Як має виглядати ідеальний профіль у LinkedIn? 15 неочевидних порад

Як часто ти користуєшся соцмережами? Ми впевнені, що ти щодня оновлюєш стрічку різних додатків у пошуках останніх оновлень онлайн-світу. До того ж за допомогою соцмереж ми підтримуємо важливі для нас дружні й сімейні зв’язки та й просто весело проводимо час, гортаючи милі картинки з котиками.

А як щодо ідеї знайти за допомогою соцмереж роботу? Звучить цікаво, чи не так? Сьогодні зробити це дуже просто, тим більше існує окрема соцмережа для пошуку роботи, яка називається Лінкедін. Багато хто чув про неї, але досі вважає її темним лісом, який ніяк не можна опанувати самостійно. Але ми хочемо довести протилежне та допомогти тобі створити твій ідеальний профіль у LinkedIn за допомогою кількох простих кроків! 

Що таке лінкедін та які можливості відкриває ця соцмережа?

LinkedIn – це унікальна соцмережа, що стала своєрідним ринком праці в онлайн-світі. Її створили спеціально для ділового спілкування, пошуку роботи та розміщення відкритих вакансій у найрізноманітніших компаніях усього світу. Усе спілкування та діяльність в Лінкедіні крутиться довкола роботи та кар’єрних пропозицій. Тут усе, від статусу користувачів до обговорення в коментарях стосується теми кар’єри та її розвитку. 

В Україні LinkedIn почав набирати популярність відносно нещодавно. А український інтерфейс соцмережі взагалі з’явився лише у 2022 році. Тому сьогодні тисячі українців мають можливість заявити про себе як професіоналів та отримати добреоплачувану роботу як в Україні, так і за кордоном без зайвих зусиль. Потрібно лише грамотно та якісно заповнити свій профіль, аби справити правильне враження на HR-менеджерів та рекрутерів. 

Якщо ж ти й представляєш останні дві категорії, Лінкедін – це справжній скарб для тебе, а не просто інтернет-платформа. Знання усіх тонкощів роботи у LinkedIn допоможе тобі знайти свого ідеального кандидата або кандидатку на будь-яку посаду. Адже саме тут найкраще описуються професійні навички та досягнення спеціалістів, вказується підтверджений релевантний досвід роботи. Таким чином, тобі не потрібно використовувати менш ефективні джоб сайти та перебирати купу резюме, які не завжди відповідають дійсності. 

Як зробити свій профіль у LinkedIn ідеальним?

Вирізнити свій профіль серед мільйонів інших користувачів Лінкедін, які також шукають роботу, буває непросто. Але ми впевнені, що якісно оформлена сторінка точно приверне увагу HR-менеджерів та рекрутерів найкращих компаній. Тому ми склали список із 15 порад, які допоможуть зробити твій профіль не просто хорошим, а справді ідеальним!

 1. Пам’ятай, що профіль в Лінкедін – це не резюме 

Часто новачки у цій соцмережі плутають її з класичним резюме. І дійсно, не дарма. Адже багато пунктів, які потрібно тут заповнити дещо нагадують його. Але LinkedIn – це насамперед соцмережа! Не бійся описувати інформацію у профілі від першої особи. Наприклад, «я стажувався в міжнародній компанії…» або «я працювала 2 роки на посаді рекрутера…»

Уяви, що тут ти напряму спілкуєшся зі своїми колегами та роботодавцями. Роби це розслаблено, але не забувай зберігати професіоналізм. Розкажи, що тобі подобається у твоїй роботі, які сфери тебе захоплюють та чому твій вибір впав саме на конкретну спеціалізацію. 

 1. Обери основну світлину профілю

Не нехтуй фотографією в профілі! Вона точно приверне увагу потенційних роботодавців, адже чітко сформований образ людини викликає більше довіри. Саме тому профілі з фотографією переглядають приблизно у 20 разів частіше, аніж інші. 

Водночас твоя фотографія повинна бути якісною та повністю передавати настрій твоєї професії. Надавай перевагу портретним фото, адже їх буде краще видно при перегляді профілю. 

 1. Підбери заголовок 

Перше у LinkedIn, що бачать інші користувачі – це заголовок твого профілю. Зазвичай у цьому полі люли вказують посаду, на якій працюють або яку прагнуть отримати в майбутньому. Але не варто обмежуватись лише цим!

Пам’ятай, що найголовніше завдання заголовка твого профілю – привернути увагу інших користувачів, рекрутерів, HR менеджерів та потенційних роботодавців. Тому можеш проявити трохи креативу! Наприклад, можеш додати яскравий опис твоєї посади або вказати компанії, де ти працював або стажувався. 

 1. Не забувай про фонове фото 

Обери будь-яку фотографію, що чудово описує твою сферу діяльності. Роби вибір на користь предметних фотографій. Ніколи не використовуй селфі або власні портрети. Проте можеш обрати світлини, де зображений логотип компанії, в якій ти працюєш. Також пам’ятай про розміри фонового фото, вони повинні відповідати таким параметрам: розмір 1584 x 396 пікселів, обсяг до 8 мегабайтів.  

 1. Розповідай у профілі власну історію

Багатьом з нас важко розповідати про свої професійні успіхи, мрії та плани. Але у LinkedIn слід це робити дуже активно. Використовуй для цього різні поля, що дозволяють описати свої найбільші успіхи, причини вибору сфери діяльності, чим ти захоплюєшся та для кого працюєш. Навчися продавати власні послуги та прорекламуй себе як досвідченого спеціаліста або енергійного та запального початківця.

 1. Демонструй результати своєї роботи 

Функціонал Лінкендін дозволяє прикріплювати приклади своїх робіт до кожної із зазначених посад у профілі. Таким чином, одразу на сайті ти створюєш таке собі портфоліо. Це допоможе підтвердити твій релевантний досвід роботи та продемонструвати, якими навичками ти володієш. 

 1. Залиш посилання на свої сайти або профілі в інших соцмережах

Тут ти можеш прикріплювати одразу кілька посилань. Ми рекомендуємо залишити згадку про одну із соцмереж. Але пам’ятай, що стрічка твого профілю там має виглядати пристойно та позиціювати тебе як професіонала своєї справи та цікаву людину з різними захопленнями. 

Якщо маєш власний сайт, теж лишай на нього посилання. І звичайно, не забувай про портфоліо! Залиш посилання на PDF-файл або інший ресурс, де ти зберігаєш свої роботи. 

 1. Розкажи про свої досягнення 

Для цього у LinkedIn є окремий розділ. Відкинь усі страхи та сміливо розкажи про свої найбільші досягнення, якими ти щиро пишаєшся. Окрім цього, це поле має і практичне значення. Заповнивши його, ти можеш більше не дублювати інформацію про свої досягнення в описі профілю або в графі «досвід роботи». Таким чином, ти зможеш трохи розвантажити сторінку та полегшити рекрутерові процес пошуку потрібної інформації.  

 1. Відкрий доступ до контактної інформації

Обов’язково перевір налаштування конфіденційності свого профілю та зроби свої контакти доступними для перегляду. Якщо ти турбуєшся, що хтось може використати твій номер телефону для надокучливих спам-дзвінків, можеш лишити у вільному доступі лише електронну пошту. Це допоможе тобі не проґавити круті кар’єрні можливості! Але не забувай час від часу перевіряти скриньку своєї електронної пошти. Раптом вже завтра там буде омріяне запрошення на роботу в круту компанію?

 1.  Використовуй ключові слова 

Ключові слова або так звані кейворди допоможуть тобі просунути твій профіль на перші позиції під час пошуку. Ти можеш обрати кілька слів, які мають стосунок до твого спрямування. А потім використовуй їх прописуючи різні поля профілю.

 1.  Зазнач, якими навичками ти володієш, та попроси колег або друзів їх підтвердити

Обов’язково доповни свій профіль переліком навичок, якими ти володієш. Після того, як ти сформуєш цей список та зазначиш його в розділі «Рекомендовані навички та підтвердження» у твоєму профілі з’явиться можливість підтверджувати кожен пункт. Робити це можуть будь-які зареєстровані користувачі. Ти можеш надіслати прохання підтвердити твої навички клієнтам або колегам. 

Проте слід бути пильним. Адже користувачі можуть як підтвердити, так і додати нові навички у твій перелік, і не завжди вони можуть відповідати реальності. Тому час від часу переглядай цей розділ у профілі та видаляй ті навички, які не мають стосунку до тебе. 

 1.  Адаптуй посилання на профіль 

Зробити це можна в налаштуваннях. Замість стандартного посилання, що містить твоє ім’я та кілька різних цифр, створи посилання, яке допоможе тобі уже на цьому етапі розповісти про свою професію. Наприклад, ти можеш залишити ім’я, але додати ще й актуальну або бажану посаду. Ця дрібничка може справити гарне враження на потенційного клієнта, рекрутера або майбутнього роботодавця. Так ти зарекомендуєш себе як фахівця, для якого важливі дрібниці у будь-якій роботі.  

 1.  Оновлюй свій статус

Будь-яким користувачам цікаво слідкувати за активним профілем. Аби стати одним з таких, постійно ділись своїми новинами за допомогою статусів. Тут ти можеш у кількох реченнях описувати, як проходить твоє навчання на новому курсі, чи вдається тобі шукати роботу, на якій стадії перебуває твій проєкт. Або ж ти можеш залишати посилання на цікаві ресурси та ділитися цитатами з книг, які ти зараз читаєш. 

 1.  Роби репости та коментуй публікації 

Коментуй пости своїх колег, підбадьорюй їх та вітай з новими успіхами на роботі. Або ж ти можеш поділитися цікавою статтею, що розкриває певну тему у твоїй роботі. Але не залишай на своїй сторінці просто посилання, так ніхто нічого не зрозуміє. Обов’язково пропиши, чому тебе зацікавила та чи інша публікація, які ідеї прийшли до тебе під час прочитання або що можна доповнити. 

 1.  Поповнюй свій соціальний капітал 

Не соромся додавати когось у друзі навіть, якщо ви бачились всього кілька разів. Поповнюй список своїх знайомих! Окрім того, ти можеш прив’язати свій профіль до електронної пошти та дізнатися, хто з твоїх контактів є в Лінкедін. Пам’ятай, що люди – це дуже цінний ресурс і ти ніколи не можеш знати, яке знайомство може принести тобі омріяну вакансію. 

Ці прості, але важливі кроки допоможуть тобі створити неймовірний профіль у Лікендін. А якщо ти прагнеш розвиватися у сфері HR та рекрутингу, то радимо тобі долучитись до нашого онлайн-курсу HR & RECRUITMENT SCHOOL. Тут ти навчишся не лише визначати ідеальні профілі у LinkedIn, а й дізнаєшся, як правильно проводити співбесіду, описувати вакансії та вмотивовувати колектив на нові досягнення!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю