Ідеальне резюме – яке воно? | STUD-POINT

Blog

Ідеальне резюме – яке воно?

У час, коли роботу пропонують і шукають в Інтернеті, а на співбесіду запрошують лише після того, як вже переглянули раніше інформацію про потенційного працівника – мати якісне резюме вкрай важливо.

Пропоную розібратись у ситуації і визначити ключові пункти, які роблять наше резюме привабливим для роботодавця, та, з іншого боку, ті речі, які одразу відштовхують від нас роботу мрії.

Отож, почнімо складати наше ідеальне резюме!

Для початку – фото. Це те, чим доволі часто нехтують люди, адже думають, що зовнішність неважлива, і роботу дають винятково за вміння і знання. Воно то так, але підсвідомо роботодавцю, як і будь-якій людині, потрібно бачити того, хто працюватиме на неї. Доведено, що ми схильні більше довіряти тим, які хоч трохи зовнішньо схожі на нас. Тож інколи одне фото може зіграти вирішальну роль. Для світлини у резюме рекомендують обирати якісний портрет з нейтральним фоном ззаду. Ви маєте справляти враження відповідальної особистості, та разом з тим позитивної і привітної.

Найбільш прийнятним розміром резюме вже довгий час вважають дві сторінки А4. Сюди потрібно вмістити такі пункти, бажано в їхньому порядку:

 • Прізвище та ім’я
 • Фотографія
 • Контакти
 • Освіта
 • Тренінги
 • Досвід роботи
 • Додаткова інформація (наявність водійських прав, володіння іноземними мовами, знання комп’ютерних програм)

Досягнення – те, про що часто забувають люди при складанні резюме або те, що вони інколи соромляться писати. «Бо навіщо себе хвалити?» Потрібно! Якщо вам важко поглянути на себе збоку, попросіть друга чи родича розповісти про ваші досягнення за останні кілька років. Важливо показати свій прогрес – якщо ви змінили 6 робіт, де виконували одні і ті ж обов’язки – це мало зацікавить нового роботодавця. Натомість навіть маленька перемога у новій сфері викликатиме до вас повагу.

Грамотність – пункт, який у жодному випадку не слід ігнорувати. Навіть якщо ви претендуєте на посаду, де писати доведеться лише чеки. Грамотний текст говорить про розвинену особистість, яку завжди хочуть бачити у будь-якому колективі. Перевірити текст на помилки можна за допомогою комбінації клавіш F7-Alt-Cmd-L або у різних безкоштовних серверах.

Студенти та випускники часто бідкаються через відсутність досвіду роботи, без якого інколи дійсно важко отримати запрошення на співбесіду у компанію мрії. Однак не забуваймо, що волонтерство, тренінги та соціальні проекти – це ті речі, які також дають нам досвід, про який варто згадати у резюме. Не треба боятись працювати деякий час за «дякую», адже це не лише дасть нові навички, а й стане у нагоді, щоб заповнити порожнє поле «попередній досвід роботи».

Не слід робити універсальне резюме і відправляти його у різні компанії, адже таким чином можна дуже просто не потрапити у ціль. Ви маєте показати, що ідеально підходите під вакансію певної компанії. Не треба перевантажувати резюме зайвою інформацією – давайте лише те, що може зацікавити потенційного роботодавця.

У розділі «Особисті якості» можна часто-густо натрапити на шаблони, типу – комунікабельний, пунктуальний, стресостійкий і тд. Цей розділ важливий, але одне перелічування прикметників створює відчуття нахвалювання себе чи вигадки. Тож кожну свою сильну сторону потрібно довести. Наприклад: «Я вважаю себе стресостійкою, тому що довела масштабний проект до кінця, незважаючи на те, що інші учасники в останній момент відмовились виконувати свої обов’язки».

Відправляючи резюме, зверху завжди вказуйте ім’я, прізвище та бажану посаду. Це спрощує життя і вам, і роботодавцям.

А тепер кілька речей, про які не варто згадувати у своєму резюме:

 • Сімейний стан (він не повинен нікого цікавити)
 • Рекомендації (це пережиток минулого, рідко коли вони бувають справжніми)
 • Більше, ніж 5 місць роботи
 • Шаблонні фрази (окрім нас резюме відправляють ще багато інших людей, тому усі такі звичні фрази, якими ми відповідаємо, коли не знаємо, що сказати – дуже помітні. Їх слід уникати)
 • Брехня
 • Занадто багато пояснень і води (лише факти, дати і цифри – усе має бути максимально чітко і зрозуміло)
 • Причини, з яких ви пішли з попередніх місць роботи (про це можуть спитати на співбесіді, але в резюме цього писати не потрібно)
 • Бажана зарплата (можна продешевити)

Якщо дотримуватись цих простих рекомендацій – ваше резюме однозначно справить позитивне враження на потенційного роботодавця, а той вже обов’язково запросить вас на співбесіду найближчим часом☺ Успіху!

 

Автор статті – Ярина Паславська