Як використовувати соціальні мережі для пошуку роботи?

Як використовувати соціальні мережі для пошуку роботи?

Коли ви шукаєте роботу, соціальні мережі можуть бути дуже потужним інструментом, який допоможе знайти роботу. Існує безліч розумних способів використовувати соціальні мережі для пошуку роботи – від нетворкінгу до пошуку потенційних роботодавців. Ми написали про 5 кроків, які наблизять вас до мети.

Почніть розповідати про себе

Щоб ефективно використовувати соціальні мережі під час пошуку роботи, почніть розповідати про себе. Чим ви займаєтесь, чого ви хочете, що шукаєте, де навчались. Якщо ви шукаєте роботу – кажіть про це, напишіть пост-резюме, а в шапці профіля залиште посилання на портфоліо.

Наступний крок – створення спеціального блогу, веб-сайту-портфоліо або сторінки в соціальних мережах для демонстрації вашої роботи. В залежності від професії існує багато різних платформ, наприклад Behance – онлайн-платформа для демонстрації та відкриття творчих робіт. Тут користувачі демонструють свої роботи у вигляді профілів, що складаються з проєктів.

Використовуйте LinkedIn

Якщо ви ще цього не робите, рекомендуємо взяти за правило регулярно шукати вакансії в LinkedIn, окрім сайтів з працевлаштування. Розділ вакансій LinkedIn наповнений великими можливостями та зручними функціями. Наприклад, деякі вакансії там мають функцію “Легко подати заявку”, що означає, що все, що вам потрібно зробити, щоб подати заявку, – це надіслати своє резюме.

Ваш профіль LinkedIn – це професійна цільова сторінка для управління вашим особистим брендом та чудовий спосіб розповісти людям, хто ви, що ви відстоюєте і чим цікавитеся. Це соціальна мережа, яка має купу можливостей та налаштувань, тому якщо ви ще не використовуєте цю мережу – почніть вже зараз.

Слідкуйте за сторінками компаній, що вам подобаються

Підписка на сторінки компаній, експертів з пошуку роботи, людей, на яких ви хочете справити враження та активна взаємодія з ними – це те, що може допомогти. На жаль, рідко це призводить до того, що вони самі звертаються до вас із пропозицією (хоча іноді і таке трапляється). Але це допомагає дізнатися більше про компанію, а при відкритті вакансії дає можливість відгукнутися одними з перших.

Наприклад, скоріш за все ви підписані на сторінки STUD-POINT та знаєте, що ми регулярно виставляємо вакансії та можливості для шукачів роботи. А на нашому блозі регулярно виходять вакансії від різних компаній, які шукають класних людей у свої команди. Якщо ви ще не використовуєте STUD-POINT для пошуку роботу – виправляйте це, оскільки в нас купа можливостей для кожного.

Розвивайте власний бренд

Так, це може бути важко, бо потрібно вийти з зони комфорту та почати робити щось нове для себе. Але нам здається, що більшість людей при знайомстві з новою людиною, брендом чи компанією – перш за все, шукає їх сторінки в соц. мережах, щоб дізнатися якомога більше. Відповідно це працює для обох сторін.

Презентуючи своє професійне “я” в Інтернеті, зосередьтеся на LinkedIn, як на більш професійній платформі, де ви будете більш детально розповідати про свої навички, досвід та вміння. Інші соц. мережі можуть бути більш вільними, головне всюди згадуйте хто ви, чим займаєтесь, що шукаєте та що для цього робите. Бо люди, які розвивають власний бренд стають більш впевненими у собі та відкривають для себе нові можливості.

Використовуйте різні канали та сторінки для пошуку роботи

Як ми казали раніше, окрім стандартних сайтів для пошуку роботу можна використовувати й інші, наприклад STUD-POINT. Також зараз багато агентств та спеціалістів створюють телеграм-канали, у яких викладають вакансії перш ніж вони потрапляють на сайти. Тому є сенс підписуватися на ті, що вам цікаві та використовувати кожну можливість.

Але! Будьте обережні, на жаль, у будь-якій соц. мережі є шахраї, тому уважно читайте інформацію, яку вам надають та перевіряйте компанію чи людину у гуглі та в інших соц. мережах. 

Насправді способів знайти роботу зараз багато, але знайти роботу мрії важко. Ринок праці дуже насичений, тому необхідно використовувати усі можливі методи. Коли ви розповідаєте про себе в соц. мережах – підвищуються шанси, що вам запропонують роботу раніше ніж ви собі уявляли. Бажаємо успіху та слідкуйте за нашими сторінками, можливо саме ми зможемо допомогти вам!

Поділитися:

Facebook
Telegram
Email