Фестиваль у стилі STEM «Світло, що дає надію» від НТУ «ХПІ» 

Фестиваль у стилі STEM «Світло, що дає надію» від НТУ «ХПІ» 

Нещодавно відбувся захід присвячений Дню науки та Міжнародному Дню світла у ТРЦ міста Харків, одним з організаторів якого був НТУ «ХПІ». Про те як відбувся фестиваль — читай далі. 

Коли був фестиваль?

Захід відбувся 21 травня у ТРЦ «Нікольський», вперше офлайн за час війни. Яскраве шоу музики, танців, експериментів, лабораторій, вікторин та майстер-класів з різних напрямів — бачили близько 2000 людей. Організували фестиваль Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки Департаменту освіти та міжнародних наукових товариств-партнерів SPIE та Optica.

А демонстрували все це студенти, викладачі та науковці Харківського Політеху. Крім того, школярі-переможці вікторин отримали подарунки від ХПІ та партнерів події. Також був присутній на заході Харківський міський голова Ігор Терехов і вручив подяки молодим науковцям ХПІ.

Що було на фестивалі?

Програму розробили молоді вчені, викладачі НТУ «ХПІ», а також фахівці Харківського міського центру дозвілля молоді. Учасники фестивалю мали змогу взяти участь у таких заняттях:

  • лабораторно-експериментальна зона з майстер-класами, воркшопами та дослідами; 
  • ігри у науково-популярні вікторини в Kahoot, де переможці отримували призи; 
  • бізнес-ігри, психологічні та комп’ютерні ігри; 
  • спортивно-оздоровча зона, де можна було навчитися основ боротьби та самооборони;
  • інші розваги. 

Крім того, свої творчі номери презентували колективи Палацу студентів ХПІ, серед них народний ансамбль народного танцю «Україна» та вокал шоу-бенд «Сузір’я».

Все з важливою метою — мотивація учнів шкіл, коледжів та установ профтех освіти до навчання, шляхом наочних демонстрацій, майстер-класів, вікторин та інших методів STEM-освіти. Та дати усвідомлення того, що знання важливі для відновлення України та покращення світу.

На заході також був присутній і ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, який звернувся до присутніх з промовою:

«Сьогоднішній фестиваль присвячений Міжнародному Дню світла та Дню науки в Україні. Ми демонструємо напрями, за якими навчають у Харківському Політеху — саме вони мають дати новий поштовх розвитку нашої економіки та допомогти відбудувати Україну. Ви бачите, які цікаві спеціальності пропонує наш університет, і ми вам гарантуємо, що знання, які ви отримаєте у ХПІ, дадуть вам можливість знайти гідну роботу. Але головне — я бажаю всім присутнім міцного здоров’я та успіхів! Бережіть себе! Слава Україні!»

Своєю чергою, мер Харкова подякував професорсько-викладацький склад Харківського Політеху за виховання молоді. Та молодь — за те, що залишилися з Харковом у найважчі часи! 

Фото з фестивалю ти можеш переглянути ось тут.  

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email