ТОП-25 роботодавців у 2022-му. Досягнення ELEKS, ЕРАМ, EY, Genesis, Intellias

Кожного року STUD-POINT відзначає 25 компаній України, що співпрацюють з молоддю до 25 років. Наша команда прагне розвивати бренд роботодавця та мотивувати компанії ще більше комунікувати з молодими талантами та залучати їх до роботи у різних сферах. Своєю чергою рейтинг TOP-25 допомагає студентам знайти ідеальні компанії для вдалого працевлаштування.

Таким чином ми шукаємо команди, які: 

 • з радістю навчають джунів;
 • пропонують початківцям перспективні вакансії та цікаві стажування;
 • організовують освітні івенти;
 • беруть участь у кар’єрних подіях.

Уже скоро ми оголосимо новий рейтинг TOP-25! А поки пропонуємо згадати хто ж був переможцями минулого року і розкажемо що ці компанії робили для розвитку молоді у 2021 році. 

ELEKS

Які програми стажування існують в компанії?

В ELEKS є як стажування, так і можливість проходження практики для студентів. Перший варіант пропонує студентам/нещодавнім випускникам приєднатися до компанії в якості Trainee. На цій позиції новий фахівець відразу потрапляє на справжній проєкт, отримує професійного ментора та навчається безпосередньо на робочих завданнях. 

Якщо ж говорити про практики: їх ми проводимо з університетами партнерами тричі на рік – зимовий, весняний та осінній періоди. За один період практику проходить приблизно 10 студентів. Загалом це можливість для молоді не відриваючись від навчального процесу потрапити в компанію, отримати якісне менторство за обраним напрямком, попрацювати на справжньому проєкті, а після практики вже потрапити на офіційну позицію в компанії Trainee/Junior Specialist. 

Які активності для студентів проводила компанія у 2021 році?

У 2021 році команда компанії провела дев’ять навчальних кемпів (ELEKS Camps), в яких загально взяли участь 520 учасників за такими напрямками: QA, Big Data, C++, Frontend, .NET, Java, Test Automation, Technical Writing, DevOps. Станом на грудень 2021 року 68 випускників кемпів отримали оффери в ELEKS.

Також у вересні 2021 року відбувся тиждень ELEKS в IT Step University, впродовж нього спеціалісти ELEKS приходили до студентів і розказували про свої напрямки: від дизайну до розробки мобільних застосунків та проєктного менеджменту. 

Також завдяки співпраці з різними університетами та організаціями відбувся День ELEKS, команда створила  ініціативу «Конкурс студентських проєктів», багато спеціалістів компанії викладають в УКУ на факультеті Комп’ютерних наук, а опісля беруть на інтернатуру собі студентів з можливістю майбутнього працевлаштування.

Варто також зауважити кооперації ELEKS зі студентами та молоддю у рамках КСВ-ініцітив: екскурсії організації «Дівчата STEM» в чотири регіональні офіси; висадка дерев спеціалістами разом зі студентами ІТ СТЕП Університету; менторство 8 молодих людей, що зацікавлені й ІТ сфері в рамках програми Mentorplace 1.1; підтримка молоді із ГО «УСІ», соціального підприємства «Майстерня мрії» та багато іншого.

Якими досягненнями може пишатись компанія?

У 2021 році ELEKS перетнула позначку у 2000 спеціалістів в компанії, всього за 2021 рік найняли близько 400 спеціалістів. Також ELEKS зробив 68 пропозицій про роботу випускникам кемпів у 2021 році. Спільними зусиллями команда ELEKS зробила 30+ «Добрих справ» до 30-річчя компанії. 

У 2021 році стали найбільш family-friendly ІТ компанією, потрапили у ТОП-5 ІТ роботодавців на DOU (категорія 1500+) та у ТОП-7 роботодавців України за версією Forbes Ukraine. КСВ-кейс Run&Cycling Challenge увійшов до шортлиста найкращих кейсів України у номінації «Wellbeing та здоров’я». А відповідно до внутрішнього опитування фахівці компанії оцінюють роботу HR-відділу на 8,92 із 10.

