Фріланс. Дві сторони медалі

Працювати на фрілансі для багатьох звучить як казка. Та у цій казці є свої підводні камені, тож сьогодні ми вирішили обговорити плюси і мінуси такої форми праці.

Найчастіше на фрілансі працюють спеціалісти таких напрямків, як web-розробка, дизайн та робота з текстами.

Варто одразу зазначити, що фріланс, аутсорсинг, віддалена робота та робота з частково зайнітостю – це різні речі. Останні дві форми – це робота на начальника з постійним місцем роботи та заробітною платою. Аутсорсинг – це те, що ми називаємо “робота з підрядником”. Тобто компанія делегує частину своїх задач сторонній людині або компанії. Основна відмінність між такою формою робити та фрілансом – наявність контракту або договору. Фрілансери працюють на усній формі домовленостей.

Тож, розібравшись із цим, перейдемо до плюсів та мінусів.

Плюси. До основних плюсів роботи фрілансером,можна віднести:

 –Місце та графік роботи. Ти сам обираєш коли і що робити, які замовлення приймати і звідки тобі працювати. Та і дрес-код тобі ніхто не диктує.

 – Відсутність начальника Отримав замовлення, виконав – і ти вільний мов пташеня у синьому небі.

 – Заробіток. Величина твого доходу повністю залежить від докладених зусиль, ніякого обмеження зарплатою чи преміями.

Мінуси. Як не сумно, але вони є:

 – Непостійність. Буває так, що замовлень стільки, що не встигаєш за все хапатися. Але бувають часи, коли просто повний штиль, тож варто бути готовим до цього.

 – Виплати. Якщо у випадку з оплатою праці така форма є плюсом, то у випадку лікарняного, відпустки чи то просто ледачого настрою – це мінус. Бо фрілансеру платити за це ніхто не збирається.

 – Податки. Багато фрілансерів навіть не здогадуються, що мають платити податки. Але таки повинні, бо ведуть підприємницьку діяльність. А для тих, хто платить, починається невесела історія з паперами та фіскальною службою. Для фрілансерів рекомендована 3-я група спрощеної системи оподаткування, бо в неї немає спеціальних обмежень стосовно видів та суб’єктів діяльності.

 – Конкуренція. Наразі дуже багато спеціалістів, які працюють на фрілансі. Тому варто бути дійсно висококваліфікованим спеціалістом з якісним портфоліо, щоб триматися на плаву і вижати максимум зі своєї діяльності.

Ми постаралися описати основні та значущі аспекти роботи на фрілансі. І вже наскільки це підходить чи не підходить для тебе – вибір за тобою.

Залишайся зі STUD-POINT, далі тільки цікавіше!

Автор: Ніка Мусаєва

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram