Без «хвостів» та зі стипендією. Як успішно здати сесію

Новорічні свята уже закінчилися, тому можна не лише знімати прикраси з ялинки, а й згадати про сесію! Так, як би сумно не було, але у більшості українських університетах починаються іспити, а серед студентів все частіше можна почути приречений видих з трагічним запитанням «як здати сесію і не вмерти?» Сьогодні команда STUD-POINT допоможе тобі знайти відповідь та дасть кілька корисних порад!

Як підготуватись та здати сесію?

Сесія особливо лякає першокурсників. Адже це їхнє «вперше», тому у голові закрадається багато страхів та очікувань. Саме ці негативні емоції та тривога часто стають запорукою провалу та перших перездач. Тому тут постараємось розвіяти усі страхи й дати хороші поради як першокурсникам, так і досвідченим студентам! 

Зазвичай сесію розділяють на два етапи: складання заліків та складання іспитів. Кожен університет має свої особливості цих етапів, проте найголовнішим лишається одне – у будь-якому випадку потрібно отримати допуск до іспиту. Як би банально це не звучало. 

Тому в кінці семестру постарайся відпрацювати пропущені заняття та здай усі роботи. І пам’ятай, що у сучасному світі слід робити ставку на власні знання, а не на списування чи хабарі. Після цього сміливо можна почати готуватися до іспитів. Тут ми маємо кілька корисних порад, які точно покращать цей непростий період студентського життя. 

Отже, як здати сесію на відмінно?

  1. Починай готуватися заздалегідь

Так, ми знаємо, що це дуже складно і вчити 100 білетів в останню ніч набагато веселіше. Проте самодисципліна точно врятує твоє фізичне та ментальне здоров’я! Пам’ятай, що нічні підготовки не допоможуть ані якісно засвоїти матеріал, ані здати будь-що на відмінно. Тому завчасно прорахуй, скільки часу тобі потрібно на підготовку та починай вчити білети хоча б за тиждень до сесії.

  1. Облаштуй своє робоче місце

Атмосфера, яка панує навколо тебе, прямопропорційно впливає на швидкість засвоєння матеріалу. Тому прибери усе, що відволікає тебе від підготовки. Можеш ліпити стікери з важливою інформацією на стіну, увімкнути розслаблену музику або запалити свічки (навіть якщо світло ще не вимкнули). Окрім того, вчасно провітрюй кімнату. Свіже повітря та температура 19-22 С. допомагають мозку краще засвоїти інформацію. 

  1. Пропорційно розподіли час на підготовку до всіх іспитів

Це дещо перегукується з першою порадою. Проте ще раз оціни свої сили та зрозумій скільки часу потрібно на підготовку до іспиту з тієї чи іншої дисципліни. Ще корисно запитати у старшокурсників, як проходить іспит у кожного викладача, щоб знати, до чого готуватися морально. 

  1. Не забувай про своє самопочуття 

Аби точно все запам’ятати, твоєму організму потрібна енергія. Звідки її брати? Дуже просто: під час нормального сну та повноцінного харчування або хоча б регулярного. Пам’ятай, що у будь-якому випадку будь-який іспит можна перескласти, а здоров’я відновлювати важко, довго та дорого. Тому не варто жертвувати дорогоцінним часом на себе. Навпаки, кілька годин відпочинку допоможуть інформації засвоїтись краще.

  1. Не пий заспокійливі та медикаменти 

Усі ці штуки гальмують мозок та заважають сконцентруватись. Проте, якщо тривога збиває тебе з думок та змушує тебе труситись під кабінетом або перед тим, як зайти на зум, краще зроби кілька дихальних вправ та випий склянку води. Можеш зробити це так: 

 – зроби глибокий вдих;

– затримай дихання та порахуй до 5;

– зроби глибокий повільний видих; 

– знову затримай дихання та порахуй до 5.

Можеш повторити цю вправу кілька разів. 

Ми впевнені, що ці простенькі поради допоможуть тобі успішно здати сесію. Проте ми маємо ще й невеличкий бонус для тебе! Якщо ти хочеш мати не лише класні оцінки в універі, але й мати круту роботу в майбутньому, радимо тобі обрати один з наших відеокурсів. Тут ти точно знайдеш цікаве спрямування, отримаєш усю необхідну базу знань та практичних навичок, а також дізнаєшся, де шукати роботу ще під час навчання. 

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю