Майндфулнес: терапія усвідомленості

Одним із трендів 2021 року, який можна вважати найуспішнішим, стало самоусвідомлення та турбота про ментальне здоров’я. Практика, про яку сьогодні ми розповімо, несе у собі ненав’язливість думок та покращення стану здоров’я.

Що це за терапія?

Майндфулнес, перш за все, це усвідомлення. Коли тут і зараз ти вмикаєш усі почуття і відчуваєш світ, який тебе оточує. Головне ー це змінити ставлення до свого звичного життя, адже класичні щоденні дії не допоможуть розкритись.

Почуватися спокійно, врівноважено, бути здоровим і повним сил. Ось що дозволяє відчути майндфулнес. І насправді за кордоном ця практика досягла популярності навіть у школі. Розуміти самого себе і навколишнє середовище не шкодить нікому, тому і вправи проходять корисно та цікаво.

Як впровадити у своє життя?

Як і кожну справу, яку ви починаєте, поступово. Для початку зрозумійте навіщо вам це, що дасть для життя, а що в ньому змінить. Якщо відчуватимете лише користь, а не дискомфорт, то можете сміливо братись за вивчення.

Розпочніть з простого. Облаштуйте свою квартиру чи будинок, а точніше позбудьтеся непотрібних речей. Майндфулнес передбачає очищення думок і простору, а отже і прибирання. Перегляньте давно забуті шухляди з речами, викиньте усе, що лежить без діла і не приносить користі. Оточіть себе комфортом. Можливо, ви щоранку готували каву з чашки, яка не подобається. Це час від неї позбутися. Нехай провітрювання будинку стане вашою улюбленою справу, адже тепер ви турбуєтесь і про фізичне самопочуття.  

Дрібниці, що нас оточують складають наше життя. 

Робіть звичні справи по-іншому. Це один із способів аби досягти гармонії у своєму житті. Оберемо звичну щоденну справу, як приймання душу чи ванни. Під час цього намагайтесь сконцентруватися на процесі, а не думках у вашій голові. Відчуйте як тече гаряча вода, який запах гелю або яка на дотик ваша мочалка. Навіть така проста справа може бути і є заміною традиційної медитації. Адже тепер ви як і там відчуваєте свої бажання тіло і що вас оточує.

Користь майндфулнес

Як ми зазначали, усвідомлення самого себе не шкодить нікому, а лише допомагає дізнатися більше. Отож, користі тут багато. Для людей, які часто перебувають у соціумі це допомагає почуватися спокійніше, простіше вести комунікацію. Особливо покращується концентрація уваги та зменшення тривоги, виникає потреба у турботі про себе та інших. Також ця терапія позбавляє мотлоху як у думках, так і в будинках, сумках чи автомобілях. 

Потреба в меншому дозволяє відчути його цінність.

Розмова про ментальне здоров’я має звучати на кожному уроці в школі, на парі в інституті і під час роботи. Не все завжди йде гладко, у кожного є подразники та тригери на поганий настрій чи злість. Але, якщо маємо бажання це виправити, то маємо робити. Контактувати з навколишнім світом і він контактуватиме з нами: по-живому, зрозуміло і глибоко.

Авторка Перчун Анна

Читайте також: ЯК ПОВЕРНУТИСЯ В РОБОЧИЙ РЕЖИМ ПІСЛЯ СВЯТ?

Поділитися:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на email
Email

Вкажіть платника