Чому участь в освітніх івентах важлива для роботодавця? - STUD-POINT

Чому участь в освітніх івентах важлива для роботодавця?

Рекрутинг уже давно перестав асоціюватися виключно із сайтами пошуку роботи. Тепер одним із його засобів є освітні івенти. У цьому матеріалі ми поговоримо, для чого вони роботодавцям та яку вигоду із них можна отримати? Які види освітніх заходів бувають і в чому полягають особливості кожного з них?

Раніше рекрутинг полягав у тому, що роботодавець розміщує вакансію на job-портал, і отримує відгуки на неї. Звісно, що працювало сарафанне радіо – співробітники запрошували своїх друзів працювати разом із ними. Потім з’явилися соцмережі і зайняли вагому частину рекрутингу. Також на сьогоднішній день, разом із ними на передову почала виходити організація освітніх заходів.

Тому з’явилося таке поняття як «employer brand». Одним із його складових є event-management. Тобто організація різних кар’єрних заходів. Вони поділяються на дві частини:

  1. організація своїх заходів;
  2. участь в інших, уже готових, івентах.

Важливо прописати цілі: які позиції потрібно закрити та яка ваша цільова аудиторія. І тільки після цього шукати ідею проекту. Наприклад, якщо ви орієнтуєтеся на маркетологів, то можна зробити marketing-challenge з маркетинговим кейсом. Тобто реєструються учасники, вирішують цей кейс і захищають його перед вами, як перед роботодавцем. У фіналі ви вибираєте кращих. Кінцева мета – це, все-таки, рекрутинг. Але ще одна, другорядна ціль – це впізнаваність бренду роботодавця.

Важливо правильно організувати процеси комунікації з учасниками. Для них це має бути легко. Спілкування має проходити їхньою мовою і на правильних каналах. Наприклад, зараз молодь використовує в основному Telegram, тому прослідкуйте, щоб ваша комунікація не велася через Viber.

Види традиційних освітніх заходів

«День відкритих дверей»

Головна рекомендація – придумати sexy-назву. Тобто «День відкритих дверей» – це не ок. А от «One day in X-company» – уже значно краще. Потрібно розуміти, що такі заходи не мають бути просто екскурсією по офісу. Створіть action, який викличе щирі позитивні емоції в учасників.

«Training Day with Marketing Department»

Також це може бути щось такого типу. Знайдіть трьох крутих спікерів. На перший погляд, це – один із багатьох освітніх заходів. Але десь всередині чи в кінці виступів спікерів, ненав’язливо скажіть, що у вашій компанії є відкриті вакансії.

Як можна підсилити інтерес цільової аудиторії до такого заходу? Якщо у вас є можливість – запросіть спікерів з інших компаній. Важливо, щоб ви не були конкурентами.

Запросити celebrity

Також є ще один варіант – провести опитування серед цільової аудиторії і визначати, кого студенти хочуть бачити найбільше. Визначте топ-20 найпопулярніших людей і знайдіть того, хто найменш доступний. Зв’яжіться із цією людиною, купіть її час, запросіть у свій офіс. Тоді виступ цієї людини буде ексклюзивним, а ще стане потужним магнітом для вашої цільової аудиторії.

Сніданок із HR-менеджером компанії

Анонсуйте цей івент у своїх соцмережах. Або дайте студентам можливість зареєструватися на нього в якійсь іншій формі. У будь-якому випадку на сніданок усі потрапити не зможуть, тому створіть відбір. Запропонуйте учасникам написати коментар чи запитання HR-у під постом чи у реєстраційній формі. Тоді виберіть 3 чи 5 авторів найкращих думок і запросіть їх на сніданок.

Квест

Тут найкращий варіант – якщо ви об’єднаєтеся з іншими компаніями. Але особивостю таких освітніх заходів є те, що їх можна зробити і просто у своєму офісі. Якщо ви входите у групу компаній – тоді взагалі ідеально. Таким чином, учасники пройдуть квест по кількох офісах в одному місті. Це така собі гейміфікація. Може бути ризик, коли офіси інших компаній красивіші за ваш. У такому випадку, змістіть фокус на подарунки, емоції, крутих спікерів. Зверніть увагу на те, щоб учасників у вашому офісі зустрічали приємні люди.

