ХПІ учасник конференції Асоціації університетів Європи (EUA)

ХПІ учасник конференції Асоціації університетів Європи (EUA)

Чому присвячена конференція?

Конференція була 19-21 квітня 2023 року у Гданському технічному університеті. Захід був присвячений впливу університетів на суспільство та формування державної політики під час великих змін та криз. У межах заходу представники Харківського Політеху розповіли про досвід роботи під час військових дій, і виступили зі своїм баченням підтримки дослідників та університетів, які наражаються на ризики.

Програма конференції складалася з різноманітних зустрічей, круглих столів та сесій. Головна тема — вплив університетів на соціальне та ділове середовище та формування ключових принципів у часи великих змін чи криз. Серед учасників — ректори, представники менеджменту та науки з багатьох європейських закладів вищої освіти.

Участь НТУ “ХПІ” в конференції EUA

НТУ «Харківський політехнічний інститут» представляли ректор Євген Сокол та проректор Геннадій Хрипунов.

ХПІ взяв участь у семінарі «Розширення можливостей для дослідників, які наражаються на ризик», де був єдиним представником від України. Тут керівники університетів розглядали стратегічні підходи до підтримки дослідників, які наражаються на ризик. Під час дискусії ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол висловив пропозицію, що сприяти необхідно не лише вченим, а й університетам. Ця ініціатива була прийнята учасниками та внесена до рекомендацій семінару.

Крім того, проректор ХПІ Геннадій Хрипунов виступив із презентацією про університет. Він розповів про діяльність Харківського Політеху до та після широкомасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року, про пошкоджені та зруйновані будівлі. Учасники зустрічі висловили солідарність українському університету, багато хто з них зацікавився ХПІ та обіцяв надати допомогу.

Що обговорювали на конференції?

Було представлено аналітичний погляд на міжнародні рейтинги університетів. Учасники обговорили їх доцільність та використання як показників ефективності для вишів. Крім того, обговорювали посилення підтримки міждисциплінарності, підприємництва та міжсекторального співробітництва. Це може допомогти у вирішенні соціальних викликів суспільства.

Також були такі питання: важливість інституційного лідерства та його розвитку для досягнення цілей у навчанні, викладанні, дослідженнях, інноваціях та громадській місії, вирішення проблем європейських університетів та інші теми.

Вибори президента EUA

У межах конференції відбулися вибори керівництва Асоціації університетів Європи.

За результатами електронного голосування новим президентом EUA став професор Жосеп Гаррел (Josep Garrel), колишній ректор Університету Рамона Лулля у Барселоні.

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол від імені харківських політехніків привітав новообраного президента та вручив йому календар із зображенням найкрасивіших місць Харкова. Зі свого боку професор Гаррел запевнив, що він підтримуватиме університети України у цей тяжкий час.

Участь НТУ “ХПІ” в конференції дуже важлива. Оскільки підтримка від європейських університетів допоможе продовжувати розвивати українські заклади освіти, навіть у сучасних реаліях.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email