Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis

Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis

Окрім того, розвиток молоді має відігравати важливу роль у роботі кожної організації, адже вона є майбутнім бізнесу та суспільства в цілому. У цій статті ми розглянемо досвід розвитку молоді двох українських організацій – аутсорсингової компанії Yalantis та кар’єрної платформи STUD-POINT. 

Навчання молоді – інвестиція в майбутнє

Компанія Yalantis з 2015 року розвиває напрям навчання молодих спеціалістів. Починалось все з проведення безоплатних шкіл з IOS розробки. Далі напрям розвинувся до 16 шкіл з розробки та менеджменту на рік та співпраці з 10 топовими університетами України. Такі освітні заходи для студентів компанія проводить регулярно протягом навчального року. У 2022-му було реалізовано 6 Yalantis Schools з backend та frontend розробки, бізнес-аналізу та тестування. 

З 2021 року напрямом освіти займається окремий відділ компанії – Yalantis Education. Усі дії Yalantis Education сьогодні – інвестиція в майбутнє компанії та ІТ-галузі загалом. Освічені кадри відіграватимуть важливу роль у відновленні післявоєнного ринку. Тому підтримка молоді зараз – це стратегічний напрям діяльності IT. 

Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis - Фото 1


STUD-POINT своєю чергою безкоштовно навчає  молодь актуальних професій через свої курси. Зараз компанія пропонує отримати компетентність у 8 напрямках: Marketing&PR, стартапи, PM, HR&Recruitment, Finance&Audit, IT, Digital та продажі. Команда STUD-POINT доводить, що можна легко змінити спрямування, отримати актуальні знання й стартувати кар’єру в перспективній сфері за мінімальний відрізок часу. Варто лише не боятись змін. 

До проєктів команда залучає топи українських та закордонних компаній, адже переконані, що навчатись потрібно у найкращих. Так на своїх освітніх подіях STUD-POINT зводить в одному полі потенційних роботодавців та джунів, що готові розвиватись та хочуть навчатись саме на практиці. 

Від новачка до професіонала: як компанії працюють з джунами

Попри усі складнощі минулого року, у 2022-му Yalantis почали співпрацю з 33 молодими спеціалістами рівня від Trainee до Junior+. Це як розробники, QA, DevOps, так і дизайнери та не технічні спеціалісти. Кожна людина, що приходить в компанію, отримує менторську підтримку та індивідуальний план розвитку. Для компанії важливо навчати джунів, бо це крута можливість сформувати спеціаліста з тими навичками, яких потребує Yalantis. А період навчання – це додатковий час, щоб оцінити рівень розвитку soft скілів кандидата, які важко розгледіти протягом звичайного годинного інтервʼю.

Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis - Фото 2

STUD-POINT постійно веде набір на 3-місячне стажування з різноманітних сфер. Кожен стажер має свого наставника, чіткі KPI та проєктну стипендію. Першим кроком усіх співробітників у компанії було саме стажування. Завдяки швидкому кар’єрному зростанню в STUD-POINT студенти можуть отримати посаду, яку в інших компаніях виборюють роками. 

Команда STUD-POINT вчить  виключно на практичних кейсах, аналізує помилки й успіхи та не боїться давати відповідальність новачкам. Адже саме так вони відчувають свою важливість та отримують розуміння, що від їхніх дій залежить командний результат. 

Партнерство на користь молоді


Компанія Yalantis співпрацює з 10 університетами Києва, Дніпра, Львова і різноманітними молодіжними організаціями. Абсолютна більшість фахівців компанії мають або здобувають зараз вищу освіту. Команда Yalantis переконана, що соціальна відповідальність за виховання наступного покоління якісних айтівців лежить на самих компаніях. Якщо вони не будуть інвестувати свій час та фінанси у розвиток IT-ком‘юніті серед студентства — цього ніхто робити не буде. А той, хто буде робити це ефективніше — буде мати найбільшу вибірку для відбору кращих фахівців.

Саме тому Yalantis постійно долучається до ярмарок, циклів лекцій, та інших активностей для студентів та випускників. Компанія розвиває бренд роботодавця серед цієї аудиторії, щоб надалі молоді було цікаво працювати саме з ними.

Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis - Фото 3

STUD-POINT  своєю чергою активно співпрацює близько зі 100 українських та міжнародних компаній. Залучає їхніх представників до своїх подій, регулярно постить унікальні вакансії для джунів й активно розвиває неформальну освіту разом з партнерами. 

Особливої уваги заслуговує Career Marathon, на який залучаються найкращі роботодавці країни. Тут студенти та випускники університетів дізнаються з чого варто почати свою кар’єру, у яких компаніях це робити, як написати резюме та як поводитись на першому інтерв’ю. Команда компанії хоче, щоб молодь не боялась стартувати кар’єру у перспективних, іноді складних сферах, а компанії перестали вимагати купу досвіду від кандидатів. Щоденно STUD-POINT доводить, що драйвові та енергійні джуни можуть швидко вчитися та творити великі зміни як у різноманітних компаніях, так і в суспільстві в цілому. 

Як українські компанії розвивають молодь: досвід STUD-POINT та Yalantis - Фото 4

Досвід компаній Yalantis та STUD-POINT показує, що розвивати молодь можна по-різному. Та незалежно від способів, вони об’єднуються однією спільною метою – навчити та підготувати молодих фахівців до роботи в сучасному світі. Спільний досвід показує, що співпраця та об’єднання зусиль можуть допомогти досягнути великих результатів у створені сильного та конкурентоспроможного ринку праці в Україні.

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email