STUD-POINT 1.0 — хто за лаштунками кар’єрного GPS?

Володимир Швець_обкладинка

Ділимося інсайдерською інформацією далі. Читай, надихайся історіями, запам’ятовуй інсайти!

Володимир Швець (фото)

Володимир Швець, founder компанії STUD-POINT

Кілька фактів: Товаришує з родичами Барі Бі Нельсона, тому регулярно відвідує їх на пасіці; амбасадор садівництва на балконі: вирощує суницю та редис.

Як обрав свій шлях розвитку

Після звільнення з університету у 2013 році я вирішив створювати власну справу. Мені подобалося працювати з компаніями, вести з ними перемовини й досить швидко і якісно задовольняти їхні потреби. Це було ключовим і вирішальним моментом у виборі діяльності.

До того ж я сам був студентом, і мене оточували студенти, серед яких траплялося таке явище як «період розгубленості». Це тоді, коли ти вже ніби й подорослішав, але не маєш достатньо інформації для прийняття рішень, для того, щоб думати «А як далі?». Я зрозумів, що ми можемо бути цією платформою — місцем змін — для прийняття рішення як побудувати кар’єру. Тобто бути майданчиком, який дає інформацію для вибору «Хто я далі в професії?». Тому сформувалася така ціль — створити один мільйон успішних історій. Тобто ціль і можливості разом  перетворилися у STUD-POINT. 

Про вільний час та хобі

Майже увесь вільний час — для сім’ї. Більшість я проводжу зі своєю донькою. Їй майже п’ять. Ми часто гуляємо у парку. Зробили годівничку і тепер ходимо підсипаємо зерно туди для пташок. Прогулюємося до озер і там годуємо качок. Воду беремо з джерела. Ще ходимо кататися на гойдалках. 

Свій особистий час я проводжу на пасіці. Також люблю робити вироби з дерева, вирізати якісь елементи. 

Про домашніх улюбленців

Домашніх улюбленців зараз не маю. Хоча раніше були рибки, черепашка і… Мабуть, все:) Черепашку ми з сім’єю випустили в озеро, а рибок, здається, комусь віддали. Вони не витримали нашого ритму життя:) Ми можемо поїхати на тиждень інше місто, якщо це потрібно для проєкту. Нас важко витримують вазони. Але витримують. Їх хоча б раз у три-чотири дні треба поливати. Такий темп підходить. А якщо треба тричі на день годувати тваринку, то це складно. 

Книга/фільм/пісня, які мали найбільший вплив

На мене найбільше вплинула книга «Як працює Google» Еріка Шмідта. Вплинула з погляду внутрішньої корпоративної культури. Там я прочитав про взаємовідносини роботодавця і персоналу. Тобто які правила взаємодії, правила комунікації всередині компанії варто вибудовувати, що мотивує/демотивує працівників всередині команди з погляду тасків, планування та й взагалі відносин між людьми. 

Серед фільмів виокремлю “У гонитві за щастям”. Він ніби й про турботу до сина, та одночасно про цілеспрямованість. Він про мотивацію, про те, як викручуватися із різних ситуацій, навіть суперважких. Безвихідних ситуацій не існує. Завжди є вибір: здатися або працювати.

Найяскравіший спогад

У 2021 році я став переможцем премії «Герої малого бізнесу». І це, мабуть, момент, коли зрозумів, що займаюся правильними речами. Це впливова подія для мене, як для бізнесмена. Якщо ми говоримо про особисті речі, то найвпливовішим для мене став 2018-й — рік, коли народилася моя донька. Я сам став батьком, але в того ж року втратив свого батька. Так за один рік я подорослішав на всі десять.

З 2013 року ми почали їздити у дитячі будинки. Ці моменти, коли ти готуєшся, їдеш туди, привозиш якісь подарунки… І ти розумієш, що дітям потрібні не подарунки. Дітям потрібна увага. Тут ти бачиш, як можеш позитивно впливати на них, на їхню долю. Важливо, що ти можеш допомогти іншим і робиш це. 

Проєкти, які сподобалося втілювати

Один із проєктів, у якого найбільша історія, це Ярмарок вакансій «Імпульс», який далі переріс у STUD-FEST «Impulse», а потім він переріс у Career Marathon. Тобто це все був один і той же проєкт, який трансформувався із часом. Ми із цим проєктом сколихнули ринок, тому що був період, коли ми за день отримували по 7000 відвідувачів проєкту. Ми за один сезон могли об’їздити п’ять міст, отримати понад 20 000 відвідувачів на п’яти локаціях.