Oneday offer

Учасники завчасно надсилають резюме, їх запрошують в офіс. За один день вони проходять весь цикл співбесід – від рекрутера до керівника і відразу отримують відповідь на питання беруть їх на роботу в цю компанію чи ні. Це цікаво студентам, бо весь процес працевлаштування не розтягується на 20 співбесід і 2 місяці, а триває один день.

Своя внутрішня академія

Наприклад, вам потрібні SMM-ники. Ви створюєте навчальну програму. Студенти реєструються і ви навчаєте їх протягом якогось періоду часу. А найкращих учасників академії ви запрошуєте працювати у свою компанію. Це добре працює, бо у фіналі ви отримуєте людей, які знають те, що потрібно для роботи у вас.

Онлайн-опитування

Створюєте анкету із запитаннями чи каверзними завданнями на перевірку IQ або навичок, які потрібні для роботи на тій чи іншій посаді у вашій компанії. Це не стільки івент, скільки гейміфікація рекрутингу.

Online-challenge з особистого розвитку

Ви складаєте чек-лист із завдань, які направлені на розвиток особистості студента. Наприклад, перше завдання – прочитати книгу, друге – відправити резюме в 10 компаній (або одне-два у вашу компанію, якщо ви є організатором цього івенту). Вам, навіть, не обов’язково робити це під своїм брендом, якщо одне із завдань – відправити резюме саме у вашу компанію. У цьому випадку ви рекламуєте цей івент, але в результаті отримуєте фідбек від потенційних кандидатів у вигляді резюме.

Таким чином, варіантів івентів, насправді, набагато більше, але вищеназвані приносять гарний результат.

Типи зовнішніх освітніх заходів

Вони схожі на внутрішні. Єдина різниця – ви є не організаторами, а учасниками івентів. Приєднатися до таких заходів можна по-різному: на правах роботодавця чи просто партнера. Є один важливий момент – спікери, яких ви надаєте повинні вміти зацікавити аудиторію, бо вони представляють ваш бренд. Інакше у студентів сформується негативне ставлення до вас, як роботодавця. Тобто важливіше продумати, хто буде спікером, ніж, навіть, тему його виступу. Часто бувають ситуації, коли тема крута, але спікер просто читає слайди.

Також ви можете стати учасником освітніх заходів від STUD-POINT. Career Marathon, STUD-FEST, HR-school, Marketing School… І це не повний список івентів, який допоможе вам прокачати свій employer branding серед молоді. STUD-POINT зацікавлений у тому, щоб залучати на свої заходи ту цільову аудиторію, яка потрібна роботодавцям. Тому тут ви можете залучити до себе в компанію справді вмотивованих молодих спеціалістів і допомогти нам створити 1 000 000 кар’єрних історій в Україні.

Як обрати, у яких освітніх івентах взяти участь?

Можна сфокусуватися на тих, де є ваша цільова аудиторія. Часто захід по своїй суті є чудовим, але організатори прорекламували його так, що здається, ніби він нічого не вартий. Через це ви його пропустили і втратили можливість ще раз поспілкуватися зі своєю цільовою аудиторією. Тому, якщо є можливість брати участь у кожному другому івенті, на який вас запрошують – не відмовляйтеся. Ще допоможе вам швидко і якісно розвинути бренд роботодавця серед молоді. Якщо ні, то вибирайте за своїми цілями і бюджетом.

До речі, не обов’язково чекати, коли вас запросять. Наприклад, складіть список із 10 ВИШів, де є ваша цільова аудиторія і регулярно з’являйтеся на заходах, які вони проводять. Для цього буде корисним підписатися на їхні соцмережі і слідкувати, що відбувається у студентському житті.

До речі, важливо не забувати про пост-PR будь-яких заходів – фотографії, відео, публікації у соцмережах.

Таким чином, освітніх івентів насправді дуже багато. Які із них найбільш релевантні – вирішувати вам. Головне – не втрачати можливість поповнити свою команду молодими спеціалістами, яких дуже легко знайти саме на освітніх заходах.

Статтю створено у співавторстві Володимира Швеця та Катерини Макухи

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email
Попередній
Далі

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю