Як стати «своїм» в новому колективі: STUD-POINT ділиться секретами

Тому, у цій статті, ми поговоримо про чутливі моменти адаптації до нового колективу, тасків, керівництва тощо. А також рекрутерка STUD-POINТ, Юлія Чугуєвець, поділиться цікавинками та особливостями роботи рекрутера і його відмінностями від HR.

З якими проблемами стикається людина, коли приходить на нове місце роботи?

Взагалі, їх може бути багато, бо все індивідуально, але головних, можна виокремити дві. Це страх не виправдання покладених сподівань і страх нового колективу. Зрозуміло, що початок, здебільшого, 1-2 місяці – це період стресу. Саме тут виникають такі питання як: “Чи справлюся я з роботою?”, “А що, якщо не справлюся?”, “Чи стану я частиною нового колективу?” тощо. 

Перше викликане тим, що переходячи на нову роботу чи зростаючи в посаді, людина стикається з необхідністю вчити багато нового. Друге – бажанням комфорту, спокою і зручності на новому місці.

Як зметчитися із командою?

Тут все просто, це 100% вийде, якщо ти:

 • вмієш працювати в команді та самостійно;
 • уважно слухаєш та виконуєш таски;
 • перепитуєш, якщо щось не зрозумів, а не виконуєш доручення мовчки, проте з помилками;
 • притримуєшся дедлайнів;
 • вмієш сприймати критику та навчатися;
 • ініціативний у роботі;
 • гнучкий;
 • націлений на високі досягнення.

Що є унікального онбордингу STUD-POINТ?

В нашій компанії розробляється спеціальна “дорожня карта” стажера, яка допомагає швидше та ефективніше звикнути до нової роботи і адаптуватися в колективі. Вона буде актуалізуватися під кожного працівника особисто. Таким чином, новачок, в будь-якому разі, не залишається один, а за допомогою він може звернутися до свого керівника або до HR.

Які ботлнеки спіткали Юлю за період роботи рекрутеркою?

Проблеми є завжди: починаючи від консьорнів під час співбесід  і закінчуючи несподіваними звільненнями. Але, наскільки б це не здавалося нормальним життєвим процесом, все одно такі ситуації можуть вибити із колії. Але всьому допомагає самоорганізація та поетапність процесу роботи. Коли в одному з процесів стається “негаразд” легше коригувати ситуацію, коли є розуміння цілісної картини.

Невеличкий гайд, який допоможе в швидкій адаптації

 • Головне це бути собою. Тобто поводитися на робочому мітингу так само, як і після нього. 
 • Не боятися будувати нові комунікації, ставити питання та радитися з колегами.
 • Структурованість задач та цілей. Сплануй чіткий план їхнього виконання, так ти будеш почуватися впевненіше.

Яка специфіка роботи рекрутером і чим вона відрізняється від HR?

Рекрутер працює із зовнішнім ринком, від займається відбором кандидатів, проведенням співбесід, затвердженням вакансій і посад, а в подальшому і кандидатів на них. Далі прийнятого в компанію працівника рекрутер передає HRу, який працює тільки з внутрішньою частиною – колективом. 

До його роботи входить всі етап  роботи з колективом від онбордингу до офбордингу. В невеликих компаніях позиція HR може включати обов’язки рекрутера. Це позиція HR Generalist, на якій можна отримати досвід роботи одразу в декількох сферах HR.

Роботу HR можна описати трьома словами – слідкувати, помічати, реагувати. Треба завжди слідкувати за станом команди: потреби в нових кадрах, нестача мотивації, комунікації або організаційне оснащення. HRу потрібно побачити це ще до того, як до нього звернуться із даною проблемою. І, звісно, потрібно знаходити альтернативні шляхи вирішення, бо кожен випадок в нашій практиці може бути унікальним, на цьому і будується новий досвід!
Сподіваємося, тобі було цікаво прочитати цю статтю і вдалося винести щось корисне для себе. А якщо хочеш більше дізнатися про роботу у STUD-POINТ, запрошуємо тебе на стажування!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email