Які Професії Можуть Зникнути у Майбутньому - На Кого Вчитися в Україні - Поради Від STUD-POINT

На кого не слід вчитися? 5 професій, які зникнуть у майбутньому

Як обрати спеціальність, аби завжди бути фахівцем, що має попит? Які професії можуть зникнути в майбутньому? Які напрями будуть актуальними через 5 років?

З цими питаннями зустрічаються дуже багато молодих людей і багатьох воно ставить у глухий кут. Сьогодні STUD-POINT допоможе тобі розібратись, які професії втрачають свою актуальність та попит на ринку праці. 

Маленький спойлер: ці сфери діяльності продовжують вивчати в українських університетах. Тому обов‘язково перевір, чи немає там раптом твоєї спеціальності! 

Топ 5 професій, які можуть зникнути в майбутньому  

Ці фахи добре відомі кожному, але вони точно не будуть найбільш актуальними у майбутньому:

 • Нотаріуси

Вони займаються  оформленням і засвідченням документів. Усі  договори, довіреності, копії документів, витяги проходять через руки нотаріусів. Ти часто можеш зустріти різноманітні нотаріальні контори у кожному місті України. І це наводить на думку, що ця сфера діяльності буде жити ще дуже довго. 

Але річ у тім, що ця професія належить до так званих лінійчастих. Тобто тут люди працюють за чітко заданим алгоритмом. А таку роботу легко може виконувати спеціально запрограмований механізм. 

Різні спеціалісти засвідчують, що у найближчі 5-7 років послуги нотаріусів стануть непотрібними. Підтвердженням того є сьогоднішні процеси диджиталізації більшості державних установ. 

 • Коректори

Вони перевіряють орфографію і пунктуацію у різноманітних текстах. Найголовніше завдання коректорів – виявити пунктуаційну, орфографічну або іншу письмову помилку,  ґрунтуючись власними бездоганними знаннями мови та словниками.

Проте у майбутньому ця професія стане зовсім неактуальною. Адже різноманітні додатки у цій сфері розвиваються неймовірними темпами. Уже сьогодні можна знайти безліч програм для перевірки, різного рівня складності.

Такий стрімкий розвиток онлайн-коректорів свідчить про те, що ця професія зникне лише за кілька років. 

 • Бібліотекарі

Кожен з нас ще зі шкільних років знайомий з професією бібліотекаря. Саме вони регулюють процес видачі та повернення книг читачами. Більш того, сьогодні в українських університетах досі навчають бібліотекарської справи. 

Але ця професія легко може зникнути в майбутньому. Адже вже сьогодні отримати доступ  до будь-якої книги можна лише за допомогою смартфону. А міські бібліотеки України активно переводять свої книжкові фонди в онлайн-каталоги. 

Тому професії бібліотекаря точно лишилось недовго. Цілком можливо, що за 5 років вона зникне повністю. 

 • Туристичні агенти

Турагенти займаються реалізацією сформованих туристичних продуктів. Тобто вони є так званим посередником між туроператором  та кінцевим споживачем. 

Проте сучасні технології й тут внесли свої корективи. Саме тому одні спеціалісти стверджують, що майбутнє за незалежними тревел агентами, а інші запевняють, що їх повністю витіснять онлайн-сервіси. 

Останні дозволяють за лічені хвилини самостійно знайти квитки, житло та маршрути для подорожей. А відповіді на найпоширеніші питання можна знайти в туристичних блогах. Тому за 5 років ця професія остаточно втратить свою актуальність.

 • Рієлтори

Схожа історія відбувається і з цією професією. Рієлтори є посередниками між продавцями чи орендодавцями та зацікавленими особами. Також вони складають власну базу даних про нерухомість та проводять огляди. 

Проте такі послуги уже сьогодні надають різноманітні онлайн-сервіси й до того ж не стягують за це захмарний відсоток. Саме тому вони стають все популярнішими. 

Найімовірніше, як і з попередньою професією, послуги рієлторів будуть актуальними ще кілька років. 

Які професії будуть актуальні в майбутньому та де потрібно навчатись?

Зараз краще починати вчитися на професії, що пов’язані з креативом, певним емоційним навантаженням та комунікацією з людьми. Адже саме ці функції ніколи не зможе виконати будь-яка техніка, програма чи додаток. 

Під ці критерії чудово підходять такі професії, як: 

 • HR
 • Спеціаліст з маркетингу 
 • Проєктний менеджер 
 • Автор стартапів 

Саме в цих сферах потрібно постійно аналізувати велику кількість інформації, адаптуватися під різноманітні умови та налагоджувати зв’язки з людьми. Де цьому можна навчитись? На онлайн-курсах! 

Онлайн-освіта сьогодні стає неймовірно популярною. І це не дивно, адже навчання за допомогою відеокурсів має купу переваг. Наприклад:

 • Економія часу та грошей 
 • Адаптивність та гнучкість 
 • Можливості працевлаштування одразу після закінчення навчання
 • Актуальність знань та здобуття практичних навичок 

Усі ці переваги давно поєднують в собі курси від STUD-POINT. Кожен наш інтенсив спрямований на вивчення лише актуальних сфер та знайомить тебе з провідними спеціалістами України. Ми завжди уважно вивчаємо ринок праці та тенденції серед роботодавців, аби надати тобі можливість здобути лише якісні знання та навички. 

Після випуску з наших курсів ти гарантовано зможеш знайти омріяну роботу в крутій компанії. Адже саме тут ти познайомишся з рекрутерами та зможеш поставити їм усі питання, що тебе турбують.

Окрім того, STUD-POINT — це не лише про навчання. Саме тут десятки студентів та випускників українських університетів щодня знаходять однодумців та творять спільноту активної молоді, що зацікавлена у власному розвитку. Тому заряд мотивації до постійного самовдосконалення ми тобі гарантуємо!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email

journalist1media@gmail.com

Запропонувати статтю

PM & Leader School