Компенсаційний пакет
Найважливіший фактор утримання співробітників у компанії. До нього входить все, що стосується грошей. Компенсаційний пакет може бути двох типів:
- Фіксований. Це – заробітна плата. До речі, світова практика показує, що в середньому заробітні плати зростають на 3% щорічно і надалі відсоток буде лише вищий;
- Змінний. Залежить від результативності та регулярно переглядається, а також поділяється на короткостроковий (до 1 року) та довгостроковий (більше 1 року).
Окремо варто розглянути премії. До них є різні підходи. Одні компанії виплачують премії щомісячно, другі – щоквартально, треті – щорічно. Загалом, 74%–90% працівників у світі отримують премії. Щодо розміру такого типу змінної винагороди, то на пострадянському просторі він становить 15%.
Benefits або соціальний пакет
Це так звані «плюшки». Компанії постійно переглядають, посилюють і збільшують соціальний пакет адже це – другий за важливістю фактор, який допомагає утримати співробітників.
Що працівники найбільше хочуть бачити у соціальному пакеті у 2022?
- Відсутність дрес-коду
- Гнучкий графік
- Каву/печиво
- Можливість працювати віддалено
- Участь у професійних об’єднаннях (асоціаціях)
- Івенти і корпоративи
- Онлайн-навчання
- Наявність кав’ярні на території компанії
- Нагорода за вислугу років
- Наявність спортзалу
Які benefits компанії планують впроваджувати у 2022?
- Систему визнання досягнень на рівні «працівник – працівник»
- Оплачуваний день для благодійності
- Нагороду за вислугу років
- Можливість працювати із дому
- Гнучкий графік
- Декретні дні для чоловіків
- Онлайн-навчання
Як бачимо, бажання працівників і бачення компаній не в усіх випадках співпадають.
Добробут або wellbeing
Цей фактор кілька років поспіль входить до ТОП-5 HR-трендів. А з приходом COVID-19 став одним із найважливіших для утримання співробтіників. Добробут персоналу – це певний набір практик компанії, її політик та процедур, а також філософія, яка підтримує працівника на шляху до кар’єрного успіху.
У 2022 році до нього входять:
- work-life balance
- участь у соціальних проектах
- безперервний розвиток
- спорт
- налагодження комунікації між працівниками.
Також не менш важливим постає питання здоров’я. Тому уже зараз компанії повинні думати, як посприяти бажанню співробітників вести правильний образ життя. Наприклад, класифікувати працівників за рівнем здоров’я та проінформувати їх про фактори ризику, які призводять до хронічних захворювань.
Управління ефективністю
Є одним із найпотужніших факторів утримання співробітників. Це – організаційні, командні та особисті зусилля для досягнення цілей бізнесу та успіху компанії. Також постановка цілей, оцінка, зворотній зв’язок і постійний розвиток.
Чому цей фактор такий важливий? 80% залучених співробітників хочуть отримувати оцінку своєї роботи (серед незалучених цей показник складає лише 48%). Більше 80% ефективних працівників хочуть знати, які вони у порівнянні із колегами. До того ж, до ТОП-5 базових робочих потреб покоління Z належить зворотній зв’язок від керівника.
Визнання досягнень
Це чи не найголовніша потреба покоління Z. Визнання досягнень пов’язане із внутрішньою мотивацією людини. Це, в першу чергу, увага до дій співробітників, їхніх зусиль, поведінки та результатів. При цьому, нагорода за визнання може бути як грошова, так і ні (наприклад, сертифікат).
Найголовнішим трендом 2022 є перехід визнання досягнень із рівня «начальник – працівник» на рівень «працівник – працівник».
Таким чином, у 2022 році HR-ам варто звертати увагу на такі тренди залучення працівників як компенсаційний пакет, введення до соціального пакета речей, які хочуть мати працівники, wellbeing, зворотній зв’язок та визнання досягнень.
Матеріал створено за мотивами відео “Чем привлекать сотрудников в 2022 году?“
Текст: Макуха Катерина