Інсайт-екскурсія по STUD-POINT | STUD-POINT

Blog

Інсайт-екскурсія по STUD-POINT

Що таке сленг STUD-POINT, звідки у вазону електронна пошта і чому не варто спізнюватись на роботу.

 

Цінності кожної компанії, її особливості та внутрішню атмосферу легко зрозуміти, побувавши в її головному офісі. Ми вирішили провести вам маленьку екскурсію місцем, де працює та творить STUD-POINT.

 

Офіс компанії знаходиться в коворкінгу FRAT за адресою вул. Євгена Коновальця, 36 д, біля м. Печерська.

Компанія “живе” в цьому коворкінгу лише з січня 2018-го, проте вже почувається тут як вдома. На кожному столику, де працює команда стоять спеціальні червоні таблички. Звісно, ніхто не сидить на одному місці і студпоінтців можна зустріти і на гойдалках, і за столиками, і за барною стійкою.

[espro-slider id=6414]

Про переїзд, внутрішню культуру та крейзі-атмосферу розповів Володимир Швець, СЕО компанії STUD-POINT.

Раніше ми називалися “Імпульс”, нас було троє працівників і такого поняття як корпоративна культура особливо не було. Зараз ми знаємо свою мету: ми зібрались, щоб допомагати студентам знайти своє кар’єрне щастя.

Існує багато прикладів, коли компанія створює якісь традиції, але вони не приживаються.
Корпоративна культура формується людьми, які тут працюють, а не написаними правилами. Ми ходимо на настолки (настольні ігри, сленг STUD-POINT – прим. ав.), тому що колектив це підтримує. 

“Для мене корпоративна культура це обіймашки і спитати “як твої вихідні?”, або спільні вилазки на природу.”

Два роки тому компанія працювала в офісі, де поруч було ще 6 стартапів. Компанії розвивались паралельно, підживлюючись знаннями та навичками один одного. Так сформувався один з принципів внутрішньої культури SP – відкритість до інших людей.

 

[espro-slider id=6422]

 

“Є коворкінги, де немає жіночої руки. Все зроблено по-пацанськи.”

“Коли ми шукали новий офіс, то розглядали виключно коворкінги. Місце, де ми зможемо продовжити нашу корпоративну культуру і почуватись собою. Є коворкінги, де немає жіночої руки. Все зроблено по-пацанськи. Там не відчувається атмосфери. Коли розглядали варіант окремого офісу, де не буде нікого, окрім нас – зрозуміли, що тоді ми порушимо свою крейзі-атмосферу. Коворкінг як офіс дозволяє нам завжди бути в тренді.

 

Якщо ми будемо колись переїждати в свій офіс, він буде у форматі коворкінгу відкритого типу, щоб люди могли до нас приходити і працювати. Без цього ми не будемо на тій хвилі, на якій завжди працюємо.”

 

Зараз в STUD-POINT працює 25 чоловік і 7 департаментів. За рік компанія проводить більше 12 подій та проектів, включно з Ярмарком Вакансій та освітніми курсами.

 

Найближчі заходи – це триденний інтенсив Digital Skills для представників інтернет-професій та кар’єрний фестиваль з безліччю вакансій, стажувань та програм Career Fest.

 

Команда STUD-POINT про вазони, “барти” та вміння знайти вихід зі складних ситуацій

 

“Моє перше враження було: це реально офіс?”

Одним з критеріїв вибору офісу було зручне місце розташування. STUD-POINT – це компанія, де переважна частина колективу  – студенти. Більшість з них працює за гнучким графіком. Це означає, що працівники можуть прийти о 16, а піти о 23-тій. А тому кожному має бути зручно дістатись до офісу, незалежно з якого боку Києва він їде.

 

[espro-slider id=6421]

 

Про open space:

“Як на мене, тут зручно і дуже привітні офіс-менеджери, якщо порівняти з іншими коворкінгами. Мені цікаво дивитись на те, як тут проводять всілякі онлайн-конференції, приходять люди і спілкуються з іноземними гостями.
Нещодано приїждали французи, які пишуть гід по Києву для французького журналу. Мені навіть вдалось з ними поспілкуватися,  – сміється привітна Event-manager Женя.

 

Моє перше враження, коли я сюди зайшла було: це реально офіс? Я навіть підійшла до офіс-менеджера та уточнила чи тут знаходиться STUD-POINTДо цього я працювала в call-центрі, де були окремі соти і ти сидиш, як в інкубаторі. А тут дуже неформальна обстановка. Коли мені сказали, що ми тут ще й працюємо я подумала: “ого, це круто”.

 

Не кожен знає, що в колективі є невидимий працівник Іван Ігорович. Про нього нам розповіла Наталка, Head of HR dep.

 

[espro-slider id=6370]

 

“Вова (CEO SP- прим. ав.) вирішив, що нам не вистачає живності і приніс в офіс вазон з рослинкою. Спочатку це був просто вазон, але коли навколо така кількість людей з любов’ю до гумору та жартів, він не міг залишатися просто вазоном і став Іваном Ігоровичем. Про нього ми писали в Інстаграмі і навіть включили в план адаптації новеньких. Раніше там був пункт, де кожен стажер після першого тижня роботи мав відправити листа психотерапевту Івану Ігоровичу.
І так, в нього є власна корпоративна пошта:)”

 

Оскільки в коворкінгу працюють різні компанії, буває важко розібратись хто є хто. Але є спеціальне місце, де законно володарює Sales Department компанії STUD-POINT. Сейлзи (від слова sales –  сленг SP – прим.ав.) працюють окремо. Там, біля вікон вони відділені від решти, вдягають навушники, спілкуються з клієнтами та багато жартують.

 

 [espro-slider id=6416]

 

“Ми мали 700 разів написати “Я ніколи не буду спізнюватись на роботу”

 

Хоча компанія працює за гнучким графіком, робота в Sales Department-і вимагає пунктуальності та чіткості. Про суворість правил нам розповів Микита, Sales-manager:

“Якось ми з Толіком (також один з сейлзів) вийшли на роботу. Толік дуже не любить поспішати. Під’їжджає трамвай, а той знизує плечима: “ну куди спішити?”. Ми спізнились. Заходимо в метро, потяг їде перед нами, а Толік каже: “все ок”. Йдемо по Печерці – я попереду, а Толік, не поспішаючи, йде і розглядає дахи будинків. Нікіта (Head of Sales-department) попереджав, що будемо писати “барти”. Приходимо в офіс, стоїть Нікіта –  руки в боки, злий. Каже: “Беріть листки А4”. Ми мали прийти в 9:27, а прийшли в 9:34. “Барти” – це покарання, як в заставці “Сімпсонів”, де Барт писав на дошці свої пакості.
Ми мали 700 разів написати “Я ніколи не буду спізнюватись на роботу”. Думали, що швиденько впораємось, але писали до кінця робочого дня.”

 

[espro-slider id=6425]

 

“Я зайнятий.”

 

На жаль, не усіх працівників вдається легко розговорити. Серед них вмілий, але мовчазний програміст Денис.

– Денис тобі подобалось в старому офісі?
– Звісно.
– А в цьому?
– Теж.
– Яка була твоя перша реакція, коли ти сюди зайшов?
– Новий офіс.
– І все?
– Я зайнятий.

 

[espro-slider id=6418]

 

Одна з традицій компанії  – вечірні турніри за настільними іграми. Завершення цих ігор іноді буває важко передбачити. Крім того хлопці особливо люблять кімнату з Playstation та гамаком. Це місце, де команда релаксує або брейнштормить (найчастіше – це одне й те саме).   

 

Кожен проект STUD-POINT готується більше 2 місяців, ним займається 25 чоловік, але навіть за найретельнішої підготовки, деякі ситуації важко передбачити.

 

[espro-slider id=6417]

 

HR Наталка розповіла про найкурйозніший випадок на одному з івентів:“Взимку ми організовували івент “HR-point”. Зазвичай на нього купують квитки заздалегідь, а в день заходу продається лише 5-7 штук. Ми порахували, що нам вистачить місць на всіх. Але тут в один момент приходить більшість учасників.
Того дня купувати квитки в день івенту прийшло чоловік 30. Ми мали б уже почати, а ще не всі зареєстровані і ми розуміємо, що місць бракує.
Спочатку довелось повитягувати стільці з усіх комірчин, лишити адміністраторів без місця та випрохати стільці у сусідів по коворкінгу. Але місць все ще не вистачало.
Тоді ми побігли у їдальню Університету культури (знаходиться навпроти офісу STUD-POINT) і у дві ходки принесли 10 стільців.


 width=
В цей момент хлопці побігли в наш старий офіс. Там був новенький офіс-менеджер, який лише 2 тижні працював. Тоді ми скористалися його наївністю та взяли десяток стільців. Через скляні стіни нас міг побачити хто-завгодно, тим більше зі стільцями в руках.

 

Раптово ми згадали, що за правилами бізнес-центру після 7-ї години не можна нічого заносити чи виносити з офісів. Повз охорону не пройти.Тоді хтось згадав, що є чорний хід. Будівля довга і довелося пронести 10 важких стільців по всій довжині, через декілька прольотів, по сходах.
Повертали стільці ми вже через охорону. Вони були в шоці: спочатку зайшли і не вийшли, а тоді повернулись зі стільцями.”

 

Зараз команда STUD-POINT активно розширюється, охоплюючи великі міста України: Харків, Дніпро та Одесу. Кількість завдань та проектів зростає, тому ми в пошуках обізнаного PR-менеджера та Event-менеджера. Якщо ти бачиш себе частиною dream-team, пиши на hr@stud-point.com і буде тобі кар’єрне щастя.