це все величезні сегменти маркетингу.

Можна правильно порахувати собівартість продукції, врахувати необхідний рівень рентабельності, проте тільки маркетологи можуть визначити, чи буде за такою ціною продаватися товар, чи можливо треба її зменшити, щоб бути конкурентоспроможними на ринку, чи, навпаки, підвищити, тому що люди іноді вважають, що занадто дешевий продукт не може бути якісним. Останнім часом мережа Інтернет стає все більш популярним і потужним засобом масової інформації для кожної людини. Нинішнє покоління людей – це активні користувачі Інтернету, і тому сьогодні найбільш успішним і нестандартним шляхом просування будь-якого виду товарів чи послуг є соціальний медіа маркетинг SMM, який використовує для своїх цілей соціальні мережі. Вартість такої реклами істотно нижча більш традиційних аналогів, а ефективність незрівнянно вища.

Брендінг – це процес створення особливого враження, які роблять свій внесок у загальний імідж компанії. Це філософія управління компанією, товарними потоками, людськими ресурсами та ін. Брендувати — означає робити щось більш цінним. Іншими словами, брендінг – що треба зробити для того, щоб бренд був відомим і поважним, щоб йому вірили, щоб його сприймали та купували, як «Кока-Колу» чи Adidas. Чи треба, щоб реалізовувати продукт, мати склади тільки на підприємстві, чи є сенс мати їх і на території найбільш активних ринків – з’ясувати це, також завдання маркетолога. Тому маркетологи можуть з легкістю працювати і менеджерами по продажах. Якщо хтось хоче бачити своє майбутнє пов’язаним з продажами, все, що необхідно, він буде знати.

Варто зазначити, що саме маркетологи часто очолюють відділи продажів або торгові дома сучасних українських компаній – це рівень топ-менеджменту. А продавці в широкому сенсі в останні роки традиційно входять до переліку найбільш затребуваних фахівців на ринку праці в Україні.

– Навіть для того, щоб зрозуміти, що ти хочеш виробляти, треба вміти все це «розкласти» – що, де ти будеш продавати, за якою ціною, через які мережі. Маркетологи – одні з головних людей на будь-якому виробництві, і одним з основних документів на всіх підприємствах є саме план маркетингу. Очікування споживачів, приблизні обсяги – звідси витікають і план продажів, і план виробництва. Все починається з плану маркетингу. Ми бачимо в цьому велике майбутнє.

Що вивчили студенти школи маркетингу:

 • Контент-маркетинг в Comfy. Кейси в разніх каналах: блог, YouTube, FB, instagram, Telegram
 • Креатив та ефективність.  Як створювати творчі продукти для бізнесу. [Studio Geniuses]
 • Нові засоби досліджень в маркетинговій комунікації брендів [YouScan]
 • WEB-аналітика: мультиканальна атрибуція, збір і сегментація даних, підрахунок ROI, аналіз та використання статистики, як відслідкувати шлях від кліка до продажу, як інтернет-маркетинг допомагає продажам (конвертація)[lifecell]
 • Планування рекламної компанії, основні канали просування, pricerising, маркетинг, орієнтований на прибуток[МХП]
 • Кар’єра в маркетингу: приклади успішних менеджерів. Поради молодому маркетологу. Поведінка на співбесіді
 • Позиціонуйся чи умри (позиціонування продукту )
 • Маркетингові війни: як обрати конкурентну стратегію[ADER HABER]
 • Політичний маркетинг: маркетинг для політичних сил, у чому різниця між рекламою продукту і компанією кандидата в депутати.
 • Digital-маркетинг[CleverStaff]
 • Як працювати зі скаргами у соціальних мережах” або “Моніторинг соціальних медіа”[YouScan]
 • Copywriting: креатив і стратегія для текстів, навіщо вміти писати, базові принципи хорошого тексту, креативний контент-план;[MokCo Digital Agency]
 • Маркетинг в малому бізнесі. Що робити при відсутності бюджету. Як формувати та мотивувати команду [KIDBI]
 • Тренінг з працевлаштування (написання резюме, проходження співбесіди, кейси по співбесіді).[Genesis]
 • Планування рекламної компанії, основні канали просування, ціноутворення, маркетинг, орієнтований на прибуток.

Як проходило навчання:  головні емоції студентів

Перший день: В перший день зустрічі с нами працював психолог, ми проходили різні психологічні ігри, це дуже згуртувало наш курс і далі ми працювали, як єдина команда;

Особливості навчання: компанії розповідали робочі кейси та рішення, вони ділились тим, що в них вже працює.  Люди, атмосфера та форма подачі матеріалу – це точно кращі показники цього курсу! Дуже круто, що ми йшли всі до однієї мети і в нас були командні завдання.

Цікаві висновки курсу:

 • Маркетинг – це війна, в якій конкурент є вашим противником, а покупець – територією.
 • Люди обирають людей, які можуть втілити рішення, в які вони вірять, і які обирають такі ж, як вони.
 • Позиціонування бренда може змінюватися, а його сила, якщо все правильно робити – залишається
 • Перемагає той, кого краще сприймають, а не той, у кого кращий товар.
 • Спілкування та побудова стосунків з клієнтом може зробити його амбасадором бренду.
 • Не намагайтесь продавати, почніть допомагати! (вирішити проблему, задовольнити потребу).
 • Сильна команда – це команда, яку не потрібно мотивувати.
 • (Неймовірно, але факт!) Тільки 6% українських компаній, станом на 2018 рік, використовували спеціальний софт для управління відносинами з клієнтами (CRM-системи)
 • Правило 2:5 (візуальні образи:слова) – саме стільки людина встигає швидко сприймати.

Цікава література для самостійного навчання:

 • Сам собі MBA. Джош Кауфман.
 • Довгий хвіст. Ефективна модель бізнесу в Інтернеті. Кріс Андерсон.
 • 10 смертних гріхів маркетингу.  Котлер.
 • 12 правил життя. Джордан Пітерсон .
 • Доставка щастя. Тоні Шей
 • Сто заголовків,  які принесли їх творцям мільйони
 • Теорія рішення винахідливих завдань Альтшуллера

І на останок: цікава маркетингова історія. Як зробити рекламу зубної щітки за допомогою студентів і запаху з рота?
Витративши $ 40 000 на класичну  рекламу і досягнувши несприятливого результату всього в 100 продажів тоді, як роздрібна ціна продукту складає 9.99 $. Боб Вагстафф, творець зубної щітки OraBrush, вступив до співпраці зі студентом місцевого коледжу з метою створення відео для YouTube «Bad Breath Test – How to Tell When Your Breath Stinks »(« Тест на запах з рота – як визначити, якщо ваш подих смердить »).
В результаті вірусне відео привернуло увагу не тільки 18 000 000 користувачів YouTube, але і гігантських мереж супермаркетів, які взяли продукт OraBrush на реалізацію #маркетинггуру

Дякуємо всім студентам, викладачам та роботодавцям школи маркетингу! Далі ще буде! Чекаємо нових мотивованих студентів наступного року #тизможеш

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю