Світові тренди HR 2022

Як змінилася сфера HR у 2021 році і які глобальні зміни чекають нас у 2022?

У порівнянні із 2020, коли на віддалену роботу дивилися як на щось неймовірне, 2021 рік приніс якісні зміни у сферу HR:

 1. У працівників з’явилася можливість виконувати свою роботу автономно і по-новому
 2. HR-и стали більш орієнтованими на людей, приділяючи більше уваги співпереживанню, турботі і благополуччю
 3. HR став частиною бізнесу, а не додатком до нього.

Що стосується 2022, то у наступному році розвиток HR багато в чому буде залежати від розвитку економіки. Вона зростатиме при обмеженій кількості людських ресурсів – це факт. У результаті, зарплати теж зростатимуть. Здавалося б, це позитивний фактор, але постане питання – як утримувати людей, якщо оплата праці постійно зростатиме? До того ж, експерти стверджують, що саме у 2022 році буде найвищий рівень зайнятості населення.

Що там із віддаленою роботою?

Спочатку варто привести трохи статистики:

 • 55% рекрутерів зазначили покращення work-life balance
 • 85% сказали, що був позитивний або нейтральний ефект на продуктивність
 • 85% вказали на позитивний або нейтральний вплив на досягнення бізнес-цілей

Віддалена робота тепер із нами назавжди. Вона не була тимчасовим явищем. Більше того, співробітники не виявляють великого бажання повертатися в офіси. Згідно з останніми опитуваннями:

 • 19% – повністю повернулися
 • 45% – залишилися на віддаленій роботі.

Чи відмовляться компанії від віддаленої роботи? Ні, бо майже усі поїздки чи відрядження можна перевести в онлайн-формат, а це – суттєва економія коштів. Тому все більше роботодавців працюють над розвитком цифрових інструментів для командної роботи. При цьому, 70% керівників хочуть, щоб працівники поверталися в офіси, а 70% персоналу у світі не потребують спеціального приміщення для роботи і можуть працювати віддалено. Виходить таке собі протиріччя.

Варто додати, що великі компанії, такі як Microsoft чи Facebook взагалі бачать майбутнє ринку праці у метавсесвіті. Тому відповідь на питання, чи варто готувати співробітників до такого повороту подій – однозначно так. Саме метавсесвіт може найкращим чином задовольнити інтереси обох сторін – як працівників, так і керівників.

Окремим питанням постає вакцинація. Опитування у кінці 2021 показало, що компанії:

 • 5% – вважають вакцинацію співробітників обов’язковою
 • 40% – не визначились
 • 18% – заохочують працівників за вакцинацію
 • 37% – не будуть вимагати такого від працівників.

Виходить, що на даний момент, вакцинація не грає важливою ролі у відносинах між працівником та роботодавцем. Але у подальшому, скоріше за все, стане одним із вирішальних факторів при прийомі на роботу.

Як будуть навчати співробітників у 2022?

По-перше, ключова ставка робиться на Power Skills (раніше вони називалися Meta Skills) – уміння керувати, працювати у команді, спілкуватися, розповідати історії і стратегічно мислити. До того ж, стверджують, що такі навички, як емпатія, скромність і милосердя є найбільш стійкими та сильними навичками у бізнесі.

По-друге, очікується величезний ріст на послуги коучів. Хоча таке поняття як «коучинг» з’явилося більше 20 років тому, зараз спостерігають нову хвилю популярності цієї сфери.

По-третє, змінюється фокус навчання із бізнесу на людину. Бізнесцентризм говорить, що акцент варто робити на управлінні бізнесом, а людиноцентризм – на управлінні людьми, бо саме вони ведуть бізнес вперед. Тому, замість прив’язки до матеріальної винагороди, потрібно їх надихати, заохочувати та будувати із ними ефективні стосунки.

Матеріал створено на основі відео “Прогнозы 2022 и HR тренды

Текст: Макуха Катерина

Читайте також:

Розвиток бренду роботодавця або що таке EVP

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email