ЕРАМ Україна / EPAM University

Які програми стажування існують в компанії?

EPAM University – це найбільший навчальний центр для підготовки ІТ-спеціалістів в Україні. Компанія допомагає студентам та початківцям отримати всі необхідні знання та навички для старту кар’єри та професійного росту в ІТ-сфері. Усі програми для студентів є безкоштовними та передбачають проходження співбесіди на фінальному етапі.

Слухачам доступні понад 30 актуальних спеціалізацій, серед яких Java, .NET, Front-End, QA, DevOps, Mobile development, Big Data, UI/UX design, Business Analysis, PHP, Python тощо. Програми EPAM University  реалізуються у кількох країнах світу, в тому числі в Україні, Іспанії, Польщі, Угорщині, В’єтнамі, Грузії, Білорусі, Казахстані, Індії, Вірменії та ін. В Україні EPAM University співпрацює з 30-ма+ провідними університетами країни. 

Понад 95% випускників EPAM University отримують пропозиції про співпрацю з компанією ЕРАМ одразу після завершення навчання. Протягом 2021 року до проєктів компанії долучилися майже 2000 фахівців – випускників EPAM University на позиції рівня Junior.

Які активності для студентів проводила компанія у 2021 році?

Серед найяскравіших проєктів:

–       EPAM Open Day (1500 учасників) 

У «прямому ефірі» команда EPAM University розказала про відбіркові етапи, навчання, програми, перші проєкти джуніорів та відповіли на запитання тих, хто хоче почати кар’єру разом з ЕРАМ.

–        Soft Skills Marathon (1600 учасників) 

5-денний онлайн марафон, метою якого було розповісти початківцям, що саме вимагають від джуніорів на старті ІТ кар’єри, окрім базової теорії та hard skills.

–       Juniors Online Conference (1300 учасників) 

9-годинна онлайн конференція, протягом якої 16 спікерів-експертів ЕРАМ розповідали початківцям про технології, гнучкі навички та особливості роботи в сучасній ІТ компанії. За підсумками року івент було визнано переможцем в номінації Online Event на конкурсі digital-проєктів від видання Marketing Media Review.

–        Teacher’s Internship 

Програма стажування для викладачів шкіл та вищих навчальних закладів.

–        Співбесіди джуніорів в прямому ефірі (Java, Test Automation)

–        Вебінари (ООП, DevOps, Performance)

Якими досягненнями може пишатись компанія?

HR-команда EPAM стала переможцями Премії HR Бренд Україна  в номінації «IT в HR» та здобула 1 місце в конкурсі видавництва «Економіка» «Кращий HR Brand».

Компанія ЕРАМ Україна з кейсом про об’єднання людей в умовах віддаленої роботи завдяки ESG-проєктам потрапила в рейтинг «Лідери сталого бізнесу» від журналу «ТОП-100».

EY в Україні

Які програми стажування існують в компанії?

Щороку компанія набирає велику кількість стажерів (за 2021 рік – 184). Позиція стажера в EY – це перша сходинка, з якої розпочинається побудова кар’єри в компанії. Стажування – це цікава робота над реальними задачами з першого дня. Стажер працює як повноцінний член проєктної команди й отримує завдання в залежності від його попереднього досвіду та знань. 

На перших етапах стажери виконують нескладні задачі, які поступово ускладнюються залежно від прогресу співробітника. Оцінка результатів роботи стажера проводиться керівниками проєктів, на яких він працює. Компанія офіційно оформлює усіх стажерів та оплачує їхню роботу. Команда EY прагне, щоб усі стажери, які починають працювати в компанії, зростали та розвивались.  Після успішного проходження програми стажери зазвичай стають постійними співробітниками компанії.

Які активності для студентів проводила компанія у 2021 році?

EY Campus – кар’єрна онлайн-програма для студентів початкових курсів економічних, юридичних, технічних спеціальностей із закладів вищої освіти всієї України. Програма EY Campus спрямована на знайомство з EY, підготовку до старту кар’єри за омріяною спеціальністю, розвиток навичок володіння Excel та Business Writing. Також молодь отримує поради з оформлення резюме та проходження співбесід для успішного першого працевлаштування. У програмі передбачено лекції та практичні заняття.

Recruitment Days (Audit, Legal, Tax, Valuation) – проєкти такого формату відбуваються за один день – зранку учасники проходять профільні тестування, а після обіду спілкуються із рекрутерами та менеджерами відділів. Відтак відібрані учасники отримують пропозицію працевлаштування вже ввечері або на наступний день після заходу.

Програма дуальної освіти «Бізнес-консалтинг» з КНУ ім. Тараса Шевченка. Дуальна форма здобуття вищої освіти – це спосіб здобуття освіти студентами денної форми, що передбачає навчання на робочому місці. Студенти працюють у компанії на позиціях інтернів, вони включені у проєктні команди та  залучені до реальних проєктів. Молодь також має практичні та лекційні заняття за дисциплінами, які викладають як викладачі КНУ, так і представники EY. У кожного з учасників програми є наставник зі сторони EY, задача якого допомогти студенту зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, спрямувати його у професійному розвитку, а також допомогти визначитись із подальшим кар’єрним вектором. 

Окрім того, команда EY у 2021 році проводила такі великі проєкти як:

 • Кава з HR
 • EY Cyber Consulting Bootcamp 2.0       
 • EY Audit Case Adventure      
 • Girls in Corporate Finance      
 • EY International Corporate Finance School for females        
 • EY Transfer Pricing Case Study

Якими досягненнями може пишатись компанія?

У лютому 2021 року EY потрапила у Топ-20 рейтингу найбільш привабливих юридичних компаній як роботодавців за версією Всеукраїнського професійного юридичного видання «Юридична газета». Окрім того, EY увійшла до: 

 • 20-ки кращих роботодавців України у 2020-2021 р.р. у Києві,
 • топ-10 компаній, дружніх до родин за результатами опитування Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні       
 • компанія стала фіналістом у категорії «Економічний розвиток» міжнародної кампанії «Партнерство заради сталого розвитку – 2021», організованої Мережею Глобального договору ООН в Україні 
 • EY займала 2 місце серед студентів (№1 серед компаній великої четвірки) за результатами опитування EY Best Employer survey 2021

Genesis

Які програми стажування існують в компанії?

Genesis пропонує велику кількість освітніх шкіл для студентів, після яких компанія одразу пропонує працевлаштування та багато позицій для джуніор спеціалістів.

Які активності для студентів проводила компанія у 2021 році?

 • Відбулися такі освітні школи та освітні тижні: Product, Marketing, QA, Recruting, IT, Media, Anatylics, Recruting, Anatylics, Marketing 
 • Genesis Career Start – короткий освітній курс по всім кар’єрним направленням в продуктовому ІТ 
 • Команда Genesis активно брала участь у кар’єрних заходах провідних молодіжних та студентських організаціях таких як: STUD-POINT, UGEN, BEST Kyiv, BEST Lviv, AIECES 
 • Участь у заходах від цільових ЗВО: КНУ, КПІ, КНЕУ, НаУКМа, ХНУ, ЛНУ, УКУ 
 • Компанія підтримує олімпіадний рух країни та долучається до його розвитку
 • Співробітники компанії ведуть свої освітні курси у КПІ та КНУ, а також проводять вебінари та мітапи

Якими досягненнями може пишатись компанія?

Спільно з партнерами: YEP, USAID, МОН, Мінцифра та USF в університетах запроваджено дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами». Пілотний семестр пройшов з вересня по грудень 2020, а у вересні 2021 — ми офіційно запустили дисципліну. У 2020-2021 навчальному році до ініціативи долучилися 76 університетів, 170 викладачів та майже 4500 студентів.

Проєкт ввійшов в ТОП 3 ХІІ Конкурсу Кейсів з КСВ в категорії 

За 2021 рік команда  employer branding  взяла участь у більш як 100 заходах для розвитку молодих спеціалістів. А вебінари та інші заходи компанії відвідало понад 2000 студентів.

