Тайм — менеджмент з нуля - STUD-POINT

Тайм — менеджмент з нуля

У сучасному світі дуже важливо бути мега продуктивними. Кожному хочеться бути як герой фільму, де він виконує безліч справ протягом дня. Але як бути, якщо ти нічого не знаєш про тайм менеджмент? Не біда, для цього ми зібрали декілька корисних порад, що допоможуть тобі покращити свою ефективність.

Що таке тайм-менеджмент?

Тайм-менеджмент або ж керуванням часом це сукупність методик та навичок які допомагають розподілити раціонально час. Тобто це навичка яку потрібно прокачувати щодня аби тобі вистачало годин на усі справи. Але є важливе уточнення. Time management це про розпланування кожної хвилини часу, а про те як знайти час на важливі завдання.

Чому важливий тайм-менеджмент?

Головна мета time management — робити якомога більше, мінімізувавши часові витрати та знизивши рівень стресу людини. Існує міф про те, що тайм-менеджмент не для творчих людей. Нібито творчі люди не здатні до планування свого часу, але це не так. З допомогою зальних порад та правил навіть самі хаотичні люди можуть оптимізувати усю свою роботу.

Але не потрібно думати, що якщо тобі не підходить та чи інша порада, то це одразу брехня чи щось таке. Насправді для кожної людини можна підправити своє правило чи навіть переробити його під людину. Адже немає універсальних порад, time management це не про універсальність. Це про полегшення твого життя шляхом оптимізації та планування тих чи інших завдань.

Як ефективно використовувати свій час?

Піраміда Франкліна

Без сумнівів, time management не навчить тебе встигати прям усе, але важливі завдання ти будеш виконувати з легкістю. Достатньо лише розставити пріоритетність завдань. У цьому тобі допоможе Піраміда Франкліна.

Заповнювати її потрібно знизу до гори. Таким чином ти формулюєш свої глобальні цілі. Починаючи з самого великого ти можеш легко розподілити своє сьогодення. Тобто, ти пишеш лише усе найважливіше. Не потрібно писати щоденні справи, які часто між собою повторюються. Наприклад, ранкові ванні процедури або ж застелити ліжко і так далі. Це лише займає твій час коли ти пишеш про це у своєму щоденнику. Насправді важливі справи це такі як закінчити реферат до 16:00.

Така піраміда допоможе тобі навчитися розставляти пріоритети та складати список справ, що є одним з головних правил планування часу. Не намагайся виконувати багато справ одночасно. Наш мозок не сприймає багатозадачність. Аби цьому навчитися потрібні роки тренувань. Аби встигнути все тобі достатньо розбити свої великі справи на декілька дрібних. Виконувати їх потрібно по черзі. Тоді так ти зможеш виконати усе і не перенапружиш мозок який не може сприймати декілька справ одночасно.

Піраміда Франкліна

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю

PM & Leader School