Над цим проєктом працювали ми командою, разом вишукували якісь цікаві штуки. Ми дивилися на різні ярмарки — не лише по вакансіях, а в цілому виставкові проєкти. Думали, чи зможемо ми якісь із цих ідей втілювати у нашій Ярмарці вакансій. Ми щоразу щось новеньке додавали. А вже потім ми аналізували, що зайшло, що ні. З 2016 року ми почали реалізовувати наші проєкти в інших містах. Побачили, що в Києві нам тісно. Тож команда почала їздити в інші міста, привозили туди цю культуру проєктів.

Серед проєктів для клієнтів назву проєкт для Genesis. Ми під час війни у 2022 році зробили маркетинг-інтенсив на 2 500 зареєстрованих учасників. Це теж дуже масштабний по розмірах проєкт. Він нас багато чому навчив. Позитивно повпливав тут HR-департамент компанії Genesis. Нам було приємно працювати з великою досвідченою командою. 

Про важливі людські якості

Найголовніша якість — бажання шукати рішення, а не причини. Далі по пріоритетності визначаю швидкість. Наступна якість — відсутність страху перед взяттям на себе відповідальності. Навіть якщо робиш щось вперше. Будь оунером процесу і реалізовуй. 

Принципи командної роботи

У командній роботі я ціную справедливість. Справедливо потрібно ставитися до задач, до зон відповідальності, до цілей компаній. 

Другим принципом назву мудрість. Десь на досвіді, десь на знаннях, десь на інтуїції, але варто мудро підійти до вирішення тих чи тих ситуацій. 

Також відзначу відповідальність. Якщо я у грі, то це не означає, що посеред гри можу кинути карти й тікати. Ми домовилися грати — і навіть якщо я починаю програвати, то не кидаю карти, а маю дограти до кінця. Буває таке, що із часом ситуація міняється. Якщо я зараз програю, то у кінці я можу виграти. 

Четвертим принципом назву мужність. Є моменти коли хочеться здатися, коли здається, що у тебе вже немає сил, а мужність тебе рухає далі. 

Про конфлікти

По-перше, конфліктні ситуації потрібно щоб вирішували менеджер зі стажером/працівником самостійно без залучення зовнішньої аудиторії. Якщо не я менеджер, то я не вмішуватимуся у конфлікт, а переконаюся у тому, що менеджер розв’язує це питання. 

Якщо ж я менеджер, і я маю вирішувати конфліктну ситуацію, то це у форматі запитань. Є 5-10 запитань, які ми ставимо один одному. Відповіді допомагають нам знайти рішення чи вихід із цієї ситуації. Це запитання про пошук рішень, причин, чому так сталося, як ці причини ми можемо прибрати. 

Про перспективи і розвиток

Найбільше мотивує, що ми як команда молодих фахівців можемо допомагати молодим людям усієї країни у пошуку себе з погляду професійного щастя в Україні. Це надихає. Ми розвиваємо свій сайт, свій блог як корисну медіаплатформу для побудови кар’єри. Ми розвиваємо себе як рекламний центр, який допомагає компаніям привернути увагу студентів і молоді в цілому до їхніх компаній, вакансій, стажувань тощо. 

STUD-POINT є організатором власних освітніх проєктів. Завдяки ним будь-хто може послухати лекцію, отримати експертну інформацію від спікерів, познайомитися з роботодавцями, побачити вакансії, відгукнутися на них — і у такий спосіб будувати свою кар’єру. Тобто медіаплатформа, рекламний центр, івенти — це три напрямки, які найбільш перспективні для нашого розвитку. 

Першочергово ми фокусуємося на територію України, онлайн — на території підконтрольні українській владі. При цьому ми відкриті до того, щоб йти далі, в європейські країни. Мабуть, це трапиться в найближчий рік або відразу після закінчення війни. Але я впевнений, що розвиток STUD-POINT не буде обмежений виключно кордонами України. Наші амбітні цілі в кількісних показниках потребують збільшення команди, збільшення студентських представників у компанії. Ми маємо плани у великих масштабах і маємо надію, що будемо справлятися та матимемо підтримку з боку талановитої молоді в Україні.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email