Intellias

Які програми стажування існують в компанії?

Наразі попит на талановитих інженерів зростає майже щодня. У той самий час, заклади вищої освіти можуть вдовольнити його лише на третину. Тому компанія вирішила долучитися до ІТ освіти та стати рушійною силою, що драйвить старт кар’єри нового покоління розробників. Так з’явився IntelliStart – освітній хаб для навчання та розвитку молодих талантів. Він розділений на дві частини: практична ІТ школа та буткемпи.

Особливість освітнього хабу IntelliStart полягає у тому, що він дозволяє повністю зануритися в атмосферу Intellias. Студенти школи та учасники буткемпів можуть відчути корпоративну культуру компанії, основа якої – людяність. Крім того, це чудова можливість познайомитись зі спеціалістами компанії, серед яких 60% інженерів — це професіонали рівня Senior і вище.  У 2021 році частка Junior-спеціалістів у компанії склала 11% – це вдвічі більше, ніж у 2020 році. Доволі високим є і відсоток спеціалістів віком до 25 років – 13%. 

Які активності для студентів проводила компанія у 2021 році?

Спеціалісти Intellias завжди готові підтримати освітні ініціативи. Вони викладають в університетах, долучаються до зимових професійних шкіл (Зимова школа DES 2022 при Львівський національний університет імені Івана Франка) та займаються менторством студентських проєктів. 

У 2021 році команда компанії взяла участь у наступних ініціативах:  

– Провели випускний у львівському офісі компанії для студентів програми «Інтернет речей» Львівської Політехніки. Наші експерти активно долучались до навчання студентів цієї спеціальності. Деякі студенти вже навіть встигли стати частиною команди Intellias! 

– Взяли участь у Empowering Youth Hackathon у Харкові в якості партнерів. Там компанію представляла менторка Олена Столярова, яка протягом двох днів підтримувала студентів під час розробки та презентації власних проєктів. 

– Харківські студенти за підтримки Intellias розробили додаток для безпечних поїздок на велосипеді. Ця розробка проходила в рамках Boot Camp від Kharkiv IT Cluster, в якому ми стали екомобільним партнером. Цей проєкт переміг у номінації «Найкращий екопроєкт».  

– Також Intellias виступив партнером кількох хакатонів для студентів, зокрема Геловінського Ігрового Хакатона 2.0: code or die, який організовувало Профбюро ІКНІ «Львівської політехніки». У ньому взяли участь студенти 1-4 курсів. 

– Для студентів освітнього хабу IntelliStart провели екскурсію офісами у Києві, Львові та Харкові. Студенти мали можливість не просто відвідати офіс, а ще й поспілкуватись зі спеціалістами компанії та отримати професійні поради.

Якими досягненнями може пишатись компанія?

Багато років поспіль Intellias є одним із найкращих ІТ роботодавців за версією DOU – найбільшої ІТ спільноти в Україні. На початку 2022 року Intellias вдруге отримав звання найкращого IT роботодавця від Forbes Україна, підтвердивши нагороду, отриману торік. У 2020 та 2021 роках компанія отримала таке ж звання від EY та MC.Today. Крім того, Intellias двічі здобув звання «Велопрацедавця року». 

Минулого року компанія здобула перемогу у першій всеукраїнській премії Ukrainian Recruitment Awards одразу у двох номінаціях: «Найкраща реферальна програма» та «Креативний рекрутмент». Intellias також отримав нагороду «За найкращий бренд роботодавця» у щорічному рейтингу журналу «ТОП-100». Рейтинги найбільших». Компанія увійшла до переліку найкращих роботодавців серед найбільших компаній України.

Підбірка вакансій для початківців

Побудувати успішну кар’єру у будь-якій сфері цілком можливо і в Україні. Тим паче коли існує стільки компаній відкритих до молоді. Залишайся зі STUD-POINT та знаходь свою роботу мрії! 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю