Чому треба спробувати все | STUD-POINT

Blog

Чому треба спробувати все

Про досвід шукання, важливі навички і те, що має пройти кожен.

Колись наші батьки й подумати не могли, що у студентів буде стільки можливостей. Сучасного студента підтримують, заохочують і всіляко припрошують на корисні заходи, лекції та можливості. Залишається тільки брати і використовувати.
Проте, STUD-POINT не збирається тобі розповідати про якісь загальні цінності та правила, а лише про те, що варто зробити у свої студентські роки, аби потім не шкодувати.

 

Готові замовити? 

Пункт 1. Попрацюй хоча б декілька місяців у сфері обслуговування


Хтось подумає, що тільки невдахи йдуть в офіціанти чи продавці.
Насправді, коли ти студент – дуже важко поєднувати повноцінне навчання та серйозну роботу. І ти не зобов’язаний працювати директором банку чи старшим програмістом, аби не падати в очах друзів. По-перше, офіціантам в закладах середнього чека платять приблизно ту ж саму ставку, що й молодшим менеджерам. По-друге, окрім можливості трохи підзаробити, ти розвиваєш справді цінні соціальні навички. Переступаючи через себе, власну невпевненість та мізантропію, ти починаєш говорити з людьми. Важко, незграбно, але говориш і навчаєшся комунікації. 

Наша порада  – йди в багатолюдний заклад. Знайди місце в твоєму місті, де кожен офіціант постійно повторює слово “запара” і залишись там. Це допоможе тобі зрозуміти, що таке справжній стрес. Спочатку буде страшно, дивно і вночі тобі будуть снитись серветки, чайові та розлючені клієнти. Але за деякий час ти виробиш необхідний рівень стресостійкості і тебе вже ніщо не зможе вибити з колії. Ти навчишся бути супервічливим та підпорядковувати свій настрій роботі. В закладах, де бонус працівника залежить від кількості проданих позицій, ти будеш наймилішим та найлюб’язнішим офіціантом чи продавцем. І, повір нам, це тобі ще не раз в житті знадобиться.

 

Чия чашка не помита?
Пункт 2. Влаштуйся працювати у великий офіс.

Байдуже де, байдуже ким. Навіть якщо ти художник, фрілансер або ненависник офісних будок спробуй хоча б раз в житті стати планктоном. Ніякий кит тебе не з’їсть, якщо ти підеш працювати в кол-центр, адміністратором або просто помічником якого-небудь керівника.

В ці 4-5 років ти повинен чітко визначити комфортне для себе середовище. Коли ти попрацюєш в офісі і зіставиш свої очікування та відчуття, тобі буде легше уявити ідеальну картину майбутнього. Для когось це виявиться благодатне місце для того, щоб зростати, носити портфеля та відчувати натхненну робочу атмосферу. А для когось клітка, звідки потрібно швидше тікати.

До речі, найкращий варіант для тих, хто хоче почати власну справу – піти працювати в кол-центр на холодні дзвінки. Там ти навчишся продавати та правильно подавати інформацію. Важлива риса для тих, хто буде працювати з інвесторами та партнерами.

 width=

Порада: працюючи в офісі, намагайся максимально вивідати усі переваги та недоліки такої роботи. Фіксований графік, але вчасна зарплата, однотипний інтер’єр, але велика кількість бонусів та пільг. Можливо це і є твоє щастя?

 

Пункт 3. Останній і найважливіший.

 

Переходь до цього пункту тоді, коли вже встиг попрацювати в сфері обслуговування та офісі. Наша порада спробувати всі ці кола пекла варіанти роботи, аби знати чого ти дійсно хочеш. Після того як ти став досить комунікабельним, балакучим та впертим, переходь до роботи за спеціальністю.

Наше покоління все ще вступало за примусом і рекомендацією батьків. Тож є імовірність того, що майбутня професія не відповідатиме ані твоїм очікуванням, ані здібностям та вмінням. Щоб не допустити депресії, яка тебе підстерігає одразу після випуску та перших спроб повноцінної роботи, – працюй вже зараз. На першому, третьому чи п’ятому курсі.

Якщо сидячи на черговій нудній лекції, ти зрозумієш, що хочеш іншого – чудово, дій. Вже у перший рік навчання можна спробувати змінити спеціальність, перевестись на інший факультет або взагалі вступити до іншого ВНЗ. Навіть якщо ти втратиш цей безцінний рік за підготовкою до нового фаху, це не порівняти з тими роками, які ти проведеш дарма, вивчаючи нецікаву тобі сферу.

А якщо ти визначився з улюбленою справою, обов’язково знайди можливість спробувати її на практиці. І починати варто якомога раніше. Проте, будь готовий до того, що студента першого-другого курсу не будуть з відкритими обіймами приймати на роботу. Ти чутимеш відмови, насмішки або поради підучитись. Забудь про це.

Будь наполегливим, можливо трохи нахабним, але обов’язково пиши та стукай в кожні двері. Обіцяй працювати безкоштовно, проходити стажування, вчитись в перервах між парами, але намагайся потрапити в свою стихію. Просто постав собі мету попрацювати за спеціальністю до 3-го курсу і досягай її будь-якими способами. Ніякі підробітки, власні сумніви чи принципові роботодавці не мають тебе зупинити.

Наші поради – це не гарантія успіху. Ми просто хочемо, аби такий короткий, але безцінний час навчання та спроб ти провів з користю для себе та свого майбутнього. Тому саме час спробувати дійсно все. 

Автор: Ольга Шило