Індивідуальна адаптація, флешмоби та корпоративне щастя - про роботу у «ЛЕРУА МЕРЛЕН» | STUD-POINT

Blog

Індивідуальна адаптація, флешмоби та корпоративне щастя – про роботу у «ЛЕРУА МЕРЛЕН»

STUD-POINT дізнався про можливості для студентів у одного з наших партнерів – компанії  «ЛЕРУА МЕРЛЕН».

Компанія займається роздрібною торгівлею будівельними матеріалами, товарами для ремонту, декору та саду. Це один з найбільших гравців світового ринку: за рівнем товарообігу компанія посідає перше місце у Франції і третє в світі.

Заснована у 1923 році на півночі Франції, компанія «ЛЕРУА МЕРЛЕН» та ще 14 брендів є частиною мережі «АДЕО». Сьогодні в «ЛЕРУА МЕРЛЕН» працюють 83 000 співробітників у більш ніж 400 точках продажу в 13 країнах світу. В Україні компанія вже 10 років.

Які цінності об’єднують співробітників?

Наші цінності є запорукою розвитку компанії та основним критерієм відбору кандидатів. Якщо людина дотримується тих самих цінностей у буденному житті, їй буде дуже легко пройти співбесіду та стати частиною нашої команди.

 width=

Для того, щоб визначити рівень корпоративного щастя ми проводимо щорічні опитування, щоб визначити рівень задоволення роботою в компанії. Для нас дуже важлива думка кожного співробітника. Ми переконані, що щастя команди безпосередньо впливає на ефективність бізнесу.

Які є освітні програми для співробітників?

Ми віримо в те, що компанія має розвиватися через розвиток кожного співробітника. З першого дня роботи для кожного новачка створюється індивідуальна адаптаційна програма, яка буде його дорожньою картою протягом всього випробувального терміну. В рамках програми новий член команди знайомиться з особливостями роботи різних напрямків комерції, відвідує всі магазини «ЛЕРУА МЕРЛЕН» у Києві, “проживає” весь ланцюжок рітейлу.

Крім детального занурення в діяльність компанії, усім співробітникам пропонується пройти навчання, безпосередньо пов’язане з професією. Ці тренінги проходять у різних форматах:

  • традиційні тренінги,
  • настільні ігри,
  • квести,
  • майстер-класи,
  • екскурсії на виробництво

Так усій команді запам’яталося навчання із вивчення бізнес-концепту у форматі гри LEGO, яке проходило у всіх магазинах одночасно.
Окрему увагу ми приділяємо розвитку менеджерських навичок. Ми розробили спеціальний курс, спрямований на розвиток усіх основних компетенцій менеджера.
Також ми активно займаємося розвитком електронної платформи навчання, яка дозволить кожному самостійно створювати свій план розвитку, проходити навчання в електронному форматі й обмінюватись ідеями зі своїми колегами.

Як проходять тімбілдинги у компанії?

У компанії дуже сильна культура проведення заходів для всієї команди – на них завжди чекають із нетерпінням. Наприклад, ми творчо підходимо до святкування дня народження магазину. Цей захід цікавий не тільки для наших клієнтів, але і приносить велике задоволення команді, адже є можливість взяти участь у квестах,  конкурсах і навіть випіканні млинців.

 width=

Візитною карткою наших магазинів став масштабний танцювальний флешмоб. Уявіть звичайний день у будівельному гіпермаркеті, покупці спокійно обирають товари, аж раптом частина співробітників зривається зі своїх робочих місць та починає злагоджено танцювати.

Останнім часом у компанії міцніє роль Комітету Солідарності, до якого входять активні та вмотивовані співробітники компанії. Основне завдання комітету – зробити робоче життя колег цікавішим та більш захищеним. Комітет Солідарності організовує екскурсії, розвиваючі лекції на різні тематики та спільну гру в “Мафію”.

Які є можливості для студентів?

У компанії є різні вакансії як в центральному  офісі, так і в магазинах. Перший формат передбачає стандартний робочий день, але наразі є вакансія у відділі фінансової аналітики, яка передбачає можливість працювати  віддалено або з частковою зайнятістю. Також сьогодні є можливість приєднатися до нас на стажування до відділу закупівель і допомогти нашим колегам із наповненням он-лайн каталогу.

У свою чергу, в магазині співробітники торгового залу працюють за змінами. Робота в магазині, чи то продавець, касир або працівник складу, не вимагає попереднього досвіду в комерції. Усьому можна навчитися. Головне мати щире бажання якнайкраще допомогти клієнтові знайти той товар, за ким він прийшов до нас у магазин.

Чи є у вас програми стажувань?

Так, ми надаємо можливість проходити оплачувану виробничу практику. Зазвичай, після успішного проходження практики або виконання завдань у рамках проектів, студентам пропонується перейти в штат компанії. Є в нас колега, яка на 5 курсі прийшла до нас на практику, і вже більше 4 років працює в компанії.

Який він – ідеальний кандидат?

 width=

Ми цінуємо прояв цілісної особистості, коли всі якості збалансовані:

  • позитивний підхід до життя,
  • цікавість до нових знань та бажання розвиватися,
  • прагнення до саморозвитку саме в тому напрямку, який максимально близький та приносить найбільше задоволення.

Цінний для нас кандидат не боїться заявити про свої бажання та показує чітку орієнтацію на результат. Наприклад, ідеальним можна назвати того кандидата, який з легкістю зможе прийти на щоквартальний Сніданок із Генеральним директором і поставити складні запитання.

Як себе презентувати на інтерв’ю, щоб гарантовано отримати роботу?

Не існує універсального методу, що забезпечив би успішне проходження співбесіди. Ми дуже цінуємо особистість кандидата, його відкритість, щирість, позитивність та доброзичливість, здатність вчитись та бажання творити. Перш за все, кандидат має бути самим собою під час співбесіди та показати свою мотивацію до розвитку на майбутній посаді.

На першому етапі ми визначаємо, чи поділяє кандидат наші цінності та життєві принципи, яка у нього мотивацію та чи є у нього схильність до функціональних особливостей вакансії (Hard-skills).

Наприклад, для напрямку комерції важливо відчувати бажання бути корисним для клієнта та отримувати задоволення від спілкування з ним. Ми очікуємо від кандидата демонстрацію цього бажання.

Про що важливо пам’ятати тим, хто тільки починає будувати своє кар’єрне щастя?

Найголовніший рецепт кар’єрного щастя – це коли твоя робота дозволяє тобі розвиватися не тільки як професіоналу, але і як особистості. Коли робота вбудована в твої життєві цінності та принципи, коли вона дозволяє досягати твоїх особистих життєвих прагнень. Відтак, перед кожним з нас стоять такі виклики:

  1. почути свої бажання з особистісного розвитку,
  2. знайти компанію, яка сприятиме їх реалізації.

Бажаємо вам впоратись із цими завданнями і знайти своє професійне щастя!